Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Wybrano władze Polskiej Izby Druku na nową kadencję

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Druku, które odbyło się 20 czerwca br. w Warszawie, wybrano nowe władze Izby. Funkcję prezesa powierzono ponownie Jackowi Kuśmierczykowi. W skład Rady Izby weszli jej dotychczasowi członkowie: Artur Chęsy, Leszek Gumowski, Tomasz Korościk i Maciej Sierpiński, do których dołączyli Artur Nowaczyk oraz Jacek Stencel. Za pracę w Radzie Izby podziękowali Jakub Bielecki oraz Leszek Wojtczuk – wcześniej wieloletni prezes PID. Wybrano również Komisję Rewizyjną w składzie: Lidia Matuszak, Stefan Piotrowski i Jolanta Ziemniak-Ronke.

Nowy zespół zarządzający w Koenig & Bauer Digital & Webfed

Firma Koenig & Bauer Digital & Webfed AG & Co. KG ogłosiła zmiany personalne na szczeblu zarządzającym, które weszły w życie z początkiem czerwca br. Philipp Zimmermann zastąpił Christopha Müllera na stanowisku CEO Digital & Webfed i w tej roli odpowiada za ogólne zarządzanie segmentem, sprzedaż i zarządzanie produktami. Markus Dörr (wcześniej odpowiedzialny za finanse spółki zależnej Koenig & Bauer Industrial) przejął odpowiedzialność za obszary handlowe jako CFO. Thomas Potzkai – jako CTO – jest nadal odpowiedzialny za technologię i usługi.

PIK ma nowego prezesa

W dn. 22 maja br. odbyły się wybory na prezesa oraz członków rady Polskiej Izby Książki na kadencję 2024–2028. O stanowisko prezesa ubiegało się troje kandydatów: Elżbieta Brach z wydawnictwa Ostrogi, Magdalena Hajduk-Dębowska z wydawnictwa Karakter oraz Paweł Filar z firmy dystrybucyjnej Platon. Najwięcej głosów otrzymała szefowa krakowskiego wydawnictwa Karakter i tym samym objęła funkcję Prezeski Polskiej Izby Książki na kolejne cztery lata. Przeprowadzone zostały także wybory do Rady PIK.

Jacek Stencel ponownie prezesem PSSiDC

Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego poinformowało, że podczas Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zgromadzenie Członków PSSiDC, które odbyło się 14 maja 2024 r. w Golf Park Mikołów, w związku z kończącą się kadencją wybrano nowego Prezesa Zarządu stowarzyszenia. Po raz kolejny został nim Jacek Stencel.

Roszady personalne w Inkcups

Amerykańska firma Inkcups, dostarczająca maszyny do druku cyfrowego i tampondruku, poinformowała o zmianach w kierownictwie, które mają przyspieszyć rozwój przedsiębiorstwa i wesprzeć jego ekspansję na nowych rynkach. W ostatnich dniach marca br. stanowisko dyrektora generalnego objął Rick Hajec. Pełniący dotąd tę rolę założyciel firmy Benjamin Adner został dyrektorem ds. innowacji, zaś James Burns, dotąd wiceprezes ds. sprzedaży, został awansowany na stanowisko dyrektora handlowego.

Zmiany personalne w Flint Group

Koncern Flint Group poinformował o planowanych zmianach kadrowych. Po pomyślnym zakończeniu restrukturyzacji zadłużenia firmy jesienią ubiegłego roku i powołaniu nowego zarządu, Steve Dryden – dyrektor generalny, zamierza opuścić przedsiębiorstwo jeszcze w tym roku. Nowy CEO zostanie ogłoszony w swoim czasie, tymczasem Dryden będzie nadal pełnił swoje obowiązki.

Nowy członek zarządu Progroup AG

Beate Flamm dołączyła do zarządu producenta papieru na tekturę falistą i tektury falistej Progroup. Jest odpowiedzialna za obszary Human Performance Management (personel), komunikację i marketing, a także Corporate Social Responsibility.

Zmiany w zarządzie Heidelberga

Firma Heidelberger Druckmaschinen poinformowała o dalszych zmianach w kierownictwie. Z końcem czerwca Ludwin Monz na własną prośbę ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego, a zastąpi go Jürgen Otto. Ponadto nowym członkiem zarządu przedsiębiorstwa zostanie David Schmedding, pełniący funkcję dyrektora ds. sprzedaży.

Zmiany w kierownictwie Esko

Firma Esko – dostawca zintegrowanych rozwiązań programowych i sprzętowych, które digitalizują, automatyzują i przyspieszają proces produkcji drukowanych opakowań – poinformowała o mianowaniu na stanowisko prezesa Joëla Deperneta, który przez ponad trzy ostatnie lata pełnił w firmie funkcję dyrektora technicznego.

Reorganizacja w Heidelbergu

Firma Heidelberger Druckmaschinen poinformowała o planowanych zmianach w Radzie Nadzorczej przedsiębiorstwa. Jak podano, latem wygasną kadencje dwóch jej członków. Fritz Oesterle opuści Radę z powodu osiągnięcia limitu wieku uprawniającego go do kandydowania; Ferdinand Rüesch zamierza z kolei przejść na emeryturę i sukcesywnie oddawać następcom wszystkie pełnione w firmie funkcje. Nazwiska nowych członków Rady poznamy po dorocznym walnym zgromadzeniu zaplanowanym na lipiec br.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.