Home / Archiwum / Rok 2022 / 10/2022

10/2022

Drodzy Czytelnicy,
w październikowym numerze „Świata DRUKU” sporo miejsca zajmują tematy związane z powstawaniem książek – o sytuacji na runku wydawniczym i o przyszłości tradycyjnych, papierowych woluminów piszą Piotr Dobrołęcki i Jacek Hamerliński. Współczesny druk dziełowy jako dziecko XIX-wiecznej rewolucji przemysłowej prezentuje Jan Grochocki. Nie brak także tematów związanych z obróbką po druku, nie tylko książek. Część numeru poświęcamy również drukowi na tekstyliach, sublimacji, sitodrukowi, tampondrukowi i drukowi 3D. Zachęcamy do przeczytania m.in. pierwszego artykułu z cyklu „Poradnik sitodrukarza” Mariusza Iskry, kolejnego odcinka „Vademecum sublimacji” Tomasza Szemborskiego i trzeciej części opracowania dotyczącego kryteriów doboru tamponów poligraficznych, przygotowanego przez Radosława Grabskiego. Warto także zapoznać się z artykułem radcy prawnego Sylwii Jaworskiej o funkcjonowaniu pracowników w mediach społecznościowych i ryzyku naruszenia tajemnicy przedsiębiorstwa. Poza tym w numerze znajdą Państwo informacje z rynku, relacje z targów i spotkań branżowych oraz – tradycyjnie na koniec – odrobinę rozrywki.

15,00 zł

7,00 zł
7,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.