Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Ploter do profesjonalnej fotografii, plakatów i produkcji oznakowań

Firma Epson wprowadziła na rynek następcę swojej produkcyjnej drukarki wielkoformatowej SureColor SC-P20000 – 64-calowy model SureColor P20500. Rozwiązanie to, wykorzystujące atramenty wodne, nie tylko zapewnia jeszcze wyższą wydajność i jakość w laboratoriach fotograficznych, punktach kserograficznych i przedsiębiorstwach, ale też spełni oczekiwania twórców wysokiej jakości fotografii artystycznej, plakatów i oznakowań do wnętrz.

Mal-Pol zwiększa moce produkcyjne w roku jubileuszu

Świętująca w tym roku 30-lecie istnienia drukarnia etykiet samoprzylepnych Mal-Pol w ostatnim czasie poszerzyła swój już rozbudowany park maszynowy o nową wąskowstęgową maszynę fleksograficzną RCS 430 w konfiguracji: 10 zespołów fleksograficznych, zespół sitodrukowy, zespół złocenia na zimno, rotacyjny zespół sztancujący. To już siódma maszyna marki Gallus pracująca w podwarszawskim zakładzie. W ramach podpisanego kontraktu firma otrzymuje także roczny pakiet serwisowy Premium.

Kompleksowe rozwiązanie RIP dla drukarek wielkoformatowych

Użytkownicy drukarek swissQprint teraz mogą skorzystać z rozwiązania PrintFactory RIP, które oferuje kompleksowe wsparcie dla wszystkich obecnych modeli drukarek płaskich i rolkowych szwajcarskiej marki. Oprogramowanie zapewnia wszystkie niezbędne funkcje do wydajnego drukowania i obróbki przy produkcji wielkoformatowej; obsługuje: biały, lakier, podkład oraz kolory specjalne, wraz z zarządzaniem kolorami dodatkowymi. Dodatkowo zapewnia sterownik cięcia, pomocne moduły kalibracji, układu i edytora, a także narzędzia do zarządzania workflow i wstępnej kontroli.

Nowe modele drukarek wielofunkcyjnych A4

Sharp wprowadza do oferty trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia oferują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii, zgodnie z wymogami zrównoważonego rozwoju.

MCP pierwszym polskim użytkownikiem maszyny Atexco

Mazowieckie Centrum Poligrafii, specjalizujące się w cyfrowym druku książek, w styczniu tego roku zainstalowało pierwszą w Polsce maszynę Atexco VegaPress 660M-SD do monochromatycznego druku atramentowego. Za dostarczenie i wdrożenie urządzenia odpowiedzialna była firma Digiprint.

Drukarnia Totem.com.pl z kolejną inwestycją

W kwietniu br. drukarnia Totem.com.pl wzbogaciła swój park maszynowy o kolejną, trzecią już maszynę firmy Konica Minolta – model AccurioJet KM-1e. W inowrocławskim zakładzie systemy z serii KM-1 pracują od 2018 r., umożliwiając szybką realizację nisko- i średnionakładowych zleceń w formacie B2+ w technologii cyfrowego druku atramentowego. Współpraca firm trwa jednak znacznie dłużej, od blisko dwóch dekad.

Monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne

Portfolio Brother zostało zaktualizowane o kolejne monochromatyczne laserowe urządzenia wielofunkcyjne serii MFC, umożliwiające sprawne drukowanie, skanowanie, kopiowanie oraz wysyłanie i odbieranie faksów – modele MFC-L2802DN, MFC-L2802DW, MFC-L2862DW i MFC-L2922DW. Powiększyła się także rodzina rozwiązań DCP – producent dodał do niej wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe typu 3w1, pozwalające zmniejszyć koszt druku: modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN.

Portfolio biznesowych drukarek A4 konsekwentnie poszerzane

Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie znane z urządzeń producenta atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością i stanowią korzystne rozwiązanie dla firm, które dużo drukują.

Uruchomiono największą w Europie maszynę do produkcji tektury litej

Metsä Board, spółka należąca do Grupy Metsä, dokonała 11 kwietnia br. inauguracji pracy swojej zmodernizowanej maszyny do produkcji tektury litej w Husum w Szwecji. Dzięki zwiększonej rocznej mocy produkcji (wynoszącej 600 tys. ton) BM1 jest największą i najnowocześniejszą tego typu maszyną w Europie i jest w 98% zasilana energią ze źródeł odnawialnych.

Opakowania na słodycze robią wrażenie dzięki inwestycji

Producent personalizowanych słodyczy reklamowych – firma Slodkie – jakiś czas temu zakupiła cyfrową maszynę Revoria Press PC1120. W ofercie przedsiębiorstwa znajduje się ponad 600 rodzajów produktów, z których każdy musi być odpowiednio opakowany, z uwzględnieniem m.in. personalizacji, wysokiej jakości druku, zgodności kolorystycznej przy powtarzalnej produkcji. Inwestycję poprzedziły testy urządzenia, które wykazały, że rozwiązanie Fujifilm spełnia wszystkie oczekiwania firmy.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.