Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news

drupa news

Tutaj publikujemy wszelkie informacje dotyczące targów drupa.

Branża drukarska jest w fazie dynamicznych zmian

Quad Europe – firma oferująca druk m.in. czasopism, katalogów, magazynów, gazetek reklamowych, opakowań, standów – podsumowując targi drupa 2024, podkreśliła, że udział w tegorocznej odsłonie wydarzenia stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Była to również „wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży”.

Udany powrót Martin Automatic na targi drupa

Amerykański producent systemów do łączenia, kontroli naprężenia oraz przewijania wstęgi, z zadowoleniem odnotował „wysoki poziom zainteresowania i znaczących zapytań dotyczących sprzedaży” po targach drupa. Według przedstawicieli Martin Automatic liczba i jakość odwiedzających stoisko firmy na wystawie dowodzą, że świat druku powraca do biznesu z nową generacją technologii i rzeszą nowych nabywców.

Aktywne targi drupa firmy Weilburger Graphics

Weilburger Graphics – producent lakierów, farb i klejów dla branży poligraficznej – udział w targach drupa 2024 ocenia jako duży sukces całego zespołu. Firma dzieliła stoisko wraz z IST Metz oraz Kocher+Beck, co przełożyło się na zwiększoną liczbę gości, podobnie jak sąsiedztwo stoiska Heidelberg, gdzie maszyna Speedmaster XL 106-8-LYY-1+L drukowała na oczach zwiedzających, wykorzystując lakiery UV firmy Weilburger. W efekcie producent zawarł na targach ponad 500 kontraktów sprzedażowych, zarówno z istniejącymi, jak i nowymi klientami.

Wiele poważnych kontraktów na drupowym koncie Ricoh

Firma Ricoh, podsumowując swój udział w targach drupa 2024, podkreśliła, że okazały się dla niej ogromnym sukcesem – podpisano ponad 100 zamówień na prezentowane technologie atramentowe i tonerowe oraz na oprogramowanie i przemysłowe głowice drukujące. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się premiery atramentowych maszyn produkcyjnych – rolowego systemu Pro VC80000 i systemu na papier cięty Pro Z75 B2.

Rozwiązania dla „opanowania przyszłości”

Niemiecka firma KAMA zaprezentowała na targach drupa 2024 najnowsze rozwiązania do finishingu, odznaczające się wysokim stopniem automatyzacji, zapewniające wyrafinowane wykończenie i ekonomiczną produkcję opakowań średnio- i krótkoseryjnych (zarówno w konwencjonalnych, jak i cyfrowych procesach pracy). Producent wystąpił pod hasłem „Die Zukunft meistern” (Opanuj przyszłość), na stoisku nie zabrakło nowości.

Globalna transformacja druku wg Landy

Landa Digital Printing, podsumowując swój udział w targach drupa 2024, ogłosiła, że wystawa pokazała „wielką zmianę w sposobie, w jaki komercyjne firmy poligraficzne i opakowaniowe widzą swoją przyszłość” – wniosek ten wynika z dużej liczby zamówień na urządzenia drukujące w technologii nanograficznej, oferowane przez izraelskiego producenta.

Umowa z gigantem prasowym DPG Media

Firma Fujifilm poinformowała, że podczas targów drupa, zdominowanych przez druk cyfrowy, podkreśliła swoje zaangażowanie w dostarczanie rozwiązań w technologii druku offsetowego, podpisując ważną umowę handlową z firmą DPG Media. Holendrzy potwierdzili inwestycję w sześć naświetlarek termicznych CTP XStream oraz zakontraktowali „znaczną liczbę” płyt bezprocesowych Fujifilm Superia ZX-N.

Dwa nowe plotery LED UV od Mutoh na targach drupa

Podczas targów drupa w Düsseldorfie firma Mutoh w pokazie przedpremierowym zaprezentowała dwa nowe plotery, które dołączą do szerokiego grona drukarek wielkoformatowych japońskiego producenta. Mowa o ploterze rolowym LED UV XpertJet 1682UR oraz ploterze wodnym LED UV HydrAton 1642, stanowiącym nowość także w kontekście technologii druku.

Zapowiedzi ważnych produktów, nowi partnerzy i liczne transakcje

Targi drupa 2024 były dla firmy Fujifilm pierwszą w historii okazją do zaprezentowania pełnej gamy technologii druku w jednym miejscu. Oprócz komercyjnych rozwiązań atramentowych i laserowych można było zobaczyć biurowe urządzenia drukujące, technologie głowic drukujących i rozwiązania z dziedziny integracji druku inkjetowego. Pokazano również najnowsze osiągnięcia w dziedzinie urządzeń wielkoformatowych, a także analogowe i cyfrowe rozwiązania do opakowań giętkich, fotografii i bezprocesowe płyty do druku.

Zorientowani na zrównoważoną przyszłość poligrafii

EyeC bardzo pozytywnie ocenia obecność na targach drupa 2024 w roli wystawcy. Firma z siedzibą w Hamburgu zaprezentowała międzynarodowej publiczności swoje najnowsze rozwiązania; w centrum uwagi na stoisku znalazły się nowe opcje EyeC ProofRunner do opartych na sztucznej inteligencji (AI) systemów klasyfikujących błędy oraz nowy EyeC Proofiler 1200 DT.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.