Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Premiera Trilium One firmy Xeikon

Premiera Trilium One firmy Xeikon

Firma Xeikon dostarcza na rynek nowoczesne produkty i usługi, przede wszystkim dla firm zajmujących się produkcją etykiet, opakowań i szeroko rozumianym drukiem. Na tegoroczne targi drupa, pierwsze po tym, jak Xeikon dołączył do Flint Group, firma przygotowała dla odwiedzających wiele niespodzianek. Będą to zupełnie nowa maszyna Trillium One oraz Fusion – urządzenie dedykowane branży opakowaniowej i etykietowej. Stoisko Xeikona będzie można znaleźć w hali 8A; a Flint Group będzie także w hali 3; firma ta zaprezentuje się również wspólnie z BasysPrint i Thermoflexx.

Danny Mertens, Xeikon Corporate Communications Manager: „Motto naszego wystawiennictwa na targach drupa brzmi: »Direct. Dedicated. Digital« (Bezpośredni, Dedykowany, Cyfrowy) – odwiedzający targi goście będą mogli zobaczyć na własne oczy wszystkie innowacyjne rozwiązania – systemy workflow, cyfrowe rozwiązania, materiały używane podczas druku i wykańczania projektów. Na naszym stoisku każdy znajdzie coś dla siebie – każdy będzie mógł się zainspirować i wykorzystać podpatrzone rozwiązania w swoim przedsiębiorstwie”.
Podczas drupy 2012 Xeikon po raz pierwszy zaprezentowała płynne tonery z serii Trillium, natomiast podczas tegorocznej imprezy zadebiutuje pierwsza, cyfrowa, czterokolorowa maszyna wykorzystująca je do druku. Urządzenie pracuje z prędkością 60 m/min, w rozdzielczości 1200 dpi i w szerokości zadruku 500 mm – drukarka łączy w sobie wydajność i wysoką jakość produktów końcowych, została zaprojektowana z myślą o przygotowywaniu materiałów do marketingu bezpośredniego czy druku katalogów. Zwiedzający będą mogli poznać tę technologię od środka, żeby zrozumieć zasady jej działania. Każdego dnia imprezy odbywać się będzie pięć pokazów działania urządzenia na żywo. Na stoisku prezentowane będą również możliwości druku przy użyciu płynnych tonerów, które mają ogromny potencjał – rozwiązanie to gwarantuje zrównoważoną, przyjazną środowisku naturalnemu produkcję.
Jeśli chodzi o druk etykiet, zwiedzający będą mogli zobaczyć maszynę Xeikon CX3 – od momentu wprowadzenia jej na rynek we wrześniu 2015 roku zainstalowano już 20 systemów. Na pięciokolorowej drukarce Xeikon 3500 będą demonstrowane aplikacje na tekturze falistej. Specjaliści z firmy Xeikon udowodnią, że maszyna w konfiguracji CMYK + pomarańczowy wydrukuje ponad 72% kolorów z palety Pantone. Na stoisku linia produkcyjna będzie składała się również z modułu lakierującego (WVM), separatora odpadu oraz urządzenia układającego produkty w stos. Kolejnym rozwiązaniem do produkcji opakowań prezentowanym podczas targów będzie Xeikon FDU – moduł do cięcia tektury falistej, który szczególnie dobrze sprawdza się w krótkich nakładach. Na stoisku znajdzie się również unowocześniona drukarka Xeikon 9800, która może zadrukowywać podłoża o gramaturze od 40 do 350 g/m2 w rozdzielczości 1200 × 3600 dpi. Podczas prezentacji urządzenie będzie pracowało w konfiguracji z roli na rolę z modułem wykańczającym marki Hunkeler.
Technologia Fusion firmy Xeikon jest bardzo bliska pełnej automatyzacji produkcji etykiet i opakowań – najnowsze urządzenia wyposażone są w m.in. w aplikacje do przygotowania plików do druku, przetwarzania danych, zarządzania barwą oraz kontroli przebiegu procesu druku. System można wyposażyć w dodatkowe moduły – m.in. do nanoszenia uszlachetnień na gorąco i zimno, do lakierowania wybiórczego i dodawania informacji w języku Braille’a.
Firma Xeikon na swoim stoisku będzie promowała również system do zarządzania barwą XeikonColorControl, rozwiązania umożliwiające nanoszenie zabezpieczeń zapobiegających podrabianiu produktów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.