Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Wszechstronne płaskie plotery UV LED

Wszechstronne płaskie plotery UV LED

Firma Roland DG wprowadziła na rynek płaskie plotery atramentowe VersaOBJECT CO-i, zaprojektowane do wysokojakościowego i wydajnego druku bezpośredniego na trójwymiarowych przedmiotach. Te wszechstronne urządzenia pozwalają nanosić skomplikowane grafiki na różne rodzaje podłoża (m.in. tworzywa sztuczne, skórę, drewno i metale), na przedmioty o wysokości do 242 mm i wadze do 100 kg, także o powierzchniach delikatnie zakrzywionych lub nierównych.

W ramach serii dostępnych jest pięć modeli – trzy z nich mają szerokość pola roboczego 64 cale i różnią się rozmiarem stołu z funkcją podciśnienia; spośród dwóch kolejnych modeli o szerokości 30 cali tylko jeden ma funkcję podciśnienia. Producent podkreśla, że nowa seria ploterów stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na personalizację i druk na żądanie, które dotyczy także niestandardowych przedmiotów, jak np. piłki do koszykówki czy bagaż podręczny.

Jak podaje Roland, urządzenia zapewniają precyzyjne nadruki (także drobne detale, tekstury i subtelne przejścia tonalne) o wyrazistych kolorach. Seria CO-i wykorzystuje atramenty CMYKOrRe oraz lakier, atrament biały i podkładowy, co pozwala uzyskać efektowne wykończenia (błyszczące lub matowe tekstury, symulowane tłoczenie), ekspresyjne kolory (także korporacyjne) oraz drukować na przezroczystej folii lub ciemnych powierzchniach. Dzięki primerowi plotery mogą drukować bezpośrednio na materiałach, które wcześniej stanowiły wyzwanie, takich jak szkło i metal, co czyni je idealnym narzędziem do personalizacji różnych produktów konsumenckich oraz przemysłowych; znajdują zastosowanie w dekoracji wnętrz, szyldach graficznych, ekspozytorach POP, opakowaniach i innych produktach charakteryzujących się dużą różnorodnością i niskowolumenową produkcją.

Zintegrowany panel sterowania i zaawansowane funkcje, takie jak eliminator elektryczności statycznej i automatyczne czyszczenie głowicy drukującej, zapewniają bezproblemową obsługę i stabilną jakość druku, nawet w ograniczonej przestrzeni roboczej.

Plotery serii CO-i są wyposażone w potężne i intuicyjne oprogramowanie RIP firmy Roland DG – VersaWorks 6, które precyzyjnie i szybko przetwarza pliki PDF, EPS i PS oraz automatycznie generuje warstwy bieli, lakieru i podkładu za pomocą jednego przycisku. Urządzenia mają również dostęp do usług opartych na chmurze, takich jak Roland DG Connect (m.in. zapewnia wsparcie w razie problemów, zwiększa przejrzystość operacji i łatwe obliczanie zysków) oraz PrintAutoMate (obsługuje szeroką gamę danych, mediów i produktów oraz drukowanie w dużych partiach).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.