Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Projekt „Czas dla Polski” na drupie

Projekt „Czas dla Polski” na drupie

Projekt „Czas dla Polski” wchodzi w ostatnią fazę przygotowań. Na Targach drupa 2016 w dniu 2 czerwca odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Poligraficzna „Aktywni w Europie”, która będzie zwieńczeniem działań promujących za granicą polską branżę poligraficzną.

Wszyscy, którzy w tym czasie będą obecni na targach, nie powinni przegapić tego wydarzenia. O jego skali i randze projektu mówi chociażby lista instytucji, które go wsparły i udzieliły swojego patronatu. Są to: Ministerstwo Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Związek Banków Polskich, Krajowa Izba Gospodarcza, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska), Polski Związek Rzemiosła, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Związek Zawodowy Poligrafów.
Jest to pierwszy tak silny przekaz pokazujący na szerokim międzynarodowym forum możliwości polskich drukarń. Żaden inny kraj nie będzie w ten sposób promowany na tegorocznej edycji drupa 2016.
Na Konferencji w obecności fachowców z całego świata zostanie zaprezentowany raport „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”. Raport przygotowywany wspólnie przez PBKG i KPMG od lat jest jedynym tak szerokim kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy są zainteresowani naszym przemysłem poligraficznym.

Konferencja „Aktywni w Europie” na Targach DRUPA 2016
2 czerwca 2016, o godzinie 11.00
Messe Düsseldorf, Centrum Kongresowe CCD Süd
Sala konferencyjna 3

Równie ważnym elementem Projektu „Czas dla Polski” będzie Forum Gospodarcze zaplanowane w siedzibie Izby Rzemieślniczej miasta Dusseldorf. Wspólne spotkanie polskich i niemieckich przedsiębiorców będzie miało istotne znaczenie dla intensyfikacji działań proeksportowych.
Wśród prelegentów ze strony niemieckiej będą: Andreas Ehlert, prezes Izby Rzemieślniczej m. Düsseldorf, Thorstena Klute, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy, Integracji i Spraw Socjalnych Północnej Nadrenii-Westfalii, Stephanus Lintker, szef projektów zagranicznych w Energie. Agentur NRW i Peter Hentschel z NRW.BANK. Ze strony polskiej będą m.in.: przedstawiciel kierownictwa Ministerstwa Rozwoju, Adam Świrski, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Dariusz Wojtaszek, Dyrektor Departamentu w PARP. Swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele Sejmu, z panią poseł Małgorzatą Wypych na czele, p. Stanisław Hebda, Konsul WPHI w Kolonii i p. Agnieszka Clarey Dyrektor Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, największego RIF w Polsce.

Forum Gospodarcze „Czas dla Polski”
1 czerwca 2016, godzina 16.30
Izba Rzemieślnicza miasta Dusseldorf
Georg-Schulhoff-Platz 1

Organizatorzy Projektu
Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, Instytut Gutenberga, KMPG,.
Mecenasi Projektu
Henkel i Heidelberg Polska
Partnerzy strategiczni
Bank Gospodarstwa Krajowego, Grafikus
Partnerzy wspierający
Bottcher, Scorpio, Infosystems, Weilburger, Karton Pak, Quad Graphics, Joppol, Opolgraf, Follak.

„Świat DRUKU” znalazł się wśród patronów medialnych wydarzenia.

Więcej informacji na temat projektu „Czas dla Polski” można uzyskać na stronach PBKG i Instytutu Gutenberga oraz w kancelarii Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga (mail: kancelaria@bractwogutenberga.pl; tel.: 22 652 19 33)

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już w czwartek, 24 września, spotkamy się z Państwem na IX konferencji "Tektura falista – najnowsze technologie" w Ranchu pod Bocianem. Jesteśmy przekonani, że wydarzenie, w którego organizację włożyliśmy wiele pracy i serca, by zapewnić nie tylko bogatą dawkę wiedzy, możliwość integracji i nawiązania kontaktów oraz oczywiście maksymalne bezpieczeństwo, spełni Państwa oczekiwania.
Specjalnie dla tych z Państwa, którzy z przyczyn niezależnych nie mogą osobiście uczestniczyć w konferencji, przygotowaliśmy możliwość zdalnego udziału. Aby wziąć udział w transmisji online, zapraszamy jeszcze dziś, w środę, do kontaktu telefonicznego z p. Wojtkiem Szymczakiem, który sprawuje pieczę zarówno nad rejestracją gości, jak i stroną techniczną webinaru (nr tel.: 601 979 668).
Również w czwartek, w warszawskim Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. Przez dwa dni czekamy na Państwa na naszym stoisku – nr B12. Podobnie jak organizatorzy wydarzenia, zapewniamy pełne bezpieczeństwo uczestnictwa.
Zapraszamy na długo oczekiwane rozmowy przy dobrej kawie : )

BOBST zaprezentował nową maszynę do wklęsłodruku, przeznaczoną do zadruku podłoży elastycznych – Expert RS 6003. To rozwiązanie nowej generacji jest odpowiedzią producenta na potrzeby branży opakowaniowej, która oczekuje wsparcia w czasie przemian i dominujących trendów wymuszających coraz krótsze czasy realizacji zleceń, niezmiennie wysokiej jakości i jednocześnie dbałości o środowisko.

Firma Miraclon ogłosiła rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do konkursu Global Flexo Innovation Awards, którego celem jest wyróżnienie firm przewodzących transformacji branży druku fleksograficznego. Organizator do udziału w rywalizacji zaprasza firmy, które chciałyby zyskać uznanie za swoje kreatywne, innowacyjne projekty opakowań komercyjnych wydrukowanych przy użyciu płyt Kodak Flexcel NX Plates. Konkurs skierowany jest zatem do przygotowalni do druku, drukarń oraz właścicieli marek (zalecane są zgłoszenia zespołowe).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.