Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Landa Nanographic Printing Show

Landa Nanographic Printing Show

Podczas drupy zostanie zaprezentowana innowacyjna technologia Landa Nanographic Printing, opracowana przez Benny'ego Landę, twórcę technologii Indigo. Do firmy badawczej Landa Corporation, którą założył izraelski wynalazca, należy ok. 700 patentów związanych z drukiem. Na jej stoisku, o powierzchni prawie 1500 m2, odbędzie się premierowy pokaz cyfrowego inkjetowego nanodruku. 3 maja w drupacube theatre w hali 7A Landa wygłosi prezentację pt. "Print in the Digital Era: How I Learned to Stop Worrying and Love the iPad".

Sama technologia, której szczegóły na razie pozostają nieznane, jest nowa, ale nanodruk inkjetowy był już wcześniej zastosowany – przez brytyjską firmę Xennia w zakresie druku na tekstyliach (wspólnie z włoską firmą Reggiani Macchine).
Przypomnijmy, że po przejęciu Indigo przez HP dziesięć lat temu, założyciel firmy Indigo Benny Landa powołał do istnienia nową firmę: Landa (Corp), która zajęła się badaniami nad nanotechnologią w druku cyfrowym. Prace doprowadziły do powstania nowej kategorii druku cyfrowego: nanografii. Unikalny proces, w którym ma udział atrament zawierający nanocząsteczki pigmentu (Landa NanoInk), daje nadzwyczajną jakość drukowania. Urządzenia z technologią Landa Nanographic Printing, które mają być pokazane po raz pierwszy na tegorocznej drupie, znajdą zastosowanie w druku komercyjnym i opakowaniowym.
Zespół kilkudziesięciu naukowców i specjalistów pracuje w siedzibie firmy Benny’ego Landy w Rehovot nie tylko nad drukiem, ale także nad alternatywnymi źródłami czystej energii, którą najprawdopodobniej można pozyskiwać wykorzystując nanotechnologie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.