Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Ricoh: Druk i nie tylko

Ricoh: Druk i nie tylko

Na targach drupa 2012 Ricoh skupia się nie tylko na druku – analizuje trendy, które będą miały wpływ na sposób korzystania z usług druku w przyszłości. Według raportu opublikowanego niedawno przez The Economist Intelligence Unit i sponsorowanego przez Ricoh, dostawcy usług druku powinni zwracać uwagę nie tylko na wpływ technologii na ich własną działalność, ale także na to, w jaki sposób technologia zmieni sposób pracy ich klientów. 6 na 10 respondentów badania uważa, że rynki na których działają obecnie, będą się znacznie różnić od rynków z 2020 roku, dlatego też istotne jest, aby dostawcy usług druku byli przygotowani na zmiany spowodowane rozwojem technologii.

Pod hasłem „Druk i nie tylko” Ricoh prezentuje szeroką ofertę dodającą wartość dla klienta. W jej skład wchodzi: prototyp Ricoh Pro L4000, siedmiokolorowego, szerokoformatowego urządzenia z atramentem na bazie lateksu, włączając biały atrament i InfoPrint ADF Express, nowy dodatek do pakietu oprogramowania TotalFlow.
Ponadto, dzięki partnerstwu z firmą PTI Marketing Technologies, Ricoh prezentuje nową technologię visual serach, zwaną Ricoh Clickable Paper. Ricoh podkreśla także swoje zobowiązania wobec środowiska – wszystkie procesy drukowania podczas targów są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.
Poza tym na stoisku Ricoh firma Objet, globalny dostawca atramentowych systemów drukujących w 3D, demonstruje nową generację głowic Ricoh drukujących w technologii trójwymiarowej. Najnowsze drukarki 3D są dostępne dla organizacji z różnych sektorów: FMCG, elektronika, lotnictwo i kosmonautyka, sektor obronny, motoryzacja, edukacja, architektura, stomatologia i medycyna.
Peter Williams, wiceprezes, przewodniczący Production Printing Business Group, Ricoh Europe mówi: „Najnowsze technologie, w tym druk cyfrowy i technologia atramentowa, w zaledwie kilka lat wprowadziły istotne zmiany w branży poligraficznej. Jedno jest pewne – w naszej branży wciąż będą zachodzić radykalne zmiany, gdyż technologie będą wykorzystywane przez firmy, ich klientów i pracowników w różny sposób. Aby dostawcy usług druku mogli czerpać korzyści z obecnych i przyszłych technologii, muszą wykorzystywać ją w celu dodawania wartości swoim firmom”.

Nowe produkty i usługi Rico na targach drupa 2012

- Ricoh Pro L4000
Szerokoformatowa drukarka atramentowa, wyposażona w nowej generacji piezoelektryczne głowice drukujące Ricoh z trwałym atramentem na bazie lateksu w siedmiu kolorach: CMYK, light cyan, light magenta i white. Oferuje szeroką gamę o różnych podłożach, przeznaczona dla osób, które chcą być odpowiedzialne za środowisko kupując różne nośniki POS.
Ricoh Pro L4000 to także technologia głowic „multiple jetting”, która umożliwia jednoczesne tworzenie trzech kropli o różnych wymiarach, z czego najmniejsza ma wielkość 4 pikolitrów. Za każdym razem rezultatem jest gładki obraz, który wygląda „jak żywy”. Ponadto, szeroka gama mediów umożliwia klientom zamawianie druku na różnego rodzaju podłożach, takich jak PVC, siatka, papier syntetyczny, papier powlekany i niepowlekany, tekstylia i wiele innych.
Urządzenie będzie dostępne w Europie i w Ameryce Północnej w pierwszym kwartale 2013 roku.

- InfoPrint Process Director Express
Nowy dodatek do pakietu Ricoh TotalFlow, InfoPrint Process Director Express, oferuje klientom łatwe w użyciu oprogramowanie do zarządzania strumieniami danych transakcyjnych w formacie Adobe PDF. Zapewnia efektywność i modułowość oprogramowania InfoPrint ProcessDirector klientom z firm średniej wielkości, którzy mogą teraz korzystać z doświadczenia firmy Ricoh. Użytkownicy są w stanie zautomatyzować zarządzanie drukiem dzięki skalowalnym funkcjom kontroli obiegu dokumentów Adobe PDF, ograniczyć koszty operacyjne dzięki skróceniu czasu potrzebnego na przygotowanie pliku poprzez integrację z narzędziami do zarządzania kolorem, takimi jak oprogramowanie Enfocus Pitstop i Impostrip On Demand Digital Automation. Ponadto, użytkownicy mają możliwość dodania funkcji PDF Mailroom Integrity w celu indeksowania, edytowania, dzielenia, sortowania, grupowania odmiennych zadań. Program pozwala również na integrację insertera od różnych producentów, co automatyzuje przedruki i narzędzia do zaawansowanego zarządzania drukiem dla wszystkich środowisk produkcyjnych.

- Ricoh Clickable Paper
Usługa cross-mediowa umożliwiająca konsumentom skierowanie iPhone'a lub smartfona z systemem Android na jakąkolwiek zadrukowaną powierzchnię i otrzymanie powiązanego z nią materiału online. Technologia Clickable Paper ma zastosowanie do wszelkich mediów drukowanych, w tym do gazet, magazynów, direct mailingu, książek, broszur i plakatów. Konsumenci będą mogli natychmiast wczytać stronę dzięki łatwo identyfikowalnemu logo. Każdy rodzaj informacji cyfrowej, tj. zawartość multimedialna, strony internetowe, serwisy e-commerce i portale społecznościowe, może być podlinkowany.
- Carbon Balanced Printing
Nowy program dla branży poligraficznej. Oznacza to, że wszystkie procesy druku firmy Ricoh podczas targów są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Ricoh równoważy również nieuniknione emisje dwutlenku węgla, w tym te generowane przez oświetlenie i katering na stoisku targowym Ricoh. Ricoh używa papieru z makulatury, kiedy tylko jest to możliwe, dlatego też wszystkie odpady Ricoh będą poddane recyklingowi przez firmę Arjowiggins Graphic, następnie zostaną zamienione na pulpę i użyte do produkcji papieru z makulatury. Podczas targów podkreślany jest również fakt, że cyfrowe urządzenia produkcyjne Ricoh na papier cięty uzyskały certyfikat International Association of the Deinking Industry (INGEDE) za usuwanie tonera z odzyskanego papieru podczas procesu recyklingu.

- imagine. change.
drupa 2012 jest pierwszym wydarzeniem, podczas którego Ricoh prezentuje swoje nowe przesłanie: „imagine. Change”. Odzwierciedla ono zwrot w stronę usług, co jest widoczne we wciąż rozszerzanym portfolio usług dla druku produkcyjnego, a także dla środowiska biurowego. Podkreśla również koncentrację firmy Ricoh na budowaniu opartego na zaufaniu partnerstwa ze swoimi klientami oraz skupianie się na rozwijaniu ich działalności poprzez innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu