Home / Czytelnia

Nowości książkowe

Web-to-print - pierwsze kroki

Poradnik ten, opracowany przez Radę E-Biznesu amerykańskiej organizacji PIA/GATF, przedstawia obecnie jedną z najważniejszych technologii sprzedaży usług druku akcydensowego. Odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące usług Web to Print i związanych z nimi rozwiązań technicznych będą pomocne dla wszystkich pracowników branży poligraficznej, którzy zamierzają zainwestować w tę technologię.
Cena zakupu: cena książki 20 zł + koszty pakowania i wysyłki 10,00 zł

Barwy druku

Leksykon wiedzy o technice offsetowej z minimalną ilością tabel, wykresów, wzorów i regułek. Autorka książki – Ewa Rajnsz – w nad wyraz przystępnej formie opisuje wszystko, co jest ważne, aby móc nazywać siebie „specjalistą farb drukarskich”.
Cena zakupu: cena książki 60 zł + koszty pakowania i wysyłki 15,00 zł

Angielsko-polski słownik terminów poligraficznych

Zasadnicza część słownika obejmuje ponad 2400 haseł i ma charakter leksykonu. Terminy angielskie opatrzono polskimi objaśnieniami znaczeń oraz odniesieniami do określeń synonimicznych i bliskoznacznych. Angielsko-polski zrąb główny wyposażono w indeks polsko-angielski, również mający charakter słownikowy. Powstał więc nowoczesny tezaurus, obejmujący wiele pojęć znanych tylko w kręgach profesjonalistów, a także precyzujący często stosowane w praktyce nazwy i określenia.
Cena zakupu: cena książki 50 zł + koszty pakowania i wysyłki 15,00 zł

Polecamy

Poligraficzny słownik terminologiczny

Słownik zawiera objaśnienia 2600 haseł z zakresu wszystkich procesów poligraficznych od podstawowych po komputeryzację i informatykę. Zawarte są również odpowiedniki pojęć w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim.
Cena zakupu: cena książki 53 zł + koszty pakowania i wysyłki 15,00 zł

Poligrafia - procesy i technika

Książka zawiera informacje na temat wszystkich etapów produkcji poligraficznej (opracowywanie oryginałów, składanie komputerowe, wykonywanie form drukowych, drukowanie, procesy introligatorskie i wykończeniowe). Omówione są także zagadnienia związane z podłożami drukowymi i farbami graficznymi. Sporo miejsca poświęcono też procesom reprodukcji ilustracji barwnych, odgrywającym istotną rolę w przygotowaniu form drukowych.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 10,50 zł

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 10,00 zł

Z ostatniej chwili

Źródło: pixabay.com

Drodzy Czytelnicy,

lutowy numer „Świata DRUKU”, nad którym właśnie zaczynamy pracę, zapowiada się bardzo ciekawie! Skąd o tym wiemy? Planowane tematy mówią same za siebie.

Użytkownikiem pierwszej w Europie Środkowo-Wschodniej pełnoformatowej maszyny offsetowej Rapida 105-PRO 5+L ALV 2 została Fabryka Kart Trefl-Kraków – największy polski producent kart do gry, związany z marką Koenig & Bauer od końca lat 80. ubiegłego wieku.

W przyszłą środę, tj. 31.01.2018, w warszawskiej Drukarni Perfekt odbędzie się prezentacja nowo zainstalowanej, dziesięciozespołowej offsetowej maszyny drukującej Heidelberg Speedmaster XL 106-10-P. Transmisja wydarzenia „na żywo” będzie prowadzona na facebookowym profilu Heidelberg Polska. Stosowna informacja na ten temat już się tam pojawiła.

Firma Electronics For Imaging uczestniczyła w targach Heimtextil (Frankfurt nad Menem, 9-12 stycznia), gdzie prezentowała możliwości cyfrowych drukarek inkjetowych do tekstyliów. Jej spółka-córka EFI Reggiani demonstrowała m.in. poduszki zadrukowane cyfrowo techniką transferową, sofy z bezpośrednio zadrukowaną tapicerką, również bezpośrednio drukowane zasłony oraz różne rodzaje farb.

Api.pl, jako autoryzowany partner firmy Epson oraz wyłączny dystrybutor firmy HandTop, zaprezentuje kompletną linię produkcyjną łączącą technologie ekosolwentową i UV. Z właściwościami tych technologii można będzie zapoznać się podczas pokazów druku na podłożach elastycznych i sztywnych w połączeniu z laminacją i wykończeniem produktów.

Polski producent mediów do druku wielkoformatowego w ostatnim czasie rozszerzył portfolio o nową tapetę Proficoat 4-Wall WMT 200+ do zadruku cyfrowego w technologii żywicznej, eko-solwentowej lub UV. Produkt, który trafił na rynek z końcem zeszłego roku, ma takie same parametry druku jak wersja WMT 300+, lecz jest to materiał cieńszy i bardziej przystępny cenowo.

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2018 odbędą się w podwarszawskim Nadarzynie w terminie od 27.02 do 01.03. W tym roku targi Warsaw Pack ukierunkowane są na prezentację i promocję firm dostarczających rozwiązania technologiczne oraz prezentację nowości w opakowaniach oraz etykietowaniu. Tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem Polskiej Izby Opakowań oraz COBRO – Instytutu Badawczego Opakowań.

Nagrodę ośrodka Keypoint Intelligence – Buyers Lab dla najlepszego produktu wspierającego pracę biurową otrzymała Xerox App Gallery. Produkt Xerox uzyskał tytuł 2018 Pick w kategorii Outstanding MFP App Ecosystem.

W tegorocznej edycji, firma Reprograf weźmie udział pod hasłem „Odkryj głębię możliwości druku wielkoformatowego”. Na jej stoisku zostaną prezentowane będą maszyny oraz podłoża do zadruku w różnych technologiach, w tym po raz pierwszy na polskim rynku maszyna Mimaki UCJV300-160 LED UV do druku z roli na rolę w szerokości 160 cm.

Specjaliści z dziedziny technologii reprezentujący Keypoynt Intelligence (dawniej Buyers Lab), oceniwszy wielkoformatowe urządzenia Epson SC-S40600, SC-S60600 i SC-S80600, zdecydowali o przyznaniu im nagród BLI Pack, które zostały wręczone na targach SGIA Expo 2017.