Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Kompleksowa modernizacja parku maszynowego

Kompleksowa modernizacja parku maszynowego

Od lewej: Marko Vranješ i Nikola Vranješ (Grafotisak) oraz Edward Pfeifer (Heidelberg)

Drukarnia Grafotisak, mająca siedzibę w mieście Grude w Bośni i Hercegowinie, w marcu 2024 r. dokonała inwestycji wartej ponad 20 mln euro, polegającej na wymianie pięciu arkuszowych maszyn offsetowych Speedmaster XL 106 firmy Heidelberg na sześć maszyn z tej samej serii najnowszej generacji Peak Performance. Proces wdrożenia wszystkich 44 nowych zespołów drukujących przebiegł bez przerywania produkcji i zajął jedynie dziewięć tygodni (od przybycia pierwszych ciężarówek do rozpoczęcia produkcji; w projekcie uczestniczyły trzy zespoły instalacyjne).

Grafotisak to rodzinna firma założona w 1983 r. przez Stipan Vranješa, obecnie zarządzana przez jego synów – Nikolę i Marko. Dominującym obszarem działalności (ok. 90% sprzedaży) jest produkcja książek na rynek międzynarodowy, głównie do Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Wolumen produkcyjny wynosi ponad 25 mln książek rocznie.W obliczu zmian rynkowych (spadające nakłady, coraz krótszy czas dostawy, rosnąca presja cenowa i wymagania dotyczące spełniania surowych norm środowiskowych) drukarnia, aby zachować konkurencyjność na rynku międzynarodowym, jest zmuszona stale inwestować w nowoczesne technologie produkcyjne. „Staramy się modernizować naszą technologię co około pięć lat. Dzięki temu zwiększamy wydajność i utrzymujemy niskie koszty produkcji. Pomaga nam w tym technologia Push to Stop firmy Heidelberg oraz wysoce zautomatyzowane procesy. Technologia tego producenta pozwala nam też uzyskiwać niezmiennie wysoką jakość druku, spójne i precyzyjne zarządzanie kolorami oraz standaryzację procesu, którą według nas może obecnie zaoferować tylko druk offsetowy” – mówi Marko Vranješ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.