Home / Kalendarz wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

Konferencje

Zdarzenie Data początkowa Kategoria Opis
Etykiety Samoprzyl 17.06.2021 09:00

Organizowana co roku dwudniowa integracyjna Konferencja „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” w 2020 r. z powodu pandemii nie odbyła się w planowanym jesiennym terminie. Zamiast niej organizator zdecydował się zorganizować Pre-Kongres „Etykiety Samoprzylepne” Online w dniu 22 października 2020 r. To spotkanie stanowiło wstęp do przełożonego na bezpieczniejszy termin kongresu głównego. Wydarzenie już po raz 16. odbędzie się w dniach 17–18 czerwca 2021 r. w Cukrowni Żnin w Żninie, a prelekcjom specjalistów z branży wąskiej wstęgi będzie towarzyszyć będzie wystawa poświęcona technologiom wykorzystywanym do produkcji etykiet i opakowań. Więcej informacji i formularz rejestracyjny na stronie https://etykietysamoprzylepne.akademia-wiedzy.eu/.

Tektura falista 09.09.2021 09:00

Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” co roku przyciąga specjalistów z branży zainteresowanych tematyką druku na tekturze falistej i produkcji opakowań z tego ekologicznego surowca, którą przybliżają liczni eksperci związani z branżą tekturniczą i poligraficzną. W ubiegłym roku, z powodu epidemii COVID-19 termin wydarzenia został przełożony na jesień, ale mimo tego do „Rancha Pod Bocianem” w Przypkach k. Nadarzyna przybyło ponad 50 osób, a niektórzy z powodu braku możliwości przyjazdu na konferencję zdecydowali się na uczestnictwo w tym wydarzeniu online. Pozostaje mieć nadzieję, że w 2021 r. bez żadnych przeszkód spotkamy się ponownie podczas 10. już edycji konferencji, która odbędzie się odbędzie się w dniach 9-10 września.

AZB 24.11.2021 09:00

Celem konferencji jest jak najszersze rozpowszechnianie wiedzy na temat zarządzania barwą, dlatego staramy się, aby treści tej konferencji trafiały do szerokiego kręgu odbiorców – fotografów, grafików, studiów DTP, studiów prepress i drukarń. Duże zainteresowanie tym wydarzeniem i liczna obecność osób chcących poszerzyć swoją wiedzę pokazuje, że zagadnienia związane z tematyką zarządzania barwą wciąż są na topie i nie brakuje w tej dziedzinie także nowości. Nasze spotkania pozwalają na jednoczesne praktyczne zapoznanie się z aspektami CM. W 2020 r. wyjątkowo z powodu pandemii spotkanie odbyło się w przestrzeni wirtualnej, jednak nawet formuła online przyciągnęła niebagatelną liczbę gości – niemal 100 uczestników reprezentujących drukarnie, studia graficzne i dostawców rozwiązań do zarządzania barwą i kontroli jakości produkcji. Mamy nadzieję, że 24 listopada 2021 r. spotkamy się na XV Konferencji „Akademia Zarządzania Barwą” w tradycyjnej formie.

Targi

Zdarzenie Data początkowa Kategoria Opis
RemaDays 10.02.2021 09:00

Międzynarodowe targi reklamy i druku RemaDays Warsaw organizowane są od 2005 r. i stale się rozwijają, rokrocznie przyciągając coraz większą liczbę wystawców i zwiedzających. Na RemaDays Warsaw w trakcie trzech dni, na powierzchni ponad 35 000 m2 spotykają się przedstawiciele branży z całego świata. Więcej informacji na stronie targów RemaDays

Warsaw Pack 16.03.2021 09:00

Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack składają się z sześciu stref tematycznych: techniki pakowania, opakowań, etykiet, etykietowania i druku, automatyki, e-commerce, logistyki i magazynowania. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane opakowania spożywcze, kosmetyczne, farmaceutyczne, chemiczne, opakowania transportowe, przemysłowe, maszyny wytwarzające opakowania i maszyny pakujące, szeroka gama etykiet i maszyn etykietujących. Wydarzenie wzbogacone zostało konferencjami, konkursami oraz specjalną strefą sprzyjającą kontaktom biznesowym. Więcej informacji na stronie targów Warsaw Pack.

FVF 15.04.2021 09:00

Targi FILM VIDEO FOTO to impreza branżowa odbywająca się w Łodzi, która skupia polskie i zagraniczne grono wystawców – producentów i dystrybutorów najnowszego sprzętu i akcesoriów fotograficznych, audio i wideo-filmowych oraz zaawansowanych rozwiązań z zakresu grafiki komputerowej, techniki audiowizualnej, cyfrowej obróbki obrazu, druku, a także postprodukcji. Więcej na stronie targów FVF.

Paperworld 17.04.2021 09:00

Paperworld – międzynarodowe targi papieru, materiałów biurowych i piśmienniczych oraz Creativeworld – poświęcone hobby i rzemiosłu odbędą się we Frankfurcie n. Menem. Więcej na https://paperworld.messefrankfurt.com/frankfurt/en.html

virtual.drupa 20.04.2021 09:00

Największa i najważniejsza na świecie impreza wystawiennicza branży poligraficznej, odbywająca się w cyklu czteroletnim. Został on niestety zaburzony przez pandemię COVID-19 – ubiegłoroczny termin był skracany i przesuwany, w końcu targi w formie tradycyjnej zostały odwołane. W zamian, aby utrzymać dynamikę towarzyszącą tym największym targom branżowym, odbędzie się czterodniowe wydarzenie online pod nazwą „virtual.drupa” – zaplanowano je w terminie 20–23 kwietnia 2021 r., czyli w czasie, kiedy miała mieć miejsce stacjonarna drupa. Kolejne targi odbędą się zgodnie z harmonogramem od 28 maja do 7 czerwca 2024 r. w Düsseldorfie. Więcej informacji na stronie www.drupa.com.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA, organizator międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo oraz European Sign Expo, rozpoczęło kampanię promującą tegoroczną odsłonę obydwu wydarzeń. Zaplanowano je na termin 31 maja – 3 czerwca 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Messe Berlin. Tematem przewodnim kampanii jest hasło „Experience Print in Motion” (Doświadczaj druku w ruchu), które odnosi się do nieustannego rozwoju rynku druku specjalistycznego i obsługującej go technologii, która dokonuje się mimo wyzwań ostatnich dwóch lat.

Podczas 22. odsłony swojej dorocznej konferencji Connect w Las Vegas (17–21 stycznia 2022 r.) firma Electronics For Imaging zaprezentowała nowe rozwiązania ze swojego portfolio, przeznaczone do druku cyfrowego (m.in. atramentową drukarkę produkcyjną EFI Pro 30h) oraz – premierowo – produkty z rodziny Fiery.

Prężnie działająca drukarnia Hedom z Krosna o imponującej, 100-letniej tradycji, oferująca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii i reklamy, zainstalowała w ostatnim czasie system broszurujący Duplo 600i. Jak podkreśla jej kierownictwo, w codziennej pracy szczególnie istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.