Home / Czytelnia

Nowości książkowe

Web-to-print - pierwsze kroki

Poradnik ten, opracowany przez Radę E-Biznesu amerykańskiej organizacji PIA/GATF, przedstawia obecnie jedną z najważniejszych technologii sprzedaży usług druku akcydensowego. Odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące usług Web to Print i związanych z nimi rozwiązań technicznych będą pomocne dla wszystkich pracowników branży poligraficznej, którzy zamierzają zainwestować w tę technologię.
Cena zakupu: cena książki 20 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Barwy druku

Leksykon wiedzy o technice offsetowej z minimalną ilością tabel, wykresów, wzorów i regułek. Autorka książki – Ewa Rajnsz – w nad wyraz przystępnej formie opisuje wszystko, co jest ważne, aby móc nazywać siebie „specjalistą farb drukarskich”.
Cena zakupu: cena książki 60 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Angielsko-polski słownik terminów poligraficznych

Zasadnicza część słownika obejmuje ponad 2400 haseł i ma charakter leksykonu. Terminy angielskie opatrzono polskimi objaśnieniami znaczeń oraz odniesieniami do określeń synonimicznych i bliskoznacznych. Angielsko-polski zrąb główny wyposażono w indeks polsko-angielski, również mający charakter słownikowy. Powstał więc nowoczesny tezaurus, obejmujący wiele pojęć znanych tylko w kręgach profesjonalistów, a także precyzujący często stosowane w praktyce nazwy i określenia.
Cena zakupu: cena książki 50 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Polecamy

Poligraficzny słownik terminologiczny

Słownik zawiera objaśnienia 2600 haseł z zakresu wszystkich procesów poligraficznych od podstawowych po komputeryzację i informatykę. Zawarte są również odpowiedniki pojęć w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim.
Cena zakupu: cena książki 53 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Poligrafia - procesy i technika

Książka zawiera informacje na temat wszystkich etapów produkcji poligraficznej (opracowywanie oryginałów, składanie komputerowe, wykonywanie form drukowych, drukowanie, procesy introligatorskie i wykończeniowe). Omówione są także zagadnienia związane z podłożami drukowymi i farbami graficznymi. Sporo miejsca poświęcono też procesom reprodukcji ilustracji barwnych, odgrywającym istotną rolę w przygotowaniu form drukowych.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 10,50 zł

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Holenderska drukarnia internetowa Kampert-Nauta jest pierwszym europejskim użytkownikiem inkjetowego, cyfrowego systemu do druku arkuszowego – Canon varioPRINT iX w wersji iX-3200 (o tym nowym rozwiązaniu pisaliśmy TUTAJ). Firma mająca siedzibę w mieście Oss zajmuje się drukiem różnego rodzaju aplikacji i obsługuje duże sklepy internetowe oraz sieci handlowe w krajach Beneluksu. Inwestycja ma jej zapewnić możliwość realizacji każdego zlecenia, przejście na technologię atramentową oraz rozszerzenie działalności na inne kraje Unii.

Portugalska marka ROQ o zasięgu globalnym, specjalizująca się w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach, jest już dostępna na polskim rynku. Maszyny i akcesoria do sitodruku znalazły się w ofercie firmy API.PL.

Drukarnia Smart Label GmbH, mająca siedzibę w mieście Hosena we wschodniej części Niemiec, poszerzyła swój park maszynowy o rozwiązanie Rotocontrol ECOline RDF 340 do przetwarzania i wykańczania cyfrowo drukowanych etykiet. Celem inwestycji jest rozszerzenie możliwości drukarni w tym obszarze produkcji w duchu zrównoważonego rozwoju, możliwość wykorzystywania alternatywnych materiałów drukarskich oraz zwiększenie wydajności przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

Firma UPM Raflatac poinformowała o rozszerzeniu oferowanej gamy ekologicznych rozwiązań do produkcji etykiet foliowych o nowy produkt – folię polietylenową Forest Film PE. Jest to kolejny krok producenta na drodze ku celowi, jakim jest zastąpienie tradycyjnych, opartych na paliwach kopalnych materiałów pierwotnych materiałami odnawialnymi przeznaczonymi do produkcji etykiet na środki czystości oraz higieny osobistej.

Firma Fujifilm poinformowała o zawarciu partnerstwa z największym brytyjskim specjalistą w branży druku opakowań metalowych – firmą Tinmasters. Umowa dotyczy instalacji drukarki atramentowej Acuity B1 UV w zakładzie produkcyjnym w południowej Walii. Maszyna będzie używana przez drukarnię do realizacji zleceń komercyjnych, zaś producent zachowa dostęp do niej w celu prowadzenia prezentacji dla klientów oraz prac badawczo-rozwojowych.

W wieku 89 lat zmarł Reinhard Ulbrich, znana postać w branży poligraficznej i opakowaniowej. Życie poświęcił rozwojowi druku fleksograficznego; przygodę z nim zaczynał, gdy ta technologia była jeszcze niszowa, a kończył w czasach, gdy jest to popularna i zaawansowana metoda druku. Przez wiele lat był związany z firmą DuPont, dziełem jego życia było stworzenie i rozwinięcie marki Cyrel.

W ostatnim czasie park maszynowy drukarni cyfrowej Totem.com.pl wzbogacił się o kolejne nowoczesne rozwiązanie do uszlachetniania wydruków – JetVarnish 3D, oferujące technologię 3D Touch. Jest to kolejna inwestycja przedsiębiorstwa z Inowrocławia, mająca na celu zwiększenie jego konkurencyjności na rynku i podniesienie jakości oferowanych usług.