Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Sukces firmy Koenig & Bauer na targach drupa 2012

Sukces firmy Koenig & Bauer na targach drupa 2012

Pełnym sukcesem zakończył się udział firmy Koenig & Bauer w tegorocznych targach w Düsseldorfie. Z efektów targowych zadowoleni są także przedstawiciele firmy KBA CEE, którzy podpisali kolejne umowy na dostawę maszyn arkuszowych, także wielkoformatowych, do klientów z Polski. Dodatkowy optymizm wniosły też informacje o wynikach finansowych KBA za 1. kwartał 2012 – firma odnotowała wzrost sprzedaży o 4%, zaś w segmencie maszyn arkuszowych o 8%. W porównaniu z analogicznym okresem ub.r. portfolio zamówień na nowe maszyny zwiększyło się natomiast aż o 29%.

Z myślą o zwiedzających targi drupa 2012 firma Koenig & Bauer przygotowała szereg spektakularnych nowości w swojej ofercie, z których część bardzo szybko znalazła swoich pierwszych nabywców już na początku tej najważniejszej na świecie imprezy poligraficznej. W sumie KBA podpisała na targach drupa kontrakty na dostawę offsetowych maszyn arkuszowych do klientów z 30 krajów, m.in. Chin, Rosji, Niemiec, Polski i Francji. Kolejność jest nieprzypadkowa – rynek polski znalazł się w ścisłej czołówce pod względem zamówień, wyprzedzając wiele tradycyjnych rynków, na których KBA jest obecna, choćby USA, Wielką Brytanię, Włochy czy kraje skandynawskie. Mówi Oliver Becker, prezes KBA CEE: „Tegoroczne targi odwiedziło bardzo dużo osób decyzyjnych, zainteresowanych konkretnymi rozwiązaniami. To zaś przełożyło się na pozytywne efekty wielu rozmów i negocjacji. Od początku drupy Polska plasowała się w ścisłej czołówce krajów jeśli chodzi o targową sprzedaż maszyn arkuszowych, zarówno w ujęciu globalnym, jak i per capita. Tak też pozostało do końca trwania imprezy i miło mi poinformować, że Polska znalazła się w pierwszej piątce krajów, do których podpisano najwięcej umów sprzedażowych”.
Poza licznymi zamówieniami na maszyny arkuszowe, firma Koenig & Bauer zakontraktowała również szereg maszyn zwojowych, m.in. do klientów z Niemiec i Francji. Wkrótce po targach spodziewane są pierwsze zamówienia na cyfrową maszynę inkjetową RotaJET 76, która w Düsseldorfie miała swoją światową premierę.
Całkowita wartość targowych kontraktów podpisanych przez KBA znacznie przekroczyła wstępne przewidywania kierownictwa firmy. Jednak ze względu na długie procedury związane z finansowaniem każdej z zakontraktowanych maszyn oraz konieczność sfinalizowania części umów już po targach, prezes KBA Claus Bolza-Schünemann nie chciał dokładnie określić wartości sprzedanych maszyn: „Podpisaliśmy wiele umów, zarówno z dotychczasowymi, jak i z nowymi klientami. Jednak miną tygodnie, a nawet miesiące, zanim na nasze konto wpłyną przedpłaty związane z nowymi maszynami. Dopiero wtedy będzie można ocenić prawdziwe efekty obecności na targach drupa 2012, dotyczy to zresztą wszystkich wystawców”.
Wśród nowych propozycji Koenig & Bauer w zakresie offsetu arkuszowego największe zainteresowanie wzbudzała wielkoformatowa maszyna KBA Rapida 145, pokazana w wersji 6-kolorowej, z nową wieżą lakierującą, potrójnym segmentem przedłużonego wykładania i automatyczną logistyką stosu. Jej maks. format zadruku wynosi 1050×1450 mm, a prędkość drukowania to 17 tys. arkuszy/h. Firma Koenig & Bauer była jedynym dostawcą maszyn offsetowych, która zaprezentowała podczas pokazów „na żywo” maszynę w takim formacie. KBA Rapida 145 spotkała się też z dużym zainteresowaniem klientów z Polski. „Wśród zawartych przez nas kontraktów znalazły się również umowy na dostawę maszyn KBA Rapida 145 – przyznaje Oliver Becker. – Cieszy nas to niezmiernie, gdyż oznacza umocnienie KBA jako zdecydowanego lidera w zakresie wielkoformatowego druku offsetowego, zarówno w skali światowej, jak i lokalnej – w Polsce”.
W zakresie maszyn pełnoformatowych niezmienną popularnością cieszyła się KBA Rapida 106, określana mianem „mistrza świata w czasie narządzania”. Prezentowana na stoisku w wersji 12-zespołowej oferuje prędkość do 18 tys. ark./h z uwzględnieniem odwracania arkusza po 4. zespole drukującym i z uszlachetnianiem inline. Jednak najlepiej sprzedającą się maszyną KBA na targach drupa 2012 był model KBA Rapida 105 (wyposażony w nową opcję modułu inkjetowego). Wśród drukarń bazujących na zleceniach o mniejszym formacie największe zainteresowanie wzbudzała nowa, półformatowa KBA Rapida 76, oferująca prędkość 18 tys. arkuszy/h i wyposażona w niezależny napęd cylindrów płytowych, system bez marki bocznej, kontrolę i regulację nafarbienia inline. Na stoisku pracowała ona w wersji 5-kolorowej z wieżą lakierującą, a dedykowana jest przede wszystkim do drukarń akcydensowych i opakowaniowych.
Targi drupa 2012 oznaczały dla KBA wejście na nowy dla tej firmy rynek maszyn cyfrowych. Swoją światową premierę miała tu skonstruowana w ścisłej współpracy z firmą Donnelley zwojowa maszyna inkjetowa RojaJET 76. Urządzenie pozwala na zadrukowywanie (z wykorzystaniem personalizacji) wstęgi podłoża o szerokości do 780 mm z prędkością maks. 150 m/min. Maszyna, na stoisku pracująca inline z systemem cyfrowej oprawy SigmaLine firmy Müller Martini, jest dedykowana na rynki druku dziełowego i akcydensowego.
Kolejna targowa nowość to zwojowa maszyna zmiennoformatowa Varius 80 przeznaczona na rynek opakowań giętkich. Urządzenie jest produkowane przez KBA-MePrint, spółkę-córkę, i oferuje – jak zapewnia dostawca – niezwykły potencjał w postaci ekonomiki produkcji i wysokiej jakości, zwłaszcza na tle konwencjonalnych maszyn fleksograficznych i offsetowych. To samo stwierdzenie odnosi się do zwojowych maszyn offsetowych KBA, których pojedyncze sekcje były prezentowane na stoisku: Commander CL (na rynek gazetowy) i C16 (do produkcji akcydensowej).
Konkludując, zarówno pod względem sprzedaży, jak i zrealizowanych oraz rozpoczętych projektów, targi drupa 2012 okazały się dla firmy KBA ogromnym sukcesem. Podobnie rzecz się ma w ujęciu regionalnym, jeśli chodzi o Polsk

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma HP poinformował, że z dniem 1 października br. Andrzej Sowiński objął stanowisko dyrektora zarządzającego HP Inc Polska. Będzie on odpowiedzialny za kierowanie polskim odziałem organizacji, a także za dalszy rozwój firmy – ma odegrać kluczową rolę w realizacji wieloletniego planu HP, którego celem jest umocnienie pozycji lidera firmy na rynku komputerów osobistych i rozwiązań drukujących, a także dalsza transformacja (zarówno rynku druku 3D, jak i graficznego).

Sukcesywnie powiększa się lista firm, które rezygnują z udziału w przyszłorocznych targach drupa (Düsseldorf, 20–28 kwietnia 2021 r.). O swojej decyzji wycofania się z wystawy poinformowała także firma EFI, uzasadniając ją koniecznością zachowania ostrożności i zadbania o zdrowie pracowników, klientów obecnych i potencjalnych oraz partnerów. Jednocześnie producent zapewnia, że po ustąpieniu pandemii wróci do udziału w imprezach o tradycyjnej formule.

Firma Epson przedstawiła urządzenie ML-8000 – bazowy model z serii Monna Lisa, przeznaczony dla branży tekstylnej. Jak podaje producent, urządzenie nowej generacji oferuje wysoką jakość wydruków, wydajność, stabilną i niezawodną pracę przy minimum przestojów, jest przy tym prosta w obsłudze i przystępna cenowo. Drukarka, wyposażona w osiem nowoczesnych głowic PrecisionCore, drukuje z prędkością 155 m2 na godzinę (600 × 600 dpi – 2 pass*1).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.