Home / Archiwum / Rok 2019 / 12/2019 / Mniej – więcej

Mniej – więcej

Jeszcze do niedawna rozprawialiśmy nad przewagami jednego tworzywa nad drugim, porównywaliśmy właściwości folii i laminatów, analizowaliśmy ich wpływ na opakowany produkt, poszukiwaliśmy bezpiecznych dla zdrowia i niedrogich metod zadruku. Tymczasem konsumenci, chyba pierwszy raz zupełnie serio poruszeni wizją nieuchronnej katastrofy ekologicznej, postanowili dać branży opakowań prztyczka w nos i świadomie rezygnują z tradycyjnych pudełek, kartonów i torebek. Zero – ta liczba nieliczba już dziś jest warta więcej, niż mogłoby się wydawać. Autor: Joanna Hałaczkiewicz

5,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 35 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

Brytyjski producent producent urządzeń do kontroli elektrostatyki, czyszczenia wstęgi i technologii sprężonego powietrza – Meech International – zaprezentował swoje najnowsze rozwiązanie do zdalnego kontrolowania poziomu ładunku elektrostatycznego – SmartControl Touch. To nowoczesne urządzenie umożliwia zdalne monitorowanie, sterowanie i ustawianie wydajności belek jonizujących Hyperion. SmartControul Touch, mogący obsłużyć kilka belek jednocześnie, wyposażony jest w zintegrowany ekran dotykowy; współpracuje również z telefonem komórkowym, tabletem lub inną klawiaturą.

Duńska firma Creative DM Factory poszerzyła w ostatnim czasie swój park maszynowy o atramentowy system produkcyjny na papier ciągły Ricoh Pro VC60000. Inwestycja ta pozwoli realizować wysokojakościowe wydruki mailingów bezkopertowych (self-mailer) i insertów.

Firma EIZO poinformowała o poszerzeniu swojej oferty o bezramkowy monitor FlexScan EV2480 z 23,8-calowym panelem IPS o rozdzielczości full HD (1920 × 1080) oraz złączem USB-C, które zwiększa produktywność i komfort pracy zarówno w domu, jak i w biurze. Monitor ma być dostępny w czerwcu br.