Home / Archiwum / Rok 2022 / 05/2022

05/2022

Drodzy Czytelnicy,
w majowym wydaniu dominują zagadnienia związane z produkcją etykiet i opakowań. Łukasz Szymański przedstawia korzyści, jakie druk 7-kolorowy może przynieść właścicielom marek, zaś Wojciech Barabasz analizuje problemy z wdrożeniem tej technologii w drukarniach flekso. John Anderson wskazuje, jak można zapobiegać nadmiernemu rozlewaniu się farby na fleksograficznej formie drukowej, Andrzej Twardowski zachęca do sięgania po materiały premium w produkcji etykiet, a Jacek Bisiorek przybliża rodzaje farb i lakierów do druku zabezpieczeń. Magda Biernat-Kopczyńska i Marta Krawczyk rozszyfrowują oznaczenia informujące o możliwościach recyklingu. Piszemy także o połączeniu kwestii ekologii i bezpieczeństwa pacjentów w opakowaniach farmaceutycznych, trudnościach z drukiem na blistrach oraz trendach w opakowaniach na kosmetyki. Piotr Dobrołęcki analizuje za BN stan czytelnictwa w naszym kraju oraz kondycję rodzimego rynku wydawniczo-księgarskiego, a Piotr Sznajderuk omawia zagadnienie zarządzania produkcją poligraficzną z perspektywy wydawcy. Jak co miesiąc publikujemy też relacje z wydarzeń branżowych, wywiady z poligrafami, wieści z rynku, a na zakończenie – nieco rozrywki.

15,00 zł

7,00 zł
7,00 zł
7,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.