Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Personalizacja i druk na żądanie motywem przewodnim stoiska Epson

Personalizacja i druk na żądanie motywem przewodnim stoiska Epson

Firma Epson demonstruje na targach drupa w Düsseldorfie pełne możliwości swoich komercyjnych i przemysłowych cyfrowych drukarek atramentowych. Od dużych maszyn do druku etykiet, przez wielkoformatowe urządzenia do drukowania oznakowań, druku sublimacyjnego i bezpośrednio na tkaninach, po wielokrotnie nagradzane kompaktowe urządzenia do kolorowych wydruków wysokiej jakości na różnych materiałach i podłożach.

Prezes Epson, Yasanori Ogawa, osobiście zjawił się na targach drupa, aby pierwszego dnia wygłosić wykład pod tytułem „Up Close and Personal – Innovation in Digital Printing” (Personalizacja i innowacje w druku cyfrowym). Ogawa opowiedział o tym, jak Epson „wymyślił się na nowo”, odchodząc od starych urządzeń analogowych na rzecz bardziej zrównoważonej cyfrowej technologii druku atramentowego. „Omówię potencjał technologii cyfrowej w druku komercyjnym i przemysłowym, a także jej zalety, takie jak zrównoważona produkcja, zmniejszenie generowania odpadów i zaspokajanie rosnącego zapotrzebowania na wartościowe, spersonalizowane produkty. Dążenie do jeszcze większej wydajności, kompaktowości i precyzji, które Epson stosuje od wielu lat, wykracza daleko poza obszar samej technologii. Oparte na tych cechach hasło „sho sho sei” oznacza filozofię opartą na eliminacji odpadów, zmniejszeniu wymiarów urządzeń i zwiększaniu dokładności. Wierzę, że takie podejście pozwala nam tworzyć jeszcze większą wartość społeczną” – powiedział.

Podczas tegorocznych targów drupa Epson skupia się przede wszystkim na spełnianiu oczekiwań rosnącego zapotrzebowania na lokalną produkcję na żądanie. W miarę odchodzenia od rozwiązań druku analogowego na rzecz wysokiej jakości produktów dostosowanych do konkretnych potrzeb — kompaktowe i elastyczne drukarki do mikroprodukcji mają swój złoty czas.

„Klienci poszukują pięknie zaprojektowanych, niepowtarzalnych przedmiotów, które będą upiększać przestrzeń, w której żyją, a Epson chce pokazać ofertę rozwiązań, które im to umożliwią. Na naszym stoisku pokazujemy, jak nasze najnowsze technologie druku cyfrowego pomagają firmom w wytwarzaniu kolorowych i niepowtarzalnych produktów drukowanych o wysokiej jakości bezpośrednio w miejscu docelowym. Prezentujemy witrynę sklepową z przedmiotami pokazującymi potencjał naszej technologii druku w pobudzaniu kreatywności i przenoszeniu kolorowych marzeń na zróżnicowane podłoża i powierzchnie — od barwnych koszulek na zamówienie, przez zdjęcia, etui na telefony i podstawki, po piłki golfowe, deski surfingowe, leżaki, ręczniki, okleiny samochodowe oraz tapety i elementy wyposażenia domu” – mówi Tomasz Kuciński z Epson Polska.

Oto niektóre z nowych produktów Epson pokazywanych w tym roku na targach Drupa:

• Premierowy 64-calowy model SureColor SC-P20500 przeznaczony dla twórców wysokiej jakości fotografii artystycznej, plakatów i oznakowań do wnętrz.

• Nowa kolorowa drukarka etykiet na żądanie ColorWorks C8000 do komercyjnego drukowania etykiet wysokiej jakości.

• Jednoprzebiegowa drukarka cyfrowa Monna Lisa 13000 do bezpośredniego drukowania na tekstyliach, pozwalająca firmom samodzielnie drukować za pomocą ekologicznych atramentów pigmentowych. Oferuje w jednym przebiegu przygotowanie, druk i uszlachetnienie tkaniny.

• SureColor F10000 z opcjonalnym podajnikiem jumbo roll – najwydajniejsza jak dotąd drukarka sublimacyjna Epson. Pokazujemy również nową drukarkę SC-F11000H z dodatkowymi atramentami pomarańczowym i fioletowym oraz opcjonalna obsługa jumbo roll.

• Nowości w ofercie drukarek Epson do personalizacji i mikroprodukcji, w tym nowy model hybrydowy DTG/DTFilm SureColor F1000, płaska drukarka UV A4 SureColor V1000, płaska drukarka UV A3 SureColor V2000 oraz drukarka DTG/DTFilm SureColor F2200.

• Suche mini laby (D1000, D500) i mniejsze drukarki sublimacyjne (SureColor F500 i F100) przeznaczone do mikroprodukcji i dla twórców pracujących z różnymi rodzajami materiałów i podłoży.

• Najnowsza, wytrzymała zintegrowana z drukarką głowica przemysłowa Epson (D3000) przeznaczona do pracy z atramentami wodnymi i UV, pokazując elastyczność technologii głowicy drukującej Epson.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.