Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Półautomatyczny aplikator etykiet

Firma DTM Print wprowadziła na rynek urządzenie do etykietowania obiektów cylindrycznych – AP380e, zapewniające precyzyjną i pozbawioną zmarszczeń aplikację. Obsługuje ono etykiety zadrukowywane przy użyciu różnych technik, jak fleksografia, offset czy termotransfer.

Soldruk inwestuje w hybrydowy ploter drukujący

Lubelska firma SolDruk, działająca w branży reklamy zewnętrznej i wewnętrznej, w ostatnim czasie zakupiła najnowsze urządzenie drukujące z oferty Xenons – hybrydowy model UV X2000. Jego wdrożeniem zajęła się firma Polkos, która wcześniej dostarczyła do zakładu prowadzonego przez Jarosława Sierocińskiego dwie maszyny marki Roland – LEC2-640 UV oraz solwentowy model RF-640.

Najnowsze inwestycje Atrium – Ikonos zwiększające moce produkcyjne

Firma Atrium – Ikonos, jako jedyna w Polsce posiadająca własną linię produkcyjną powlekanych materiałów do druku wielkoformatowego oraz największe w kraju centrum badawczo-rozwojowe, systematycznie inwestuje w rozwój. Jednym z najnowszych zakupów mającym zwiększyć wydajność produkcji opolskiego zakładu jest wdrożenie w IV kw. 2023 r. zrobotyzowanej przewijarki do mediów. Zaś na początku 2024 r. zarząd firmy podjął decyzję o zakupie 62-arowej działki pod inwestycję, która zwiększy moce wytwórcze fabryki Ikonos, a w dalszej perspektywie przyniesie wymierne korzyści poprzez lepsze dostosowanie się do potrzeb rynku oraz spełnienie oczekiwań kluczowych partnerów firmy.

Brytyjczycy użytkownikiem tysięcznej maszyny MPS

MPS – producent zaawansowanych maszyn drukujących w technologiach fleksograficznej, offsetowej i hybrydowej dla branży etykiet i opakowań, świętuje sprzedaż tysięcznej maszyny. Użytkownikiem modelu H1000 została firma Watershed, która specjalizuje się w druku etykiet termokurczliwych i owijanych, a w ostatnim czasie działa także na rynku opakowań na produkty mleczne. Przedsiębiorstwo z Leeds na przestrzeni 15 lat kupiło aż dziewięć maszyn MPS.

Funkcjonalna drukarka do etykiet

Citizen Systems Europe – producent przenośnych drukarek do etykiet, drukarek paragonowych oraz fotograficznych, wznowił serię urządzeń CL-S700, wprowadzając na rynek nową, odświeżoną gamę rozwiązań – CL-S700III. Oferują one znane użytkownikom funkcjonalności i mechanikę, a dodatkowo zostały wyposażone w nowe dodatki, dzięki którym procesy drukowania są łatwiejsze i szybsze. Urządzenia są przeznaczone przede wszystkim dla branż: produkcyjnej, logistycznej i magazynowej.

Nowy ploter solwentowy na polskim rynku

Jak informuje firma Atrium Centrum Ploterowe z Opola, w jej ofercie znalazł się nowy ploter solwentowy Artemis C8 Plus. To ekonomiczne i wydajne rozwiązanie rozszerzy moce produkcyjne i możliwości wielu rozwijających się drukarni i agencji reklamowych, sprawdzi się m.in. w druku banerów i plakatów wyborczych. Urządzenie może drukować na różnorodnych mediach powlekanych i niepowlekanych; przykładowe zastosowania to plakaty, banery, backlity, grafiki POS, grafika na środki transportu, siatki oraz inne oznakowanie zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Poznańska spółka non-profit z ploterem LED UV

Brajl Media – przedsiębiorstwo społeczne, które w ramach działalności realizuje cele związane z poprawą dostępności przestrzeni dla osób z dysfunkcją wzroku – w ostatnim czasie zainwestowało w kolejny ploter LED UV Mutoh XpertJet 661UF o polu roboczym A2+. Dostawcą obydwu urządzeń, które oprócz produkcji gadżetów oferują m.in. druk alfabetem Braille’a, jest Atrium Centrum Ploterowe. Co zadecydowało o ponownym zakupie drukarki?

Narzędzie do prostego projektowania naklejek

Antigro Designer, polski producent oprogramowania do personalizacji druku, w ostatnim czasie zaprezentował Sticker Builder – pierwszy na świecie, jak podaje firma z Krakowa, kreator służący do bardzo prostego tworzenia personalizowanych naklejek. Maksymalnie ułatwiony, zautomatyzowany proces projektowania pozwala drukarniom oferować swoim klientom (zarówno biznesowym, jak i indywidualnym) usługi w korzystnych cenach.

Nowy standard maszyn hybrydowych z serii VUTEk h+

Firma EFI poinformowała o odświeżeniu linii VUTEk „h” obejmującej trzy- i pięciometrowe hybrydowe drukarki wielkoformatowe. Nowe wysokonakładowe modele – VUTEk h3+ i h5+ zapewniają wyższą jakość druku, większą elastyczność zastosowań i usprawnienia w zakresie obsługi nośników.

Nowa cyfrowa maszyna hybrydowa dla rynku etykiet

Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej wersji cyfrowej maszyny hybrydowej – Digital Pro. Urządzenie, oferowane pod nazwą Digital Pro Plus, bazuje na autorskiej platformie druku fleksograficznego – Pro Series, i jest przeznaczone do wysokojakościowej produkcji nisko- i średnionakładowej. Maszyna łączy różne technologie: tonerowy druk cyfrowy z opcjonalnymi zespołami fleksograficznymi i licznymi modułami do wykańczania wydruków w trybie inline.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.