Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Nowości HP w Tel Avivie

Nowości HP w Tel Avivie

Firma HP w dniach 12-15 marca zorganizowała przeddrupowe spotkanie, na którym zaprezentowała nowości przygotowywane specjalnie na targi. Około 120 dziennikarzy z całego świata w Tel Avivie słuchało prezentacji i oglądało najmłodsze „dzieci” firmy HP prezentowane w laboratoriach firmy pod Tel Avivem, w Ness Ziona i Netanya.

Największym zaskoczeniem była prezentowana po raz pierwszy maszyna HP Indigo 10000 – pierwszy w ofercie HP system w formacie B2. Drukuje w 7 kolorach, z automatycznym dupleksem, jednocześnie na wielu różnych mediach podawanych bez utraty prędkości z osobnych źródeł. Rozwiązania do obróbki po druku kompatybilne z HP Indigo 10000 produkują partnerzy HP: Horizon (SmartStacker) i MBP (Signature Folder). Oficjalna premiera rynkowa urządzenia jest planowana na 2013 rok. Kolejnymi maszynami pokazanymi po raz pierwszy były HP Indigo 20000 na papier ciągły przeznaczona do zadruku opakowań giętkich i etykiet na foliach o min. grubości 10 mikronów oraz HP Indigo 30000 na papier cięty przeznaczona do produkcji pudełek kartonowych. Obie przejdą w 2013 roku beta testy, a na rynku zadebiutują w 2014.

Kolejnymi nowościami z rodziny HP Indigo były: dostępna rynku HP Indigo 5600 (szybsza wersja HP Indigo 5500) drukująca z prędkością 90 str./min w trybie EPM na podłożach syntetycznych; pokazana po raz pierwszy podczas imprezy maszyna HP Indigo W7250, osiągająca 320 str./min w trybie EPM i 960 w druku czarno-białym (na rynku zadebiutuje podczas drupy); oraz HP Indigo 7600, która przechodzi właśnie beta testy i dostępna będzie na rynku na targach drupa. Ostatnie z rozwiązań pozwala osiągać efekt tłoczenia, jak również efekt tekstury przy użyciu atramentu.

Z atramentowych urządzeń drukujących zaprezentowano rozwiązania do druku TransPromo i książek: T410 i T360 dające wydajność bliską możliwej do uzyskania w druku offsetowym oraz T230, szybsze od urządzeń z tej serii o 100%.

Ponadto pokazano małe urządzenia drukujące przeznaczone do druku hybrydowego: C800/M800 i C500/M500 w kolorze i monochromatycznie zadrukowujące odbitki offsetowe.

Na potrzeby urządzeń Scitex powstały: HP SmartStream Production Analyzer, rozwiązanie pracujące w chmurze i służące do monitoringu, biały atrament oraz automatyczne zarządzanie stosem. Znalazły one zastosowanie w maszynach HP Scitex FB7600 i FB7500. W zakresie oprogramowania pokazano też system do zarządzania przepływem prac MIS HP Hiflex.

Więcej informacji na temat imprezy w kwietniowym numerze ŚD, zdjęcia – już w naszej galerii.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.