Szanowni Czytelnicy,
pierwsze w tym roku wydanie „Świata DRUKU” przygotowywaliśmy na targi RemaDays, które pierwotnie tradycyjnie miały odbyć się w lutym, a których termin poznamy niebawem. Dlatego znajdą w nim Państwo artykuły poświęcone drukowi wielkoformatowemu, komunikacji wizualnej, sitodrukowi, tampondrukowi, drukowi na tekstyliach, upominkom reklamowym. Nie zapominamy także o innych technikach druku. Prezentujemy również trendy dla całego rynku poligraficznego, które zdaniem specjalistów zdominują rok 2021, oraz te, które powinny zniknąć, przynajmniej na jakiś czas. A na zakończenie kolejna porcja poligraficzno- filozoficzno-praktycznych refleksji RIPniętego graFIKA.
Szanowni Czytelnicy,
Pokaźną część lutowego numeru „Świata DRUKU” poświęcamy opakowaniom, tekturze falistej i drukowi fleksograficznemu. Omawiamy prognozy dla tych segmentów na kilka najbliższych lat, wracamy też do trendów w projektowaniu opakowań na 2021 rok. Nasi eksperci tym razem doradzają Państwu w kwestii utrzymywania wałków rastrowych w należytej kondycji, bo wszak od tego w dużej mierze zależy jakość druku fleksograficznego. Zamieszczamy również wywiad z przedstawicielem firmy, która w pewnym momencie swojego rozwoju zdecydowała się zdywersyfikować kanały obsługi klientów, otwierając jedną z pierwszych w Polsce drukarń stricte internetowych, oraz artykuł o możliwościach, jakie daje drukarniom marketing w świecie elektronicznym. A na zakończenie odrobina DTP z przymrużeniem oka od RIPniętego graFIKA.
Szanowni Czytelnicy,
W marcowym wydaniu „Świata DRUKU” anonsujemy wirtualną odsłonę drupy (20–23 kwietnia) oraz zapraszamy do odwiedzenia najprawdziwszych, choć cyfrowych targów poligraficznych. Sporo miejsca poświęcamy także drukowi UV, drukowi lateksowemu, problematyce Web-to-Print i Web-to-Pack, zadrukowi tektury falistej. Czeka na Państwa także pokaźna porcja wieści z rynku – w nowej szacie graficznej. Liczymy, że się Państwu spodoba. A na zakończenie odrobina DTP z przymrużeniem oka od RIPniętego graFIKA.
Szanowni Czytelnicy,
W kwietniowym wydaniu „Świata DRUKU” postanowiliśmy zająć się tematem ekologii – wszak przemysł poligraficzny i papierniczy od lat jest postrzegany jako jeden z bardziej uciążliwych dla środowiska. Na szczęście z pomocą przychodzą technologie druku cyfrowego, metody konwencjonalne też stają się coraz bardziej przyjazne środowisku, podobnie jak podłoża, na których drukujemy – pisze o tym Jacek Hamerliński. Technologie druku cyfrowego, o których piszą Sonja Angerer, Tomasz Szemborski i Debbie McKeegan, zdecydowanie mniej szkodzące środowisku, zdobywają szturmem rynek druku na tekstyliach. Ponadto prezentujemy szerzej jedną z drukarń, dla której ekologia stała się sposobem myślenia i prowadzenia biznesu. Na pytania, jak nie ulegać „ekościemie” i jakie opakowanie jest faktycznie eko, odpowiada Konrad Nowakowski. Czeka na Państwa także pokaźna porcja wieści z rynku – w nowej szacie graficznej, a na zakończenie kolejne szaleństwa RIPniętego graFIKA.
Szanowni Czytelnicy,
W majowym numerze znajdą Państwo m.in. informacje o kondycji segmentu opakowań i etykiet (omówienie kolejnej edycji badania FINAT Radar) oraz rynku druku dziełowego (artykuł Piotra Dobrołęckiego) w czasie powrotu do – naznaczonej co prawda przez COVID-19 – ale jednak normy. Zalety druku cyfrowego omawia Andrzej Gołąb, zaś Wiesław Cetera analizuje sytuację na rynku prasy drukowanej. Sporo miejsca w tym wydaniu poświęciliśmy fleksografii, tym razem nasi autorzy – Sonia Arcos i Wojciech Barabasz – przyjrzeli się wnikliwie zjawisku spittingu UV. Ponadto jak co miesiąc czeka na Państwa pokaźna porcja wieści z rynku z naszych rodzimych drukarń, od producentów i dostawców oraz – na zakończenie – kolejne szaleństwa RIPniętego graFIKA.
Szanowni Czytelnicy,
W czerwcowym numerze znajdą Państwo m.in. omówienie raportu o kondycji polskiego sektora papierniczego, artykuł Piotra Sznajderuka dotyczący dostępnych na polskim rynku papierów ekologicznych i certyfikacji takich wyrobów oraz wywiad ze specjalistkami od introligatorskich materiałów „nieoczywistych” – Edytą Gaworowską i Martą Kopką. Wewnątrz wydania także więcej informacji na temat stosowania lakieru holograficznego, którym ozdobiona jest jego okładka. O innych współczesnych technikach uszlachetniania rozmawiamy z Michałem Rejnowskim, o starych, bardzo nobliwych opowiada Jan Grochocki. Piotr Czołczyński przedstawia kostkę introligatorską, a Jerzy Budnik – fachowiec od opraw – zaprasza nas do swojej pracowni. W numerze także kilka słów o laserowym wycinaniu etykiet, dostępnych na rynku stołach tnących, obszerna relacja z wirtualnej odsłony targów drupa i Pierwszej Konferencji Online w Wielkim Formacie. A na koniec niespodzianka od RIPniętego graFIKa.
Szanowni Czytelnicy,
Letnie wydanie „Świata DRUKU” powiązane jest z tematyką nadchodzących wydarzeń, targów i konferencji. Znajdą w nim Państwo artykuły o druku cyfrowym w małym i wielkim formacie, druku na tekstyliach, o sytuacji na rynku odzieży reklamowej. Radosław Grabski rozpoczyna cykl poświęcony farbom do tampondruku. Tomasz Szafranowski opowiada o pierwszym polskim programie do impozycji. Nie zabrakło też porad ekspertów – Wojciech Górski wyjaśnia, jak wybór listwy raklowej wpływa na jakość i wydajność druku fleksograficznego, zaś Wojciech Barabasz doradza, jak dobrać wałki rastrowe do druku na tekturze falistej. Mamy też dla Państwa małą niespodziankę – okazuje się, że z tzw. rzeczywistości rozszerzonej korzystają nie tylko marki, umieszczając stosowne grafiki na opakowaniach, ale też artyści, dlatego zapraszamy do zapoznania się z taką twórczością. A na deser proponujemy poligraficzno-literacko-muzyczny felieton o widzeniu barw i sitodrukowy labirynt z parasolek.
Oddajemy w Państwa ręce kolejną edycję katalogu „Poligrafia na polskim rynku”. Dotychczasowe wydania tej publikacji spotkały się z dużym zainteresowaniem, dlatego cieszymy się, że możemy Państwu zaprezentować nową jej odsłonę. Celem katalogu jest umożliwienie potencjalnym klientom znalezienia odpowiedniego dostawcy z branży poligraficznej, opakowaniowej i papierniczej.
Podobnie jak dwa lata temu, wszystkie uwzględnione w katalogu firmy zostały pogrupowane według kategorii ułożonych alfabetycznie, aby łatwiej było Państwu znaleźć właściwą branżę i przedsiębiorstwo. Dodatkowo każdą kategorię opatrzyliśmy mapami z lokalizacjami firm. Część przedsiębiorstw zdecydowała się zaprezentować Państwu pełne dane teleadresowe oraz profil działalności, co z pewnością ułatwi dotarcie do nich wszystkim zainteresowanym. Mamy nadzieję, że taki układ katalogu pozwoli Państwu szybko i sprawnie odnaleźć firmę świadczącą usługi lub oferującą produkty, jakich Państwo poszukują.
Szanowni Czytelnicy,
wrześniowy „Świat DRUKU” jak co roku poświęcony jest etykietom, opakowaniom, technice druku fleksograficznego i technologiom druku UV. W wydaniu tym publikujemy kilka interesujących analiz
rynkowych – m.in. raport stowarzyszenia FINAT na temat sytuacji na europejskim rynku etykiet, rozważania na temat nowego typu konsumenta, który robi zakupy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online, a także generacji silver. Przyglądamy się także sytuacji na rynku upominków reklamowych w drugim roku epidemii. W numerze nie zabrakło tematów technicznych – Wojciech Barabasz doradza, jak dobrać wałki rastrowe do wąskowstęgowej maszyny drukującej, a Wojciech Górski porządkuje wiedzę na temat zapobiegania powstawaniu rys obwodowych na aniloksach. Piszemy też o efektach specjalnych, które można uzyskać za pomocą druku fleksograficznego i zaletach rakli wykonanych z tworzyw sztucznych. Zapraszamy również do zapoznania się z obszerną relacją z Kongresu Etykiety Samoprzylepne 2021. A na zakończenie tradycyjnie poligraficzno-literacko-muzyczny felieton RIPniętego graFIKA i mała powtórka z RIP-owania.
Drodzy Czytelnicy,
w październikowym wydaniu „Świata DRUKU” jak co miesiąc znajdą Państwo pokaźną porcję interesujących artykułów. Piotr Dobrołęcki pisze o sytuacji na rynku poligrafii dziełowej, Jan Grochocki przybliża oprawy pergaminowe, Piotr Czołczyński zaś dzieli się wiedzą o kolejnych narzędziach niezbędnych w pracowni introligatorskiej. Katarzyna Kozińska opowiada o efektach, jakie można uzyskać dzięki uszlachetnianiu wydruków rozmaitymi foliami, Piotr Kaczorowski mówi o niszowych i nieco kontrowersyjnych produktach, do wykonania których wykorzystano druk cyfrowy, a Radosław Grabski kontynuuje temat farb do tampondruku. Przygotowaliśmy także solidną porcję wieści z rynku oraz aż trzy relacje z wrześniowych targów.
Drodzy Czytelnicy,
w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU” wiele uwagi poświęcamy Color Managementowi – Łukasz Szymański podpowiada, jak utrzymać stabilność kolorystyczną w całym procesie produkcyjnym, piszemy również o kalibracji według standardu G7. Podejmujemy także tematy dotyczące finansów – swoimi doświadczeniami w pozyskaniu funduszy pozwalających na wdrożenie nowoczesnych technologii dzielą się przedstawiciele drukarni Read Me, zaś Mikołaj Łagowski wskazuje, jak najkorzystniej zakończyć umowy leasingu, gdy chcemy zaprzestać prowadzenia działalności gospodarczej. Kolejną ważną sprawą jest sukcesja – o tym, że warto o tym pomyśleć zawczasu, postarają się Państwa przekonać w kolejnych artykułach z cyklu „Sukcesja w firmach – poradnik praktyczny” Weronika Sikora i Maurycy Organa. Jak co miesiąc przygotowaliśmy także solidną porcję wieści z rynku, relacje z targów, a na zakończenie nieco rozrywki od Szymona Kropaczewskiego.
Drodzy Czytelnicy,
w grudniowym wydaniu „Świata DRUKU” dużo rozmawiamy, m.in. z Jackiem Kuśmierczykiem, nowo wybranym prezesem Polskiej Izby Druku, o kondycji branży poligraficznej i edukacji zawodowej; temat szkolnictwa zawodowego wybrzmiewa także w wywiadzie z Szymonem Kropaczewskim, nauczycielem zawodu w poznańskim ZSZ. Rozmawiamy też o malarstwie awangardowym i możliwościach „pokazania” go za pomocą technik poligraficznych, o miłości do „czarnej sztuki”, czyli druku typograficznego, wreszcie o sytuacji na rynku opakowań i pomysłach na idealne opakowanie. Zachęcamy także do lektury artykułów o farbach fotokatalitycznych, farbach do tampondruku, doborze wałków rastrowych do maszyny drukującej opakowania giętkie oraz nowoczesnych szerokowstęgowych maszynach fleksograficznych. Warto zapoznać się również z drugą częścią poradnika „Sukcesja w firmach” oraz artykułem nt. akcyzy w poligrafii. Ponadto w numerze całkiem spora porcja wieści z rynku, relacja z tegorocznych targów Fespa, artykuły poświęcone laserowemu czyszczeniu wałków rastrowych, cyfrowemu drukowi opakowań, ekologii cyfrowego druku na tekstyliach, drukowi interaktywnemu i świątecznym standom POS.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.
W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł
W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.
Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.