Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Océ VarioPrint i300 na drupie

Océ VarioPrint i300 na drupie

Podczas targów drupa 2016 (hala 8a, stoisko B50) dostawcy usług druku będą mogli poznać pełen zakres możliwości, jakie oferuje atramentowy system druku na papier cięty Océ VarioPrint i300, który zadebiutował w 2015 roku.

Ta szybka, atramentowa maszyna drukująca, która łączy kluczowe zalety technologii ColorStream i VarioPrint 6000, została opracowana przez firmę Canon, aby w jednym urządzeniu zaoferować produktywność i jakość technologii atramentowej oraz wszechstronność i elastyczność tonerowych drukarek na papier cięty. Na targach drupa 2016 Canon pokaże rozszerzenia systemu, które jeszcze bardziej zwiększają jego możliwości.
Podczas drupy 2016 Canon zademonstruje nową opcję „ColorGrip” VarioPrint i300, którą zaprojektowano, aby zwiększyć zakres zastosowań maszyny i umożliwić dostawcom usług druku jeszcze lepsze wykorzystanie nowych możliwości biznesowych w szerokiej gamie zastosowań – od druku transakcyjnego do promocyjnego.
ColorGrip to etap wstępnego przygotowania papieru, który poszerza wybór nośników. Umożliwia druk atramentowy wysokiej jakości na zwykłym papierze, który standardowo nie zapewniałby zadowalających wyników. Opcja ColorGrip pozwala dostawcom usług druku produkować na szerszej gamie ekonomicznych nośników, w tym na standardowym papierze niepowlekanym lub na powlekanym papierze offsetowym, przez co łączy produkcję offsetową, tonerową i atramentową bez żadnych kompromisów pod względem jakości, eliminując konieczność używania różnych typów papieru. Rozszerzając potencjalne zastosowania maszyny, technologia ColorGrip umożliwia dostawcom usług druku zwiększenie nakładów oraz zakresu zadań realizowanych w ramach jednej platformy.
Od maja 2016 r. Canon będzie oferował VarioPrint i300 z opcją lub bez opcji ColorGrip, zapewniając klientom wybór rozwiązań optymalnie dostosowanych do ich potrzeb. Co ważne, dotychczasowi użytkownicy VarioPrint i300 będą mogli rozbudować swoje systemy o technologię ColorGrip.
Canon wprowadza też nowy, ulepszony zestaw atramentów dla systemu VarioPrint i300, który zapewnia uzyskanie szerokiej gamy barw na wielu różnych podłożach. Stworzenie nowych tuszów to kolejny krok w rozwoju technologii atramentowej. Umożliwia zoptymalizowanie reprodukcji kolorów z wykorzystaniem ColorGrip. Z nowej, ulepszonej generacji atramentów będą mogli korzystać również dotychczasowi użytkownicy systemu VarioPrint i300.
Zakres zastosowań systemu został też rozszerzony poprzez ścisłą integrację mechanizmu atramentowego z dwoma nowymi urządzeniami do finiszingu, co zapewnia wydajną produkcję broszur oraz perforowanie.
BLM600 to kompletny zestaw do cyfrowego druku broszur, który łączy zszywanie, składanie, formowanie grzbietu i przycinanie w jednej maszynie, tworząc broszury z kwadratowym grzbietem o grubości do 224 stron. Oferuje w pełni zautomatyzowane ustawienia dla broszur o różnej wielkości i paginacji, w tym zmienną, zależną od grubości broszury, długość szwu.
Dostawcy usług druku, którzy wymagają elastycznych funkcji perforacji, skorzystają na integracji VarioPrint i300 z Tecnau TC1530 Dynamic Cut Sheet Perforator. Urządzenie dynamicznie tworzy mikroperforacje poziome i pionowe, umożliwiając włączanie lub wyłączanie perforacji dla każdej strony z osobna. Ponadto oferuje szeroką gamę wzorów perforacji do różnych zastosowań w druku transakcyjnym, druku przesyłek pocztowych oraz sztukach graficznych.
Te dwie opcje wykończeniowe jeszcze bardziej ułatwiają integrację VarioPrint i300 ze środowiskami, w których działają systemy ColorStream, JetStream, VarioPrint i imagePRESS, oraz zapewniają płynne przenoszenie zadań między różnymi urządzeniami. Oba rozwiązania do finiszingu będą prezentowane w połączeniu z VarioPrint i300 na targach drupa 2016.
Peter Wolff, dyrektor Canon Commercial Print Group, powiedział: „Ciągły rozwój uznanego w środowisku produktu to kluczowy element naszego podejścia do maszyny Océ VarioPrint i300. Od momentu premiery, system ten dowiódł już swojej produktywności i niezawodności u klientów i osiągnął czołową pozycję na rynku systemów atramentowych na papier cięty. Maszynę wprowadziliśmy do sprzedaży na początku 2015 roku, wiedząc, że nasze kompleksowe podejście do druku atramentowego na arkuszach umożliwi klientom łączenie różnych nośników w celu podniesienia produktywności i elastyczności cyfrowego druku produkcyjnego. Integracja oprogramowania PRISMA i opcji wykończeniowych z systemem VarioPrint i300 daje klientom rozwiązanie, które umożliwia dostosowany do potrzeb użytkownika, spersonalizowany druk na wielu nośnikach. Klienci mogą integrować różne nośniki i sposoby wykończenia w ramach jednego zadania, co pozwala im rozwinąć działalność o nowe zastosowania i rynki”.
Wolff dodaje: „Naszym celem było stworzenie mocnego fundamentu i dodawanie do niego kompatybilnych (również wstecz) usprawnień i opcji wykończeniowych, dzięki którym VarioPrint i300 stanowi atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich środowisk druku produkcyjnego. Pozwala zastąpić lub uzupełnić maszyny offsetowe, cyfrowe drukarki tonerowe lub rozwiązania druku atramentowego z ciągłym podawaniem papieru. Klienci z całej Europy czerpią już korzyści z tej innowacyjnej technologii, a ich pozytywne opinie i sugestie zostały uwzględnione w pracach nad produktem, co przełożyło się na wprowadzenie nowości, które zaprezentujemy na targach drupa 2016”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!

Firma Ryobi MHI Graphic Technology (RMGT), producent arkuszowych maszyn offsetowych, ma nowego oficjalnego dystrybutora swoich produktów krajach Europy Środkowej – w wyniku porozumienia dotychczasowy główny przedstawiciel RMGT w tym regionie, firma Mueller Martini, przekazała prawa polskiej firmie Derya, która od 2011 r. jest wyłącznym przedstawicielem RMGT na terenie naszego kraju. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. i dotyczy ośmiu krajów: Czech, Słowacji Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020) wynika, że leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim – dotacje. Wśród najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy – w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.