Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje

Konkursy, promocje, okazje

W tym miejscu można dowiedzieć się, jakie promocje czy inne sposobności korzystnego nabycia produktów proponują aktualnie klientom firmy z branży. Tutaj anonsujemy także różnego typu konkursy.

Finał II edycji ogólnopolskiego konkursu „Master of vectors”

W sobotę 25 maja br. odbył się finał konkursu grafiki wektorowej „Master of vectors”, organizowanego przez Fundację Rozwoju Kadr Poligraficznych we współpracy z firmą IT Media, w siedzibie której odbyło się spotkanie. Wzięła w nim udział młodzież z 25 szkół z całej Polski, które przeprowadziły eliminacje do konkursu. Do finałowych zmagań, polegających na przygotowaniu projektu banknotu, przystąpiło 50 osób, a jury pod przewodnictwem dr. inż. Michała Tuza nagrodziło sześć prac.

Ruszyły zgłoszenia do konkursu POS Stars

Do 31 lipca br. można przesyłać zgłoszenia do 16. edycji konkursu POS Stars, którego finał odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku Festiwal Marketingu (18–19 września). Prace można zgłaszać w 18 kategoriach: Napoje, Żywność, Alkohol, Kosmetyka, Elektronika, Displaye kartonowe, Displaye naladowe, Shelf decoration, Motoryzacja, Digital POS, Design Roku, Przemysł, Farmacja, POS Event, Kids, Rozrywka, Bezpieczeństwo i Pets POS.

Konkurs Model Young Package 2024 w słodkiej odsłonie

Do 31 grudnia 2024 r. można nadsyłać prace na międzynarodowy konkurs projektowy Model Young Package. W otwartej rywalizacji organizowanej przez Grupę Model może wziąć udział każdy, kto skończył 15 lat. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są opakowania na wszelkiego rodzaju słodycze, a jej celem jest zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki je postrzegamy i doświadczamy. Łączna pula nagród wynosi 28 tys. euro. Wszyscy finaliści otrzymają zaproszenie na ceremonię wręczenia nagród w Pradze (czerwiec 2025 r.), a dodatkowo mogą wygrać staż w Grupie Model.

Poznaliśmy wyniki Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych 2023/2024

Pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie poznaliśmy tegorocznych laureatów Rankingu „Wydawcy wybierają drukarnie” – pierwszego etapu Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych. Wręczenie dyplomów tradycyjnie zakończyło uroczystość rozstrzygnięcia 64. Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023. Organizatorami rankingu są Sekcja Poligrafów SIMP, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, magazyn „Wydawca” i portal wydawca.com.pl. Wręczono również dyplomy w przeprowadzonym przez portal wydawca.com.pl plebiscycie na najsympatyczniejszą drukarnię.

Finał 44. edycji konkursu FINAT Label Competition

Najnowsza odsłona konkursu FINAT Label Competition – prestiżowego globalnego wydarzenia w branży etykietowej – przyciągnęła rekordową liczbę zgłoszeń (236); wzięło w nim udział 45 firm z 22 krajów z całego świata. Ceremonia wręczenia nagród miała miejsce 22 maja br. w trakcie Europejskiego Forum Etykiet FINAT w Atenach.

Nagrody Magellana 2024 przyznane

Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” po raz 16. przyznała doroczne Nagrody Magellana. Ideą konkursu jest wyróżnianie wydawców wartościowych – pod względem merytorycznym i graficznym – książek turystycznych i podróżniczych. W tym roku komisja konkursowa przyznała 12 nagród głównych, 22 wyróżnienia i 2 wyróżnienia specjalne. Uroczysta gala odbyła się 24 maja podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Finał XIV Konkursu Graficznego „Essa”

Za nami finał 14. Międzynarodowego Konkursu Graficznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, organizowanego przez Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie. 18 kwietnia br. ogłoszono wyniki rywalizacji, która polegała na stworzeniu projektu na temat „Essa” (młodzieżowe słowo roku 2022). Na konkurs wpłynęła rekordowa liczba 350 prac, które młodzi zdolni przysłali z wielu miast Polski i z zagranicy.

Ranking Polskich Drukarń Dziełowych 2023/2024

Do 18 kwietnia br. wydawcy mogą przesyłać wypełnione ankiety, na podstawie których organizatorzy pierwszej części tegorocznego Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych – „Wydawcy wybierają drukarnie” – opracują 23. już listę najlepszych polskich zakładów poligraficznych. Drugi rok z rzędu nie ma podziału drukarń na offsetowe i cyfrowe – wydawcy wybierają jedną, ich zdaniem najlepszą. Ranking, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, przebiega w dwóch etapach.

Finał VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

15 marca 2024 r. w Zakładzie Technologii Poligraficznych przy ul. Konwiktorskiej 2 w Warszawie odbył się finał ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. Do finału zakwalifikowało się 76 uczniów z 26 szkół i jedenastu województw, wyłonionych z grona 931 uczestników rywalizacji z 59 szkół i szesnastu województw z całej Polski. Tegoroczni finaliści to w ok. 25% uczniowie klas piątych, w 29% uczniowie klas czwartych, 28% uczniowie klas trzecich, 18% uczniowie klas drugich, 0,2% uczniowie klas pierwszych.

Konkurs Strefa Studenta uznany przez WPO

Konkurs Strefa Studenta, będący częścią programu Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, zdobył uznanie World Packaging Organization (WPO), która organizuje prestiżowy konkurs WorldStar Student Awards, określany mianem najważniejszego wydarzenia dla młodych projektantów opakowań. Co to oznacza w praktyce?

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.