Home / Czytelnia

Nowości książkowe

Web-to-print - pierwsze kroki

Poradnik ten, opracowany przez Radę E-Biznesu amerykańskiej organizacji PIA/GATF, przedstawia obecnie jedną z najważniejszych technologii sprzedaży usług druku akcydensowego. Odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące usług Web to Print i związanych z nimi rozwiązań technicznych będą pomocne dla wszystkich pracowników branży poligraficznej, którzy zamierzają zainwestować w tę technologię.
Cena zakupu: cena książki 20 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Barwy druku

Leksykon wiedzy o technice offsetowej z minimalną ilością tabel, wykresów, wzorów i regułek. Autorka książki – Ewa Rajnsz – w nad wyraz przystępnej formie opisuje wszystko, co jest ważne, aby móc nazywać siebie „specjalistą farb drukarskich”.
Cena zakupu: cena książki 60 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Angielsko-polski słownik terminów poligraficznych

Zasadnicza część słownika obejmuje ponad 2400 haseł i ma charakter leksykonu. Terminy angielskie opatrzono polskimi objaśnieniami znaczeń oraz odniesieniami do określeń synonimicznych i bliskoznacznych. Angielsko-polski zrąb główny wyposażono w indeks polsko-angielski, również mający charakter słownikowy. Powstał więc nowoczesny tezaurus, obejmujący wiele pojęć znanych tylko w kręgach profesjonalistów, a także precyzujący często stosowane w praktyce nazwy i określenia.
Cena zakupu: cena książki 50 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Polecamy

Poligraficzny słownik terminologiczny

Słownik zawiera objaśnienia 2600 haseł z zakresu wszystkich procesów poligraficznych od podstawowych po komputeryzację i informatykę. Zawarte są również odpowiedniki pojęć w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim.
Cena zakupu: cena książki 53 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Poligrafia - procesy i technika

Książka zawiera informacje na temat wszystkich etapów produkcji poligraficznej (opracowywanie oryginałów, składanie komputerowe, wykonywanie form drukowych, drukowanie, procesy introligatorskie i wykończeniowe). Omówione są także zagadnienia związane z podłożami drukowymi i farbami graficznymi. Sporo miejsca poświęcono też procesom reprodukcji ilustracji barwnych, odgrywającym istotną rolę w przygotowaniu form drukowych.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 10,50 zł

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas październikowych targów w Amsterdamie zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (Transjet Tacky Industrial) i niepowlekanych (Basejet) papierów sublimacyjnych, w pełni nadających się do recyklingu i mających certyfikat FSC. Na stoisku będą również promowane papiery do atramentowych drukarek wielkoformatowych (Scrolljet i Swiss Matt), nowe tektury Fusion Nature Plus do produkcji opakowań, POS-ów lub toreb na zakupy, oraz produkty z gamy Silicone Base Papers (do takich zastosowań jak oklejanie samochodów, reklama zewnętrzna i produkcja materiałów biurowych).

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Za nami bardzo udana edycja Festiwalu Druki i Marketingu – jak podają organizatorzy, w zaledwie dwa dni (15–16 września br.) wystawę odwiedziło blisko 5,1 tys. zwiedzających, którzy mogli poznać ofertę 220 wystawców (a łącznie ponad 300, licząc z targami Packaging Innovations) i czerpać z nich inspirację. Ale Festiwal to nie tylko ekspozycje pełne maszyn i mediów do produkcji artykułów promocyjnych dla branży reklamy i marketingu oraz samych propozycji gadżetów – to również konkursy branżowe, możliwość zdobycia wiedzy podczas wystąpień specjalistów, a także, co w tym roku miało szczególne znaczenie i wysuwało się na pierwszy plan – spotkania face to face.
Także my serdecznie dziękujemy za liczne odwiedziny na stoisku "Świata DRUKU" oraz przemiłe rozmowy.

Belgijska firma Summa NV poinformowała, że od 1 października 2021 r. stanowisko dyrektora zarządzającego przedsiębiorstwem obejmie Geert Pierloot, który w zespole firmy jest od 1994 r. Zastąpi on w tej roli Erwina Vandousselaere’a, który został mianowany dyrektorem generalnym firmy i będzie nadal koncentrował się na strategicznych projektach w ramach grupy Summa.

Z dniem 1 października br. stanowisko dyrektora generalnego i wiceprezesa ds. sprzedaży Highcon Europe obejmie Jürgen Freier. Będzie on odpowiedzialny za zwiększenie sprzedaży i rozszerzenie działalności firmy w regionie.

W dn. 18 września 2021 r. w Drukarni ReadMe odbyła się konferencja inaugurująca proces realizacji projektu „Zastosowanie innowacyjnej technologii szybkiego wielobarwnego druku wysokonakładowego – przyjaznej środowisku – w celu poprawy konkurencyjności firmy”. W trakcie spotkania zaprezentowano ogólne założenia Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2020 i znaczenie współfinansowania ze środków Funduszy Norweskich, na przykładzie działań drukarni, opartych na zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Pokazany został zakres projektu i sposób jego finansowania oraz ścieżka procesu aplikacyjnego.

Mondi, dostawca rozwiązań dla branży opakowań i papieru, zdobył trzy nagrody za zrównoważone produkty z zakresu opakowań w austriackim corocznym konkursie Green Packaging Star Awards, którego celem jest wyróżnienie przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie opakowań i recyklingu, a także związanych z opakowaniami ulepszeń procesów operacyjnych w produkcji, logistyce i dystrybucji. Jurorzy docenili wysoki standard trzech produktów Mondi: papieru EcoVantage (torba na zakupy dla sieci handlowej), WalletPack (jednomateriałowe, nadające się do recyklingu opakowanie na wędlinę) i Functional Barrier Paper (funkcjonalny papier barierowy zastępujący opakowania z tworzyw sztucznych).

Firma Mark Andy, od lat podejmująca od lat działania (jak warsztaty, szkolenia, webinaria, zaproszenia na dni otwarte oraz konkursy) na rzecz szerzenia wiedzy wśród uczniów i studentów kierunków o profilu poligraficznym, w tym roku po raz pierwszy zaproponowała miesięczny, odpłatny staż w swojej firmie. Odbył go – poznając wszystkie obszary działania Mark Andy Poland – jeden ze studentów Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej.

Firma hubergroup Print Solutions zapowiada wprowadzenie na rynek udoskonalonej serii arkuszowych farb offsetowych Rapida Eco, bazującej na uznanej serii Rapida. Powodem jest zmieniona receptura farby, która w nowej wersji nie będzie zawierała olejów mineralnych, tym samym będzie jednym z niewielu produktów szybko wsiąkających w podłoże i jednocześnie wytwarzanym na bazie surowców odnawialnych.