Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Nowości Konica Minolta

Nowości Konica Minolta

Konica Minolta prezentuje w Düsseldorfie urządzenia i rozwiązania, które mają pomóc jej klientom w usprawnieniu produkcji, poprawie jakości i zdobywaniu nowych zleceń. Swoją premierę miał atramentowy system produkcyjny, nowe systemy cyfrowe oraz aplikacje ułatwiające zarządzanie pracą drukarni.

Podczas targów drupa 2012 można zapoznać się z całą ofertą systemów do druku produkcyjnego na czele z flagowym modelem Konica Minolta – bizhub PRESS C8000. Swoją premierę miały trzy nowe rozwiązania: bizhub PRESS C1100 do kolorowego druku produkcyjnego i monochromatyczny bizhub PRESS 1250.
Bizhub PRESS C1100 to najszybsza maszyna do druku w kolorze oferowana przez Konica Minolta, która pozwala uzyskać wydruki o jakości porównywalnej z techniką offsetową. Wyposażona jest w cyfrowy workflow i aplikacje Web-to-Print, które umożliwiają dokonywanie zmian w ostatniej chwili, druk zmiennych danych i przyjmowanie prac zlecanych przez Internet. Posiada też duże możliwości wykańczania dokumentów w linii. Nowy bizhub jest stosunkowo prosty w obsłudze i nie wymaga długiego szkolenia pracowników. Umożliwia realizowanie zleceń o niskich nakładach i druk na żądanie. Pozwala też na zwiększenie szybkości i wydajności pracy oraz redukcję kosztów. Urządzenie wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku.
Urządzenia bizhub PRESS 1250 to oferta dla drukarń i punktów poligraficznych, które wchodzą na rynek cyfrowego druku produkcyjnego i potrzebują urządzeń monochromatycznych. Oba systemy wyróżniają się doskonałą jakością wydruków oraz niezawodnością, nawet gdy w krótkim czasie muszą się zmierzyć z dużą ilością dokumentów. Oferują możliwość druku na żądanie oraz personalizację przekazu. Na rynek trafią wiosną tego roku.
Drupa 2012 jest także doskonałą okazją do zaprezentowania pierwszego atramentowego systemu produkcyjnego KM1, przeznaczonego do druku kolorowego. Powstał on w wyniku współpracy firm Komori i Konica Minolta. KM1 obsługuje nośniki o maksymalnym formacie B2 w tempie 3300 arkuszy na godzinę, wyróżnia się dużą prędkością pracy, jakością i rozdzielczością (1200×1200 dpi). Pozwoli to zakładom poligraficznym na rozszerzenie oferty o produkcję wydruków o niskim nakładzie, krótkich terminach realizacji, większym formacie i zawierających zmienne dane.
Podczas targów Konica Minolta demonstruje również kolejną, piątą już edycję popularnego programu Web-to-Print, Printgroove JT Web Suite. Składa się z on dwóch modułów – Printgroove JT Web 5 oraz Printgroove JT Man 5. Jest wygodniejszy w obsłudze od dotychczasowej wersji i pozwala na lepsze zarządzanie procesem druku. Umożliwia bardziej szczegółową analizę całego procesu, co ułatwia planowanie produkcji. Pozwala też na kontrolę dokumentów przed rozpoczęciem druku, lepszą kalkulację cen, możliwość wprowadzania różnych stawek podatku VAT, płatności online oraz system multi-sklepów.
Na targach można zobaczyć też nowy hostowany system Printgroove JT Web 5 GO, który dysponuje takimi samymi funkcjami, jak Printgroove JT Web Suite. Aplikacja jest dostępna za pośrednictwem przeglądarki www i aby z niej skorzystać, nie trzeba posiadać własnego serwera ani zatrudniać dodatkowego personelu. Dzięki płatnościom pay-per-month oferta ta jest atrakcyjna szczególnie dla małych firm poligraficznych.
„Podczas targów Konica Minolta prezentuje całe spektrum urządzeń i rozwiązań, które pomogą jej klientom w prowadzeniu działalności. Dzięki nim mogą uzyskać przewagę nad konkurencją i zwiększyć zyski. W Düsseldorfie pokazujemy, że zaspokajanie potrzeb klienta jest dla nas najważniejszym celem” – mówi Adam Bieniewski, Production Printing & Solutions Product Manager Konica Minolta Business Solutions Polska.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.