Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Nowości firmy Focus Label Machinery na drupie

Nowości firmy Focus Label Machinery na drupie

Focus Label Machinery, angielski producent maszyn fleksograficznych, którego polskim dystrybutorem jest firma Scorpio, zaprezentował na targach drupa 2012 trzy nowe produkty: d-FLEX – pełnokolorową, atramentową maszynę cyfrową, pracującą w linii z zespołem flekso i urządzeniami do obróbki końcowej; Centraflex UV – drukarkę fleksograficzną z centralnym cylindrem chłodzonym wodą i B4 Letterflex – wysokiej jakości, czterokolorowe kompaktowe urządzenie do druku etykiet tekstylnych i tasiemek.

Urządzenie d-FLEX to nowe połączenie wysokiej jakości głowic ink-jet z już istniejącą maszyną Reflex, z napędem serwo, zespołem flekso UV, wykrojnikiem, cięciem wzdłużnym i przewijaniem. Odwiedzający drupę mogli zobaczyć wysokiej jakości obrazy ze zmiennymi danymi, naddruk UV flekso przy idealnym spasowaniu, następnie wykańczanie (laminowanie, lakierowanie, wykrawania) i przewinięcie – wszystko to przy jednym przejściu przez maszynę, przy prędkościach przekraczających 100 m/min.

Focus zademonstrował również najnowszy model maszyny Centraflex UV, zaprojektowany do zadruku i wykańczania szerokiej gamy syntetycznych podłoży, jak folie shrink sleeve i osłonki. Aby stabilizować temperaturę podłoża, które wystawione jest na działanie ciepła wytwarzanego przez lampy UV, nowa maszyna wyposażona jest w centralny cylinder chłodzony wodą, jak i w chłodzenie powietrzem lamp UV na każdym zespole drukującym. Zwiększona średnica centralnego cylindra powiększa ilość miejsca na system utrwalania farby i umożliwia łatwy dostęp do wszystkich sześciu zespołów. W przypadku osłonek opcjonalny moduł odwracania wstęgi pozwala uzyskać zadruk po obu stronach jednocześnie (6 + 6), przy pełnym spasowaniu. Zastosowany integralny system raklowy usuwa nadmiar farby, gdy osłonki zadrukowywane są po samą krawędź.

Dla segmentu etykiet tekstylnych i tasiemek, Focus pokazał zupełnie nową maszynę, którą można ustawić na blacie – B4 Letterflex – pozwalającą na efektywną i ekonomiczną produkcję etykiet do odzieży i dekoracyjnych tasiemek. Ten całkowicie nowy projekt drukuje maks. czterema kolorami z różnymi opcjami dla druku rewersu i jednocześnie drukuje wiele tasiemek. Nowy system suszenia oparty na lampie halogenowej umożliwia produkcję z prędkością do 60 m/min.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!

Firma Ryobi MHI Graphic Technology (RMGT), producent arkuszowych maszyn offsetowych, ma nowego oficjalnego dystrybutora swoich produktów krajach Europy Środkowej – w wyniku porozumienia dotychczasowy główny przedstawiciel RMGT w tym regionie, firma Mueller Martini, przekazała prawa polskiej firmie Derya, która od 2011 r. jest wyłącznym przedstawicielem RMGT na terenie naszego kraju. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. i dotyczy ośmiu krajów: Czech, Słowacji Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020) wynika, że leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim – dotacje. Wśród najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy – w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.