Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Kompaktowa drukarka UV dla branży reklamowej

Epson wprowadza na rynek płaską drukarkę UV SC-V1000 A4, otwierając nowe możliwości dla małych firm z branży gadżetów reklamowych. Jak podkreśla producent, dzięki temu kompaktowemu urządzeniu wysokiej jakości nadruki na różnorodnych podłożach stają się dostępne nawet przy ograniczonych budżetach.

Nowe atramenty ekosolwentowe na polskim rynku

Firma Ikonos/Atrium wprowadza na rynek nowe atramenty Ultra Vision Superb ECO TECH. Jak podkreśla dystrybutor z Opola, zostały one opracowane ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na środowisko oraz bezpieczeństwo i zdrowie ludzi. Produkt nadaje się do druku na wszelkich podłożach elastycznych: foliach, banerach, baclitach, papierze. Atramenty te są kompatybilne z głowicami Seiko, Ricoh oraz Konica Minolta.

Brytyjczycy z certyfikatem BRC i z nową maszyną fleksograficzną

Brytyjska drukarnia Prima zainstalowała niedawno nową maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5 o szerokości wstęgi 340 mm. Firma specjalizuje się w drukowaniu i przetwarzaniu etykiet, a ww. maszyna została zainstalowana w jej zakładzie w Oprington k. Londynu. Wyposażona w sześć zespołów drukujących w technice flekso UV, zwiększyła znacząco jej potencjał wytwórczy. Wdrożenie zbiegło się w czasie z uzyskaniem przez drukarnię Prima certyfikatu BRCGS Grade A.

Wszechstronne płaskie plotery UV LED

Firma Roland DG wprowadziła na rynek płaskie plotery atramentowe VersaOBJECT CO-i, zaprojektowane do wysokojakościowego i wydajnego druku bezpośredniego na trójwymiarowych przedmiotach. Te wszechstronne urządzenia pozwalają nanosić skomplikowane grafiki na różne rodzaje podłoża (m.in. tworzywa sztuczne, skórę, drewno i metale), na przedmioty o wysokości do 242 mm i wadze do 100 kg, także o powierzchniach delikatnie zakrzywionych lub nierównych.

Drukarnia Karton-Pak z dziewiątą Rapidą

Drukarnia Karton-Pak z Nowej Soli, specjalizująca się w opakowaniach jednostkowych z tektury litej, w zakresie produktów wysoko przetworzonych, uszlachetnionych, również klasy premium, niedawno zakontraktowała dziewiątą z rzędu arkuszową maszynę offsetową Koenig & Bauer z serii Rapida. Maszyna została dostarczona w listopadzie 2023 r. i od chwili wdrożenia pracuje na trzy zmiany, podobnie jak cała drukarnia. Współpraca firm trwa nieprzerwanie blisko 30 lat.

Kompleksowa modernizacja parku maszynowego

Drukarnia Grafotisak, mająca siedzibę w mieście Grude w Bośni i Hercegowinie, w marcu 2024 r. dokonała inwestycji wartej ponad 20 mln euro, polegającej na wymianie pięciu arkuszowych maszyn offsetowych Speedmaster XL 106 firmy Heidelberg na sześć maszyn z tej samej serii najnowszej generacji Peak Performance. Proces wdrożenia wszystkich 44 nowych zespołów drukujących przebiegł bez przerywania produkcji i zajął jedynie dziewięć tygodni (od przybycia pierwszych ciężarówek do rozpoczęcia produkcji; w projekcie uczestniczyły trzy zespoły instalacyjne).

Drukarnia Graffiti z wysokonakładową linią produkcyjną

Firma Graffiti z Jaworzna od ponad 15 lat specjalizuje się w zadrukowywaniu płyt czołowych i paneli kontrolnych do sprzętu RTV/AGD w technice sitodruku. Z początkiem br. została tu uruchomiona wysokonakładowa produkcja instrukcji obsługi i innych materiałów komercyjnych w technologii zwojowego druku cyfrowego. Integralną część wdrożonych w związku z tym rozwiązań stanowią maszyny Hunkeler do wstępnego przygotowania i obróbki. Wszystkie urządzenia dostarczyła firma Docufield.

Eurographic inwestuje w introligatornię

Firma Highcon Systems poinformowała o pomyślnym wdrożeniu cyfrowego systemu sztancującego Highcon Beam 3 w zakładzie produkcyjnym Grupy Eurographic. Szczecińska drukarnia jest pierwszym klientem wersji beta izraelskiego producenta, który otrzymał autorski pakiet zwiększenia produktywności i jakości, umożliwiający aktualizację systemu Highcon Beam 2 w celu zapewnienia pełnej wydajności nowo wprowadzonego systemu Highcon Beam 3. Upgrade ma zwiększyć wydajność urządzenia o ok. 25%.

Premiera stołowego plotera tnącego Valiani

Na polskim rynku debiutuje stołowy ploter tnący Optima 160 (160 × 123 cm) firmy Valiani. Urządzenia serii Optima mogą być wykorzystywane do niemal wszystkich zastosowań w druku offsetowym i cyfrowym. Rozwiązanie sprawdzi się w cięciu grafik (krótkie i średnie serie), cięciu kartonu na opakowania, wycinaniu wzorów z tkanin, dzianin oraz z tworzyw sztucznych, jak również w prototypowaniu czy budowie mebli z tektury komórkowej. Premiera plotera będzie miała miejsce podczas warsztatów z oklejania pojazdów (Opole, 13–14 czerwca br.) w siedzibie firmy Atrium i Ikonos.

Drukarnia Admark z kolejną maszyną Labelmaster

W drukarni Admark w Złotnikach Kujawskich rozpoczęła pracę kolejna nowa wąskowstęgowa maszyna Gallus Labelmaster 440 Advanced. Konfiguracja maszyny pozwala na stosowanie zamiennie technik druku fleksograficznego i sitodruku z możliwością zastosowania do 13 kolorów. Inwestycja w urządzenie dopasowane do określonych potrzeb zakładu wzmocniła potencjał produkcyjny i możliwości ofertowe drukarni dla wymagającego kręgu stałych i nowych odbiorców.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.