Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Przyjazny dla środowiska, prosty druk transferowy na tekstyliach

Firma Mimaki Europe zaprezentowała premierowo system do transferowego druku pigmentowego na tekstyliach o nazwie TRAPIS. Rozwiązanie to, pokazane wraz z drukarką atramentową TS330-1600 na stoisku producenta podczas targów Fespa 2024, oferuje nieskomplikowany i przyjazny dla środowiska druk na wielu materiałach, w tym na włóknach naturalnych – zapewnia bowiem znaczne (prawie 90%) ograniczenie ścieków w porównaniu z konwencjonalnymi metodami produkcji.

Włosi świętują jubileusz, instalując nową maszynę

Grafiche Arrara – firma zlokalizowana pod Mediolanem, oferująca szeroki zakres usług poligraficznych, w czerwcu 2023 r., w 100. rocznicę istnienia, zainstalowała maszynę Jet Press 750S High Speed, czyniąc ważny krok w kierunku cyfryzacji. Po kilku miesiącach od wdrożenia kierownictwo zakładu dostrzega liczne korzyści wynikające z inwestycji w kolejne rozwiązanie Fujifilm (w zakładzie pracuje także model Acuity LED 1600), związane przede wszystkim z poprawą wydajności i jakości produkcji oraz niższych kosztów.

Niedroga drukarka DTG z białym atramentem

Epson wprowadza na rynek pierwszy model podstawowej drukarki do bezpośredniego nadruku na odzieży – SureColor SC-F1000. Jak podaje producent, urządzenie jest ekonomicznym rozwiązaniem pozwalającym drukować w wysokiej jakości na wielu rodzajach tekstyliów – zarówno jasnych czy kolorowych, jak i ciemnych, i jest przeznaczone dla sprzedawców detalicznych i małych firm, jak również do użytku domowego. Na polskim rynku będzie dostępne w czerwcu 2024 r.

Pierwszy oficjalny użytkownik SpeedSet Orca

Agfa poinformowała, że pierwszą firmą, która podpisała umowę na zakup jednoprzebiegowej maszyny drukującej atramentami na bazie wody SpeedSet Orca 1060 (jej premiera miała miejsce w grudniu ub. r.), jest brytyjska drukarnia Delta Group, jedna z największych firm na Wyspach oferujących usługi druku dla przedsiębiorstw produkcyjnych.

Kompleksowe rozwiązanie druku UV i cięcia

Mimaki Europe wprowadza na rynek rozwiązania do drukowania i cięcia, których premiera odbędzie się na targach FESPA Global Print Expo 2024 (Amsterdam, 19–22 marca). Jedną z nowości jest wielkoformatowa płaska drukarka UV – model JFX600-2531, druga to płaski ploter tnący – CFX-2531.

Niskomigracyjne farby do zadruku opakowań

Flint Group, globalny dostawca materiałów eksploatacyjnych do druku, poszerzył portfolio o serię wysokowydajnych farb procesowych dla drukarń offsetowych produkujących opakowania arkuszowe. Novasens P670 Prime są niemal bezwonne i odznaczają się niską migracją.

Usługa zdalnej diagnostyki dla ploterów serii XpertJet

Firma Atrium Centrum Ploterowe – dystrybutor ploterów Mutoh w Polsce – poinformowała, że japoński producent wprowadza nową usługę zdalnej diagnostyki dla ploterów serii XpertJet – Mutoh Direct. To nowe narzędzie diagnostyczne, oparte na chmurze danych, umożliwia zdalną diagnostykę oraz monitorowanie stanu drukarek w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi serwisowej.

Zaawansowane cyfrowe urządzenie do druku ciągłego

Screen wprowadza na rynek najnowszy model serii JET – Truepress JET 560HDX. Ta zaawansowana, wydajna drukarka atramentowa została zaprojektowana specjalnie dla sektorów druku komercyjnego, mailingu oraz produkcji wydawniczej, ustanawiając – jak zaznacza producent – nowe standardy w dziedzinie szybkości, jakości i wydajności.

Ulepszone urządzenia serii varioPRINT 6000 TITAN

Canon aktualizuje serię arkuszowych urządzeń do monochromatycznego druku produkcyjnego varioPRINT 6000 TITAN, wprowadzając ulepszony interfejs użytkownika, nową opcję Print Guard Module i bardziej wytrzymały toner. Wpłynie to na zwiększenie trwałości druku dokumentów transakcyjnych. Od chwili premiery w 2017 r. tylko w regionie EMEA sprzedano ponad tysiąc egzemplarzy rozwiązań tej serii.

SimpliCity inwestuje w rozwój nowej odnogi działalności

SimpliCity – drukarnia, która od blisko 20 lat działa w sektorze wielkoformatowym, w ostatnim czasie postanowiła poszerzyć portfolio o tekturowe opakowania dla branży e-commerce. Na początku ubiegłego roku firma zainwestowała w 5-kolorową maszynę fleksograficzną do zadruku opakowań, a następnie, pod koniec roku 2023, dołączyła do niej maszyna pracująca w technologii cyfrowej – Durst P5 350, którą dostarczyła firma LFP Industrial Solutions.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.