Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Drupa: Mutoh prezentuje nowości

Drupa: Mutoh prezentuje nowości

Japoński producent drukarek wielkoformatowych, firma Mutoh, nie zwalnia tempa. Na trwających właśnie targach drupa można zapoznać się z innowacyjnymi urządzeniami i technologiami. Firma prezentuje swoje najnowsze drukarki serii ValueJet. Jedną z nich jest Mutoh ValueJet 1604X.

Mutoh ValueJet 1604X to ekonomiczny wariant drukarek 1624X i 1638X o szerokości 1,62 m. Nowy ploter wyposażony jest we wszystkie technologie firmy Mutoh, takie jak Intelligent Interweaving (druk rozmytym rastrem bez paskowania) i Variable Dot (druk zmienną wielkością kropli) oraz Drop Master.
„Mutoh ValueJet 1604X drukuje niezmiennie w takiej samej, wysokiej jakości do jakiej przyzwyczajeni są użytkownicy ploterów tej serii. Na pokładzie nie zabrakło systemu nawijającego o udźwigu roli do 30 kg. Warto wspomnieć, że wszystkie plotery ValueJet produkowane są w Japonii. Przekłada się to na najwyższą jakość wykonania” – mówi Michał Pytel z Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutora Mutoh.
Drukarka wyposażona jest w nowoczesną głowicę piezoelektryczną generującą krople atramentu z zakresu od 3,5 do 21 pl (Variable Dot). Ploter może drukować wydruki w prędkości 11.5 m2/h. Maksymalna produktywność urządzenia w jakości banerowej to 16 m2/h.
Mutoh ValueJet 1604X przeznaczony jest do druku różnego rodzaju grafik aplikowanych wewnątrz i na zewnątrz (banerów, plakatów, grafik samochodowych, grafiki wystawienniczych i sklepowych), jak również naklejek, etykiet, obrazów, dekoracji.
VJ-1604X to ploter korzystający z najnowszych atramentów firmy Mutoh – certyfikowanych przez EUROFINS tuszami Mutoh UMS. Są to w pełni ekologiczne farby pozwalające stosować wydruki we wnętrzach, spełniające surowe wymagania ekologiczne i posiadające pisemny certyfikat Indoor Air Comfort.
Nowością, którą wprowadził w tym roku Mutoh, jest opakowanie, w jakich dostarczany jest atrament. Rolę kaset przejęły szczelne, hermetyczne worki, które umiejscawiane są w adapterze z tyłu plotera w pozycji pionowej. Taka pozycja pozwala praktycznie do zera zużyć zawartość worka z atramentem. Innymi zaletami atramentów w workach jest: czystość i szczelność systemu, brak kontaktu odgazowanych tuszy z powietrzem, ekonomiczna objętość 1000 ml czy choćby mniejsza powierzchnia wymagana za ploterem” – kontynuuje Michał Pytel.
Na stoisku firmy Mutoh można zobaczyć także: modele ValueJet 1624X, ValueJet 1638X, sublimacyjnego ValueJeta 1638 TX, „koszulkowca” VJ-405 GT oraz biurkowy ploter LED-UV ValueJet 426 UF do druku na gadżetach, panelach, elektronice, tabliczkach itd.
Jak podaje producent, plotery ValueJet serii X o szerokości 1,37 i 1,62 metra dzięki zastosowanym technologiom Intelligent Interweaving, VariableDot i DropMaster pozwalają uzyskać wysokie prędkości bez straty na jakości druku. Dodatkowo są w pełni ekologiczne – drukują wspomnianymi ekologicznymi atramentami żywicznymi Mutoh UMS. Tusze te zdobyły wiele międzynarodowych nagród, w tym dwie targowe nagrody w Polsce.
Mutoh ValueJet 1638 TX to sublimacyjny ploter do druku bezpośredniego. Może drukować trzema rodzajami atramentów: pigmentowymi, które utrwalają się w procesie wygrzewania, sublimacyjnymi do druku pośredniego i bezpośredniego na poliestrach i tuszami dyspersyjnymi do druku również na poliestrach. Ploter jest wyposażony we wszystkie technologie znane z ploterów ValueJet X łącznie z DropMaster odpowiedzialną za kompensację grubości materiału.
„Koszulkowiec” Mutoh ValueJet 405 GT to specjalistyczna, nowa drukarka DTG japońskiego producenta. Przeznaczona jest do bezpośredniego zadruku koszulek t-shirt, czapek, toreb, ubranek dziecięcych, chust i innych bawełnianych jak i poliestrowych tkanin. W zależności od produktu stosuje się różnej wielkości wymienne stoły o wielkości do 404 x 584 mm. Drukarka została wyposażona w wiele innowacyjnych rozwiązań, m.in. recylkulator koloru białego, dotykowy panel sterowania, łatwe w obsłudze oprogramowanie. Niewielkie gabaryty, przy zachowaniu dużej powierzchni zadruku, pozwolą umiejscowić urządzenie nawet na biurku.
Atramenty stosowane w Mutoh ValueJet 405 GT pozwalają po ich utrwaleniu na uzyskanie żywych i nasyconych barw. Aby tak się stało na ciemnych podłożach potrzebne jest zastosowanie białego podkładu. Druk kolorem białym charakteryzuje się wyjątkowo dobrym, 100% pokryciem. Mutoh ValueJet 405 GT może drukować na kolorowych tkaninach w palecie CMYK oraz kolorem białym stanowiącym nieprzezroczysty podkład. 405 GT drukuje atramentami z certyfikatem Oeko-Tex 100 klasy pierwszej przez co możliwy jest druk nawet ubranek dla dzieci poniżej 3 roku życia.
Ploterem z którego możliwości mogą skorzystać firmy z różnych branż od producentów urządzeń i podzespołów, przez agencje reklamowe znakujące gadżety, dekoratorów, producentów upominków na dekoratorach czy różnego rodzaju fabrykach skończywszy, jest Mutoh ValueJet 426 UF.
ValueJet 426UF to tablicowy ploter LED-UV wyposażony w stół z podsysem. Jest to 6-kolorowa drukarka o obszarze zadruku 483 x 329 mm, umożliwiająca zadruk elementów o grubości nieprzekraczającej 70 mm i ciężarze do 4 kg. W porównaniu do klasycznej technologii UV, proces druku na ploterze Mutoh ValueJet 426UF charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych (0% VOC), brakiem ozonu (ozon free), brakiem zanieczyszczeń powietrza (non-HAP) i niższym zużyciem energii.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.