Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Projekt „Czas dla Polski” na drupie

Projekt „Czas dla Polski” na drupie

Projekt „Czas dla Polski” wchodzi w ostatnią fazę przygotowań. Na Targach drupa 2016 w dniu 2 czerwca odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Poligraficzna „Aktywni w Europie”, która będzie zwieńczeniem działań promujących za granicą polską branżę poligraficzną.

Wszyscy, którzy w tym czasie będą obecni na targach, nie powinni przegapić tego wydarzenia. O jego skali i randze projektu mówi chociażby lista instytucji, które go wsparły i udzieliły swojego patronatu. Są to: Ministerstwo Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Związek Banków Polskich, Krajowa Izba Gospodarcza, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska), Polski Związek Rzemiosła, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Związek Zawodowy Poligrafów.
Jest to pierwszy tak silny przekaz pokazujący na szerokim międzynarodowym forum możliwości polskich drukarń. Żaden inny kraj nie będzie w ten sposób promowany na tegorocznej edycji drupa 2016.
Na Konferencji w obecności fachowców z całego świata zostanie zaprezentowany raport „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”. Raport przygotowywany wspólnie przez PBKG i KPMG od lat jest jedynym tak szerokim kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy są zainteresowani naszym przemysłem poligraficznym.

Konferencja „Aktywni w Europie” na Targach DRUPA 2016
2 czerwca 2016, o godzinie 11.00
Messe Düsseldorf, Centrum Kongresowe CCD Süd
Sala konferencyjna 3

Równie ważnym elementem Projektu „Czas dla Polski” będzie Forum Gospodarcze zaplanowane w siedzibie Izby Rzemieślniczej miasta Dusseldorf. Wspólne spotkanie polskich i niemieckich przedsiębiorców będzie miało istotne znaczenie dla intensyfikacji działań proeksportowych.
Wśród prelegentów ze strony niemieckiej będą: Andreas Ehlert, prezes Izby Rzemieślniczej m. Düsseldorf, Thorstena Klute, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy, Integracji i Spraw Socjalnych Północnej Nadrenii-Westfalii, Stephanus Lintker, szef projektów zagranicznych w Energie. Agentur NRW i Peter Hentschel z NRW.BANK. Ze strony polskiej będą m.in.: przedstawiciel kierownictwa Ministerstwa Rozwoju, Adam Świrski, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Dariusz Wojtaszek, Dyrektor Departamentu w PARP. Swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele Sejmu, z panią poseł Małgorzatą Wypych na czele, p. Stanisław Hebda, Konsul WPHI w Kolonii i p. Agnieszka Clarey Dyrektor Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, największego RIF w Polsce.

Forum Gospodarcze „Czas dla Polski”
1 czerwca 2016, godzina 16.30
Izba Rzemieślnicza miasta Dusseldorf
Georg-Schulhoff-Platz 1

Organizatorzy Projektu
Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, Instytut Gutenberga, KMPG,.
Mecenasi Projektu
Henkel i Heidelberg Polska
Partnerzy strategiczni
Bank Gospodarstwa Krajowego, Grafikus
Partnerzy wspierający
Bottcher, Scorpio, Infosystems, Weilburger, Karton Pak, Quad Graphics, Joppol, Opolgraf, Follak.

„Świat DRUKU” znalazł się wśród patronów medialnych wydarzenia.

Więcej informacji na temat projektu „Czas dla Polski” można uzyskać na stronach PBKG i Instytutu Gutenberga oraz w kancelarii Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga (mail: kancelaria@bractwogutenberga.pl; tel.: 22 652 19 33)

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Firma Highcon ogłosiła, że po udanym wprowadzeniu spółki na giełdę w Tel Awiwie, w wyniku której zgromadziła 45 mln dolarów, dokonano kilku zmian personalnych mających na celu wzmocnienie kadry zarządzającej. Nowym prezesem zarządu Highcon został Alon Bar-Shany, mający 25-letnie doświadczenie w branży poligraficznej, w ostatnim czasie pełniący funkcję dyrektora generalnego HP Indigo. Zmiana nastąpiła także na stanowisku wiceprezesa ds. marketingu – został nim Simon Lewis, który również przeszedł z HP Indigo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.