Home / Archiwum / Rok 2022 / 03/2022

03/2022

Drodzy Czytelnicy,
marcowe, polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU” jest poświęcone etykietom i opakowaniom giętkim. Drukarnie wykorzystały okres pandemii m.in. do modernizacji parku maszynowego, posiłkując się funduszami unijnymi – w części angielskiej znajdą Państwo krótki przegląd informacji na ten temat, które publikowaliśmy od października 2019 do lutego 2022 r. Publikujemy również analizę Wiesława Cetery nt. kondycji polskiego sektora producentów etykiet w czasie pandemii, diagnozę bieżącej sytuacji zawartą w wyciągu z raportów i informacji stowarzyszenia FINAT, i wreszcie list otwarty SPPES i innych krajowych organizacji branżowych do producentów materiałów etykietowych ws. trudnej sytuacji sektora etykiet samoprzylepnych i opakowań giętkich.
Ponadto polecamy lekturę innych interesujących artykułów: Wojciech Barabasz zaprasza do dyskusji na temat zjawiska spittingu w druku fleksograficznym UV, Łukasz Szymański podpowiada, jak zaoszczędzić dzięki standaryzacji procesów, Jacek Bisiorek prezentuje pierwszą grupę farb specjalnych wykorzystywanych do zabezpieczania druków, a Maurycy Organa kontynuuje rozważania na temat „estońskiego CIT-u”. W numerze tradycyjnie nie zabrakło też pokaźnej porcji wieści z rynku i branżowych ciekawostek.

15,00 zł

7,00 zł
7,00 zł
7,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.