Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Projekt „Czas dla Polski” na targach drupa i nie tylko

Projekt „Czas dla Polski” na targach drupa i nie tylko

Za sprawą projektu „Czas dla Polski” w dniach 1 i 2 czerwca w Dusseldorfie mówiło się dużo o Polsce, o jej miejscu w Europie i na tym tle również o polskiej poligrafii. Było to zwieńczenie wielomiesięcznych działań organizatorów, którym przewodziło Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga. Projekt miał za zadanie m.in. zbudowanie formuły umożliwiającej skuteczne zaistnienie branży poligraficznej w świadomości polskich decydentów i za granicą wśród potencjalnych klientów. Dzięki współpracy z szerokim kręgiem partnerów reprezentujących różne środowiska samorządu gospodarczego formułę tę udało się poszerzyć o problematykę szkolnictwa zawodowego.

Swojego patronatu przedsięwzięciu udzieliły: Ministerstwo Rozwoju, PARP, PAIiIZ, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent m.st. Warszawy, Związek Rzemiosła Polskiego, Polska Izba Druku, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Związek Banków Polskich, Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Zawodowy Poligrafii. Równie bogata jest grupa podmiotów współpracujących, do których należą: ECMA Polsk – Związek Pracodawców Przetwórców Kartonu i ich Dostawców, PLEFTA – Zrzeszenie Polskich Fleksografów, SIMP – Sekcja Poligrafów, Stowarzyszenie Poligrafów Pomorskich, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Poligrafii Kraków, Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Warszawski Cech Introligatorów.
Szczególnie mocne wsparcie merytoryczne i organizacyjne projekt „Czas dla Polski” uzyskał ze strony Izby Rzemieślniczej miasta Dusseldorf, a także Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji przy Konsulacie Generalnym w Koloni.
W projekt zaangażowały się także podmioty komercyjne. Grupę wspierającą Projekt tworzą: patroni projektu – Henkel i Heidelberg, patroni strategiczni - BGK, KPMG, Grafikus – Systemy Graficzne oraz partnerzy wspierający – Bottcher, Follak, INFOSYSTEMS, Joppol, KartonPak, KOTKAMILLS, Opolgraf, Quad Graphics, Scorpio, Weilburger.

„Czas dla Polski” pojawił się w Dusseldorfie po raz pierwszy 1 czerwca w Izbie Rzemieślniczej miasta Dusseldorf, gdzie zorganizowano Forum Gospodarcze. Poza gospodarzem wieczoru, p. Andreasem Ehlertem, Prezesem Izby Rzemieślniczej występował p. Thorsten Klute, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy, Integracji i Spraw Socjalnych Nadrenii Westfalii. Stronę polską reprezentowała m.in. pani poseł Małgorzata Wypych i p. Tomasz Salomon, dyrektor Departamentu Wspierania MŚP w Ministerstwie Rozwoju oraz p. Stanisław Hebda, Konsul kierujący WPHI w Kolonii, p. Dariusz Wojtaszek z PARP. Prelegentami byli również: p. Jerzy Bartnik z Związku Rzemiosła Polskiego, p. Agnieszka Clarey z Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, p. Stephanus Lintker Agencji Energii Nadrenii Westfalii, p. Peter Hentschel z Banku Nadrenii Westfalii, p. Piotr Dukielski z BGK. Całość moderował p. Jacek Kuśmierczyk, Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga.

Druga odsłona inicjatywy „Czas dla Polski”, Konferencja „Aktywni w Europie” miała miejsce 2 czerwca na targach drupa w Dusseldorfie, gdzie zaprezentowana została szósta edycja raportu "Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce". Osiągnięcia naszej branży podkreślali w swoich wystąpieniach: p. Jacek Bajger z KPMG, który referował raport, p. Jerzy Czubak z Amcor Tobacco Packaging, dr Stefan Strenger z Henkel i p. Jacek Kuśmierczyk z PBKG. Szerszą perspektywę uwzględniającą całą polską gospodarkę zarysowali w swoich wystąpieniach: posłanka Małgorzata Wypych i p. Tomasz Salomon z Ministerstwa Rozwoju.

Fot. Forum Gospodarcze w Izbie. Od lewej stoją: Andreas Ehlert, Thorsten Klute, Małgorzata Wypych, Jerzy Bartnik, Jacek Kuśmierczyk.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.