Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Grupa Saica przejmuje polski oddział Schumacher Packaging

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Umowa obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym dwie najnowocześniejsze fabryki tektury falistej w Bydgoszczy i Wrocławiu, a także dwie papiernie w Grudziądzu i Myszkowie, z których jedna została całkowicie zmodernizowana w 2023 r. oraz trzy centra serwisowe. Dotyczy także załogi, w tym kadry zarządzającej i wszystkich pracowników. Zakończenie transakcji jest uzależnione od zgody UOKiK oraz spełnienia określonych warunków zawieszających.

Hiszpańska marka na polskim rynku

Firma Emipak – dostawca rozwiązań dla branży fleksograficznej – poinformowała o nawiązaniu współpracy biznesowej z hiszpańską firmą Twen, która specjalizuje się w produkcji urządzeń do laserowego czyszczenia aniloksów. Obecnie dostępne są dwa modele takich rozwiązań.

Platynowa ocena EcoVadis dla producenta farb

Doneck Euroflex – producent farb drukarskich na bazie wody i rozpuszczalników – otrzymał najwyższą, platynową ocenę EcoVadis, potwierdzającą skuteczność i zaangażowanie firmy w realizację założeń z zakresu zrównoważonego rozwoju. Stawia to firmę z Luksemburga w ścisłej czołówce przedsiębiorstw na całym świecie. EcoVadis jest globalnym standardem oceny zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw.

FESPA z certyfikatem ISO

FESPA uzyskała certyfikat ISO 20121:2012 potwierdzający, że organizowane przez nią wydarzenia są przygotowywane i zarządzane w sposób zrównoważony. Potwierdza to, że stowarzyszenie wdraża najlepsze praktyki środowiskowe, minimalizuje wpływ swoich eventów na środowisko, zwiększa pozytywne zaangażowanie społeczności w zakresie zrównoważonych praktyk produkcyjnych oraz motywuje przedsiębiorstwa poligraficzne do podejmowania konkretnych kroków w kierunku bardziej zrównoważonych działań.

Trzy firmy, jedna marka, nowe logo

Trzy firmy działające w branży artykułów promocyjnych – Prosfera.pl, Lanyard.pro i Smyczomat.pl – połączyły się pod jedną wspólną marką: Lanyard.PRO. W wyniku tej zmiany przeprowadzono rebranding i wprowadzono nowe logo, które ma ułatwiać komunikację z klientami i łatwiej zapadać w pamięć; mimo przeszło ono metamorfozę, jednak zachowało charakterystyczne elementy wcześniejszych marek, co umożliwia dotychczasowym klientom płynne przejście przez proces zmiany.

Raport porównujący media drukowane i cyfrowe

Europejskie stowarzyszenie branżowe Intergraf, promujące przemysł poligraficzny i chroniące jego interesy, opublikowało raport zatytułowany „Porównanie mediów drukowanych i cyfrowych”, który zawiera szczegółową analizę komunikacji drukowanej i cyfrowej w kontekście zrównoważonego rozwoju, wydajności i postrzegania przypisanych do danego kanału narzędzi. To obszerne badanie źródeł informacji, syntetyzujące wnioski z ponad 75 badań, jest kluczowym źródłem dla zrozumienia zróżnicowanych ról różnych mediów we współczesnej komunikacji.

Manifest organizacji Fibre Packaging Europe

W oczekiwaniu na nową kadencję Parlamentu Europejskiego, którego pierwsza sesja plenarna odbędzie się w lipcu, organizacja Fibre Packaging Europe opracowała Manifest na rzecz zrównoważonego i konkurencyjnego europejskiego łańcucha wartości opakowań na bazie włókien. Jak podkreśla Stowarzyszenie Papierników Polskich, informujące o tej inicjatywie, celem dokumentu jest „edukowanie parlamentarzystów za pomocą faktów i liczb dotyczących zarówno naszego sektora, jak i produktów, a także przekazanie kluczowych zaleceń politycznych dotyczących opakowań na bazie włókien na nową kadencję polityczną”.

Magazyn TIME docenił producenta sprzętu elektronicznego

Firma Ricoh została uznana przez magazyn TIME za jedną z najbardziej zrównoważonych firm 2024 roku. Wśród 500 wyróżnionych organizacji japoński producent zajął w corocznym zestawieniu 151. miejsce w ogólnym rankingu i 8. miejsce w gronie 39 firm z sektora producentów i dostawców sprzętu elektronicznego. Jak podkreśla firma, wyróżnienie to potwierdza jej globalne zaangażowanie w tworzenie zrównoważonego społeczeństwa poprzez inicjatywy ESG.

Giełdowy debiut Smurfit Westrock

Smurfit Westrock plc – globalna firma powstała z połączenia Smurfit Kappa i WestRock, działająca w branży opakowań, 5 lipca br. zadebiutowała na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) pod symbolem SW. Koncern jest też notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (LSE) pod symbolem SWR.

System recyklingu do zadań specjalnych

Canon Inc. wprowadza na rynek nowe urządzenie do sortowania tworzyw sztucznych, które oparte jest na autorskiej technologii identyfikacji materiałów i wykorzystuje spektroskopię Ramana. Zastosowany mechanizm śledzenia odpadów pozwala z dużą dokładnością i szybkością wykrywać znajdujące się wśród nich fragmenty plastiku. Możliwe jest to nawet wtedy, gdy czarne kawałki tworzywa sztucznego są wymieszane z innymi kolorami (co do tej pory stanowiło spore wyzwanie). Canon w ten sposób podkreśla swoją obecność na rynku systemów recyklingu, dążąc do współtworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.