Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Projekt PBKG: „Czas dla Polski”

Projekt PBKG: „Czas dla Polski”

Pod hasłem „Czas dla Polski” kryją się dwa duże wydarzenia promujące działania proeksportowe polskich małych i średnich przedsiębiorców, które odbędą się 1 i 2 czerwca w Düsseldorfie: premiera 6. raportu „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” i spotkanie gospodarcze w siedzibie Izby Rzemieślniczej miasta Düsseldorf. Ich wspólnym mianownikiem jest zwrócenie uwagi zagranicznych zleceniodawców i inwestorów na potencjał polskich firm poligraficznych i całej branży poligraficznej. Inicjator projektu, Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, pragnie zaprezentować siłę polskiego przemysłu poligraficznego i potencjał polskich drukarni na tym globalnym forum.

Wspólnie z zaproszonymi do współpracy instytucjami samorządu gospodarczego poligrafów, Mazowiecką Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Izbą Rzemieślniczą miasta Düsseldorf Bractwo przygotowało również platformę promocyjną, która będzie atrakcyjna dla każdego, kogo interesuje zaistnienie na rynku jednego z najbogatszych landów Niemiec, Północnej Nadrenii – Westfalii.

Ambicją podmiotów działających na rzecz projektu jest również nadanie nowego impulsu w kreowaniu w Polsce nowoczesnego modelu dualnego kształcenia zawodowego, którego niedostatki tak bardzo odczuwa nasza branża. Temu mają być poświęcone rozmowy samorządów gospodarczych Polski i Niemiec, w których decydującą rolę ma do odegrania Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości i Związek Rzemiosła Polskiego.

Inicjatorami Projektu są Warszawski Cech Introligatorów i Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga. Projekt organizacyjnie wspiera Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości i Związek Rzemiosła Polskiego oraz bardzo liczna grupa instytucji samorządu gospodarczego, głownie z obszaru poligrafii.

Projekt „Czas dla Polski” to przede wszystkim prezentacja polskiej przedsiębiorczości w Niemczech. Organizatorzy kładą zatem szczególny nacisk na obecność instytucji rządowych, które nadadzą właściwą oprawę projektowi. Otrzymał on honorowy patronat Ministerstwa Rozwoju (organizatorzy liczą na obecność podsekretarza stanu z Ministerstwa) oraz Związku Rzemiosła Polskiego. Merytoryczne zaangażowały się następujące instytucje: PARP, BGK, PAIIIZ, WPHI w Kolonii. Ze strony niemieckiej instytucją partnerską jest Izba Rzemieślnicza miasta Düsseldorf .

Partnerami strategicznymi są firmy Henkel i Heidelber. Partnerami wspierającymi zaś firmy Böttcher Systems i Grafikus Systemy Graficzne i INFOSYSTEMS. Organizatorzy w tej chwili prowadzą rozmowy z kolejnymi firmami zainteresowanymi wizerunkową promocją, jaką daje ten jedyny w swoim rodzaju projekt.

Ważnym elementem Projektu będzie spotkanie gospodarcze zaplanowane na 1 czerwca w siedzibie Izby Rzemieślniczej miasta Düsseldorf. Izba Rzemieślnicza to prawie 58 tys. przedsiębiorstw, stąd też organizatorzy liczą na znaczący udział w Forum firm niemieckich. Wspólne spotkanie polskich i niemieckich przedsiębiorców będzie miało istotne znaczenie dla intensyfikacji działań proeksportowych.

Równolegle na Forum zostaną zainicjowane prace nad budową w Polsce centrum szkolenia mistrzów, które powinno stać się istotnym elementem nowego programu dualnego szkolnictwa zawodowego. Kluczem do tych planów ma być wspólne ze stroną niemiecką wystąpienie do Komisji Europejskiej o stworzenie mechanizmu finansującego.

Agenda Forum Gospodarczego przedstawia się następująco:

Blok I

Niemiecko-Polska współpraca gospodarcza

16.30 – 17.15 Wystąpienia przedstawicieli władz obu krajów oraz Banku Gospodarstwa Krajowego na opisujące sytuację gospodarczą w obu krajach, warunki tworzone przez agendy rządowe celu ułatwienia kooperacji, zebranie dotychczasowych doświadczeń i strategia na przyszłość

Blok II

Współpraca samorządów gospodarczych Polski i Niemiec.

17.15 – 18.00 Rozwój szkolnictwa zawodowego w oparciu o wymianę doświadczeń i analiza możliwości związywania wspólnych projektów w oparciu o środki rządowe i unijne. Wymiana poglądów na temat budowania jednolitego stanowiska wzmacniającego pozycję rzemiosła na forum międzynarodowym, szczególnie w instytucjach unijnych.

Blok III

Biznes Mixer

18.00 – 19.30 Bezpośrednie kontakty uczestników Forum przy polskim poczęstunku

Konferencja „Aktywni w Europie” na targach drupa 2016, 2 czerwca

Najważniejszym elementem projektu będzie organizowana przez PBKG konferencja promująca polski przemysł poligraficzny na najważniejszych światowych targach poligraficznych drupa 2016 w Düsseldorfie. Na konferencji w obecności ekspertów z całego świata zostanie zaprezentowany 6. raport „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”. Raport przygotowywany wspólnie przez PBKG i KPMG od lat jest jedynym tak szerokim kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy są zainteresowani naszym przemysłem poligraficznym. Do prawie 300 obecnych na konferencji gości reprezentujących najważniejsze z perspektywy polskich drukarni rynki zbytu popłynie bardzo mocny przekaz, że na poligraficznej mapie Europy Polska ma wyjątkowe miejsce i pozycja ta będzie w najbliższych latach rosnąć.

Agenda konferencji przedstawia się następująco

11.00 – 11.20 Powitanie, przedstawienie celów Konferencji oraz partnerów i osób kluczowych

11.20 – 11.40 Wystąpienie przedstawicieli administracji rządowej Niemiec i Polski

11.40 – 12.20 Przedstawienie raportu „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”

12.20 – 12.35 Wystąpienie przedstawiciela władz firmy Henkel

12.35 – 12.50 Intronizacja nowych członków Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga

12.50 – 13.10 Przerwa kawowa

13.10 – 13.30 Innowacje technologiczne i produktowe z perspektywy dostawcy – Henkel

13.30 – 14.00 Nowa era w druku cyfrowym - Heidelberg

14.00 – 14.30 Podsumowanie i zakończenie konferencji.

Główne cele Projektu:

1. Promocja polskiej branży poligraficznej na największych światowych targach poligraficznych

2. Zwiększenie możliwości proeksportowych branży poligraficznej dzięki popularyzacji instrumentów finansowych i wsparcia instytucjonalnego dostępnych w Polsce

3. Konsolidacja firm poligraficznych wokół wspólnych działań proeksportowych (wspólne stoiska na targach, misje gospodarcze itp.)

4. Wskazanie Polski jako atrakcyjnego miejsca do inwestowania

5. Stworzenie podstaw do budowania ze stroną niemiecką (Izba Rzemieślnicza miasta Düsseldorf ) modelu dualnego szkolnictwa zawodowego

6. Poprzez propagowanie korzyści aktywizację polskim przedsiębiorców w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych na rynku niemiecki.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Firma Highcon ogłosiła, że po udanym wprowadzeniu spółki na giełdę w Tel Awiwie, w wyniku której zgromadziła 45 mln dolarów, dokonano kilku zmian personalnych mających na celu wzmocnienie kadry zarządzającej. Nowym prezesem zarządu Highcon został Alon Bar-Shany, mający 25-letnie doświadczenie w branży poligraficznej, w ostatnim czasie pełniący funkcję dyrektora generalnego HP Indigo. Zmiana nastąpiła także na stanowisku wiceprezesa ds. marketingu – został nim Simon Lewis, który również przeszedł z HP Indigo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.