Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Omet podsumowuje targi drupa

Omet podsumowuje targi drupa

Tysiące zwiedzających z całego świata, setki nowych kontaktów biznesowych, siedem zakontraktowanych podczas wystawy maszyn, cieszące się dużym zainteresowaniem innowacyjne rozwiązania w zakresie druku wąskowstęgowego, współpraca z Landa Digital Printing w obszarze tzw. nanometalografii – to najkrótsze podsumowanie obecności firmy Omet na targach drupa 2016. Z jej efektów zadowoleni są również przedstawiciele WRH Global Polska – dystrybutora marki Omet w naszym kraju.

Mówi Adam Ambrożkiewicz, odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań Omet w Polsce oraz kompleksową opiekę nad ich rodzimymi użytkownikami: „Stoisko firmy Omet odwiedzili praktycznie wszyscy najważniejsi gracze na polskim rynku wąskowstęgowej produkcji opakowań i etykiet. Bardzo nas to cieszy, zwłaszcza w kontekście ważnego kontraktu, podpisanego tuż przed targami z jedną z największych drukarń w naszym kraju, reprezentującą ten segment rynkowy. Informacja ta przyczyniła się do jeszcze większego zainteresowania rozwiązaniami Omet. Odwiedzający stoisko goście z Polski byli pod dużym wrażeniem ich innowacyjności i kompleksowości”.

Kluczowym rozwiązaniem przygotowanym z myślą o targach drupa 2016 była maszyna Varyflex V2 Offset 850, przeznaczona do mało- i średnionakładowej produkcji opakowań, wykonanych na bazie różnych podłoży: od niezwykle cienkiej, 12-mikronowej folii, a kończąc na grubym kartonie. Jej prezentacje, odbywające się trzy razy dziennie, za każdym razem wzbudzały duże zainteresowanie. Jak podkreśla firma Omet w podsumowaniu targów, szczególne wrażenie na ich uczestnikach robiły bardzo szybkie przejście od jednego zlecenia do kolejnego, możliwe dzięki nowemu systemowi zmiany tulei formowych, oraz zastosowany tu po raz pierwszy, innowacyjny system suszenia w technologii EB, umożliwiający produkcję z prędkością do 400 m/min. Warto też podkreślić jego zgodność z przemysłowymi normami w zakresie bezpośredniego kontaktu opakowania z żywnością.
Drugie prezentowane na stoisku Omet rozwiązanie to iFLEX – anonsowana przez producenta jako najbardziej wydajna maszyna fleksograficzna, przeznaczona na rynek etykiet, spośród demonstrowanych na targach drupa 2016. Wyposażona została m.in. w 10 zespołów drukujących (wcześniej dostępna była w konfiguracji składającej się maksymalnie z ośmiu agregatów), laserowy system wstępnego pasowania iLIGHT (jako pierwsze rozwiązanie tego typu na rynku produkcji wąskowstęgowej realizowanej w technice fleksograficznej) oraz system iVISION, umożliwiający jednoprzebiegową kontrolę wstęgi za pomocą kamer umieszczonych na każdym zespole drukującym. Jak zapewnia Omet, odwiedzający stoisko firmy goście byli pod dużym wrażeniem jej elastyczności, wydajności, jakości, stabilności drukowania, a także niewielkiej ilości odpadów generowanych podczas narządu i produkcji.

Na targach drupa 2016 zademonstrowana została jeszcze jedna maszyna z oferty włoskiego producenta – XFlex X6. Jej pokazy odbywały się na stoisku firmy Landa Digital Printing, z którą Omet współpracuje w zakresie tzw. nanometalografii, tj. nanoszenia specjalnych efektów metalicznych (w technologii nano) na podłoże wcześniej zadrukowane w zespołach fleksograficznych, offsetowych, sitodrukowych bądź cyfrowych. W efekcie w znanej z rynku maszynie XFlex X6 za zespołem fleksograficzym aplikującym podkład zainstalowany został dedykowany agregat aplikujący nano cząsteczki. Dzięki temu – jak zapewnia Landa – wyeliminowano odpady generowane w tradycyjnym procesie uszlachetniania z zastosowaniem folii, a to w rezultacie znacząco obniża koszty metalizacji. Efekt finalny nadruku prezentowany był licznie odwiedzającym stoisko firmy Landa gościom.

Mówi Jacek Bucholc, dyrektor zarządzający WRH Global Polska: „Firma Omet po raz kolejny stała się aktywnym uczestnikiem swego rodzaju rewolucji rynkowej. Zastosowanie technologii sleeve w offsecie, suszenie w technologii EB oraz nanometalografia to niewątpliwie nowe kierunki w rozwoju produkcji opakowań. Zainteresowanie tymi rozwiązaniami świadczy o ich wysokiej innowacyjności i wszechstronności. Dla nas szczególnym powodem do satysfakcji jest rosnące zainteresowanie maszynami Omet ze strony polskich drukarń i zwiększająca się z roku na rok liczba ich użytkowników. Liczymy, iż innowacyjność tych rozwiązań przyczyni się niebawem do powiększenia grona użytkowników wśród polskich zakładów, specjalizujących się w produkcji opakowań i etykiet”.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już wkrótce, w dniach 6–8 marca 2020 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XVII Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów”. Wydarzenie to łączy młodych, początkujących studentów oraz doświadczonych naukowców. Tematy wystąpień i warsztatów, odbywających się w ramach konferencji, obejmują zarówno edytorstwo tradycyjne, jak i redakcję tekstów, projektowanie publikacji drukowanych i elektronicznych, a także typografię i design. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym konferencji.

3 marca br. w Nadarzynie odbędzie się III konferencja „Jak wzmocnić brandy? Innowacyjne opakowania”, na którą serdecznie Państwa zapraszamy. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji zachęcamy do rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji w strefach workShops, dwie konferencje: LabelInnovations oraz Packaging [R]evolutions, dziesięć stref tematycznych, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat, czy innowacyjne rozwiązania tj. druk światła. Wszystkich zainteresowanych produkcją, dystrybucją, zakupem, designem, projektowaniem opakowań zapraszamy na Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które w dniach 1–2 kwietnia 2020 r. odbędą się w EXPO XXI Warszawa. Szczegóły na stronie: www.packaginginnovations.pl.

Informacja promocyjna

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.