Home / Archiwum / Rok 2011 / 04/2011

04/2011

Tematyka przewodnia tego numeru jest szeroka, obejmuje maszyny, urządzenia i materiały poligraficzne oraz rozwiązania software’owe dla drukarń – przekazujemy sporo informacji w tym zakresie, ze szczególnym uwzględnieniem oprogramowania, w dziale Main Topics News oraz w artykułach. Publikujemy obszerną relację z lutowych hunkeler innovationdays 2011, które odbyły się w Lucernie (Szwajcaria), sprawozdania z premierowego pokazu nowej maszyny Omega 1 we włoskiej siedzibie europejskiego koncernu Durst, ze spotkania HP Latex Day, warsztatów zorganizowanych przez firmy Digiprint i EskoArtwork oraz wywiad z Izabelą Jurczyk, założycielką i właścicielką łódzkiego studia projektowego Jurczyk Design. Ciekawym i wartym uwagi materiałem jest artykuł prof. Czichona na temat słownictwa poligraficznego – dowiadujemy się, jak powinniśmy i jak nie powinniśmy używać terminów w poligrafii.
Tekst ten może być punktem wyjścia do dyskusji na ten temat. Kontynuujemy też przedruk książki „Przyszłość druku w XXI wieku” autorstwa Franka Romano, którą będziemy publikowali do końca bieżącego roku. Oczywiście na koniec jak zwykle felietony specjalisty w zakresie prawa pracy i psychologa. Zachęcam do lektury i odwiedzenia naszego stoiska – 43 w pawilonie 5 – podczas zbliżających się targów Poligrafia oraz wzięcia udziału w warsztatach Color Management! Do zobaczenia w Poznaniu!
Joanna Więckowska

8,61 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.