Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Omet podsumowuje targi drupa

Omet podsumowuje targi drupa

Tysiące zwiedzających z całego świata, setki nowych kontaktów biznesowych, siedem zakontraktowanych podczas wystawy maszyn, cieszące się dużym zainteresowaniem innowacyjne rozwiązania w zakresie druku wąskowstęgowego, współpraca z Landa Digital Printing w obszarze tzw. nanometalografii – to najkrótsze podsumowanie obecności firmy Omet na targach drupa 2016. Z jej efektów zadowoleni są również przedstawiciele WRH Global Polska – dystrybutora marki Omet w naszym kraju.

Mówi Adam Ambrożkiewicz, odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań Omet w Polsce oraz kompleksową opiekę nad ich rodzimymi użytkownikami: „Stoisko firmy Omet odwiedzili praktycznie wszyscy najważniejsi gracze na polskim rynku wąskowstęgowej produkcji opakowań i etykiet. Bardzo nas to cieszy, zwłaszcza w kontekście ważnego kontraktu, podpisanego tuż przed targami z jedną z największych drukarń w naszym kraju, reprezentującą ten segment rynkowy. Informacja ta przyczyniła się do jeszcze większego zainteresowania rozwiązaniami Omet. Odwiedzający stoisko goście z Polski byli pod dużym wrażeniem ich innowacyjności i kompleksowości”.

Kluczowym rozwiązaniem przygotowanym z myślą o targach drupa 2016 była maszyna Varyflex V2 Offset 850, przeznaczona do mało- i średnionakładowej produkcji opakowań, wykonanych na bazie różnych podłoży: od niezwykle cienkiej, 12-mikronowej folii, a kończąc na grubym kartonie. Jej prezentacje, odbywające się trzy razy dziennie, za każdym razem wzbudzały duże zainteresowanie. Jak podkreśla firma Omet w podsumowaniu targów, szczególne wrażenie na ich uczestnikach robiły bardzo szybkie przejście od jednego zlecenia do kolejnego, możliwe dzięki nowemu systemowi zmiany tulei formowych, oraz zastosowany tu po raz pierwszy, innowacyjny system suszenia w technologii EB, umożliwiający produkcję z prędkością do 400 m/min. Warto też podkreślić jego zgodność z przemysłowymi normami w zakresie bezpośredniego kontaktu opakowania z żywnością.
Drugie prezentowane na stoisku Omet rozwiązanie to iFLEX – anonsowana przez producenta jako najbardziej wydajna maszyna fleksograficzna, przeznaczona na rynek etykiet, spośród demonstrowanych na targach drupa 2016. Wyposażona została m.in. w 10 zespołów drukujących (wcześniej dostępna była w konfiguracji składającej się maksymalnie z ośmiu agregatów), laserowy system wstępnego pasowania iLIGHT (jako pierwsze rozwiązanie tego typu na rynku produkcji wąskowstęgowej realizowanej w technice fleksograficznej) oraz system iVISION, umożliwiający jednoprzebiegową kontrolę wstęgi za pomocą kamer umieszczonych na każdym zespole drukującym. Jak zapewnia Omet, odwiedzający stoisko firmy goście byli pod dużym wrażeniem jej elastyczności, wydajności, jakości, stabilności drukowania, a także niewielkiej ilości odpadów generowanych podczas narządu i produkcji.

Na targach drupa 2016 zademonstrowana została jeszcze jedna maszyna z oferty włoskiego producenta – XFlex X6. Jej pokazy odbywały się na stoisku firmy Landa Digital Printing, z którą Omet współpracuje w zakresie tzw. nanometalografii, tj. nanoszenia specjalnych efektów metalicznych (w technologii nano) na podłoże wcześniej zadrukowane w zespołach fleksograficznych, offsetowych, sitodrukowych bądź cyfrowych. W efekcie w znanej z rynku maszynie XFlex X6 za zespołem fleksograficzym aplikującym podkład zainstalowany został dedykowany agregat aplikujący nano cząsteczki. Dzięki temu – jak zapewnia Landa – wyeliminowano odpady generowane w tradycyjnym procesie uszlachetniania z zastosowaniem folii, a to w rezultacie znacząco obniża koszty metalizacji. Efekt finalny nadruku prezentowany był licznie odwiedzającym stoisko firmy Landa gościom.

Mówi Jacek Bucholc, dyrektor zarządzający WRH Global Polska: „Firma Omet po raz kolejny stała się aktywnym uczestnikiem swego rodzaju rewolucji rynkowej. Zastosowanie technologii sleeve w offsecie, suszenie w technologii EB oraz nanometalografia to niewątpliwie nowe kierunki w rozwoju produkcji opakowań. Zainteresowanie tymi rozwiązaniami świadczy o ich wysokiej innowacyjności i wszechstronności. Dla nas szczególnym powodem do satysfakcji jest rosnące zainteresowanie maszynami Omet ze strony polskich drukarń i zwiększająca się z roku na rok liczba ich użytkowników. Liczymy, iż innowacyjność tych rozwiązań przyczyni się niebawem do powiększenia grona użytkowników wśród polskich zakładów, specjalizujących się w produkcji opakowań i etykiet”.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.