Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Ekologiczne kartridże kartonowe

Firma Mimaki Engineering poinformowała o wprowadzeniu na globalny rynek kartonowych kartridży. Rozwiązanie, pozwalające znacznie ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych i ułatwiające recykling, zostało zaprojektowane do użytku z drukarkami ekosolwentowymi. Papierowa wersja kartridży została najpierw wprowadzona na japoński rynek (w maju 2023 r.), zaś na rynku EMEA ma być dostępna latem tego roku.

Brytyjczycy z potrójną inwestycją

Brytyjska firma poligraficzna Impress, mająca siedzibę w podlondyńskim Walton-on-Thames, w ostatnim czasie zainwestowała w trzy maszyny od Fujifilm – Jet Press 750S High Speed, Revoria Press PC1120 i Revoria Press E1 Series. Decyzja o zakupie była związana z wyeksploatowaniem jednej z używanych dotąd maszyn cyfrowych oraz potrzebą rozszerzenia możliwości i zwiększenia wydajności operacyjnej zakładu specjalizującego się w dostarczaniu materiałów marketingowych różnorodnym klientom (zarówno użytkownikom końcowym, jak i agencjom kreatywnym).

Miraclon – zmaksymalizuj czas druku dzięki zaletom technologii LED – znajdź nas na targach drupa 2024

A co by było, gdyby można było uzyskać korzyści z naświetlania diodami LED za ułamek kosztów nowego systemu LED? Teraz już możesz.
Zestaw lamp LED Shine, opracowany przez firmę Miraclon, pozwala na modernizację istniejącej kopioramy, oszczędzając czas i pieniądze dzięki lepszej równomierności naświetlenia i wydajności podczas produkcji płyt.
Zdobądź więcej informacji i poznaj korzyści płynące z instalacji zestawu lamp LED Shine.

Informacja reklamowa

IST Metz: sztuczna inteligencja wkracza do utwardzania UV!

IST Metz, wiodący innowator w technologii UV, zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w zakresie utwardzania UV na targach drupa w hali 1, stoisko A24. Pierwszy raz zaprezentowane zostaną możliwości SMARTcure – innowacyjnego asystenta utwardzania wspieranego przez sztuczną inteligencję, który określa optymalne ustawienia systemu. Oto inne nowości: Hot Swap – elastyczne przejście pomiędzy UV a LED, FREEcure – eliminuje używanie fotoinicjatorów oraz elastyczne ustawianie przesłon.

Informacja reklamowa

Fleksograf inwestuje w nową technologię naświetlania

Fleksograf studio prepress – przygotowalnia płyt fleksograficznych dla europejskich klientów z branży opakowań szerokowstęgowych – po pomyślnie przebytych beta testach zestawu lamp Shine LED od Miraclon zdecydowała o inwestycji w tę nowoczesną technologię w swoich dwóch zakładach produkcyjnych w Drużynie i Wągrowcu. Jak podkreśla Adam Malengowski, kierownik ds. przygotowania do druku, przejście na naświetlanie LED z technologii lamp fluorescencyjnych pozwoliło przy bardzo konkurencyjnych kosztach znacząco zwiększyć wydajność produkcji.

Niemiecka Grupa Procedes wierna włoskiej marce

Grupa Procedes, specjalizująca się w produkcji kompleksowych rozwiązań wielkoformatowych, w ostatnim czasie zainstalowała w dwóch zakładach w Lemwerder i Kolonii dwie nowoczesne maszyny marki Durst – P5 500. Inwestycja zwiększa możliwości produkcyjne niemieckiej firmy w zakresie realizacji projektów targowych, eventowych i dla handlu detalicznego i pozwala na sprawniejszą obsługę klientów. To kolejny etap wieloletniej współpracy przedsiębiorstw, obejmującej łącznie 13 instalacji.

Nowe atramenty LED UV made in Japan

Wraz z premierą plotera Mutoh XPJ 1462UF producent wprowadził na rynek nowe atramenty o wszechstronnym zastosowaniu – US61. Tusze te, występujące w kolorach CMYK + biały + lakier, są przyjazne dla środowiska, elastyczne i wysoce odporne na zarysowania. Zapewniają wysoką dokładność i jakość wydruku na rożnych podłożach: białych, przezroczystych i kolorowych, doskonale nadają się do także wydruków wielowarstwowych (jak np. alfabet Braille’a).

Oprogramowanie do zarządzania drukiem w chmurze

Firma Sharp wprowadziła na rynek Synappx Cloud Print – ekonomiczne rozwiązanie najnowszej generacji do zarządzania drukowaniem w chmurze, skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw. Zostało ono zaprojektowane w architekturze Zero Trust Network (ZTN) w celu ochrony urządzeń i danych oraz z myślą o zrównoważonym rozwoju. Rozwiązanie umożliwia pracownikom bezproblemowe i bezpieczne zarządzanie dowolnymi zadaniami drukowania w całej firmie, niezależnie od tego, czy zespoły pracują w biurze, czy też zdalnie.

Nowe zabezpieczenia w branży spożywczej

Firma Silny & Salamon wprowadza zamknięcia do opakowań produktów spożywczych wykonane w całości z biomateriałów i nadające się do przetworzenia. Papierowe klipsy, przeznaczone dla producentów żywności i sieci handlowych, stanowią alternatywę wpisującą się w unijne wymogi opakowaniowe. Zamknięcia na rolce, wraz z urządzeniem do ręcznego klipsowania, tworzą zestaw, który ułatwia proces pakowania chleba, warzyw, owoców i innych artykułów spożywczych w siatki i torby plastikowe. Dostępna jest też opcja klipsów w kartoniku.

Duńczycy z drugą maszyną hybrydową z serii Digital Series

Duńska drukarnia etykietowa Flexoprint AS, wchodząca w skład Optimum Group Nordic (do której należy 19 przedsiębiorstw w różnych krajach), uruchomiła w swoim zakładzie produkcyjnym w Randers drugą już maszynę hybrydową Mark Andy z rodziny Digital Series. Urządzenie Digital Series HD, uwzględniające technologie cyfrową (inkjetową) i konwencjonalną (fleksograficzną), zostało – jak podkreśla Ole Nauta – CEO firmy, wybrane z uwagi na jego funkcjonalność i charakter „prawdziwej hybrydy”.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.