Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Olimpiada poligrafii szczęśliwie zakończona

Olimpiada poligrafii szczęśliwie zakończona

„Podczas targów drupa mogliśmy zetknąć się na przestrzeni 19 hal wystawienniczych z potencjałem tej wysoce innowacyjnej branży, która z sukcesem przeszła przez ‘padół łez’ i chwyciła przyszłość za kark” – mówi Claus Bolza-Schünemann, przewodniczący drupa Committee i prezes zarządu KBA.

Organizatorzy targów drupa 2016 podkreślają doskonały klimat do inwestycji, których ilość przekroczyła wszelkie oczekiwania. W ciągu 11 dni 1837 wystawców z 54 krajów informowało o doskonałych umowach biznesowych, obiecujących kontaktach i pozytywnej atmosferze niepodzielnie panującej w branży poligraficznej. Trafna – zdaniem organizatorów – okazała się decyzja o stawianiu na zagadnienia takie jak druk 3D, funkcjonalny czy opakowaniowy. Zarówno w druku dziełowym, jak i akcydensowym, opakowaniowym czy przemysłowym nowe technologie otwierają drogę do nowych biznesowych modeli. „Przemysł poligraficzny nieustannie wymyśla się od nowa, wskazując nowe możliwości rozwoju. Tego właśnie dowiodła drupa 2016.

260 tys. odwiedzających z 188 krajów i 1900 dziennikarzy z 74 państw przyjechało do Düsseldorfu, by poznać nowości technologiczne i nowe ścieżki biznesowe. 75% gości targowych to osoby na kierowniczych stanowiskach, podejmujące decyzje zakupowe. 54% odwiedzających przybyło na targi, planując konkretne inwestycje, 29% złożyło zamówienia podczas imprezy, 30% planuje je złożyć po targach, a 60% znalazło nowych dostawców.

Mniejsza liczba odwiedzających (2012: 314248) odzwierciedla światową tendencję do konsolidacji przemysłu. Jeden na dwóch odwiedzających oczekuje, że ich firmy będą się dobrze rozwijały w nadchodzących 12 miesiącach. Tacy zadowoleni i decyzyjni goście mieli pozytywny wpływ na wynik imprezy. „Klienci – poza nielicznymi wyjątkami – nie przyjeżdżają już na drupę dużymi grupami czy w ramach firmowego wypadu. Dziś do Düsseldorfu przybywają menedżerowie najwyższego szczebla” – tłumaczy Werner Matthias Dornscheidt, prezes i dyrektor zarządzający Messe Düsseldorf.

76% odwiedzających to goście międzynarodowi, co oznacza wzrost o 16% w stosunku do roku 2012. Zmianę można przypisać odwiedzającym z Azji: 17% zagranicznych gości przybyło z tego kontynentu (2012: 13.6%); 5% – z Indii, 3% z Chin. Wśród państw europejskich prym wiodły Włochy, Francja, Holandia i Wielka Brytania.

Należy przypomnieć, że targi drupa pozostaną „olimpiadą poligrafii” i nadal będą trzymały się cyklu czteroletniego. Kolejna edycja imprezy będzie się odbywała od 23 czerwca do 3 lipca 2020.

Fotorelacja z imprezy tu i tu.

Obszerna relacja z targów będzie ukazywała się w kolejnych wydaniach „Świata DRUKU” podzielona na bloki tematyczne: (1) druk cyfrowy w małym i wielkim formacie, (2) druk opakowaniowy i etykietowy oraz obróbka po druku, (3) druk książek, gazet i czasopism, uszlachetnianie i zabezpieczanie marki, introligatornia, (4) software i rozwiązania automatyzujące pracę w drukarni.

Zapraszamy do lektury!

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.