Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Więcej możliwości dla rynku opakowań z tektury i papieru

Więcej możliwości dla rynku opakowań z tektury i papieru

Highcon Beam 3

Highcon z myślą o targach drupa (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca br.) przygotował nowe cyfrowe rozwiązania wyposażone w zaawansowane funkcje, przeznaczone dla szybko rozwijającego się rynku opakowań z papieru i tektury. Jak zaznacza producent, cyfrowe sztancowanie, oferujące wysoką produktywność i jakość, stanowi odpowiedź na potrzeby globalnego rynku w zakresie produkcji coraz krótszych partii produkcyjnych, skracania czasu dostaw, ekologiczności oraz lepszej obsługi klienta. Na targowym stoisku oprócz najnowszych i znanych już maszyn prezentowana będzie działalność klientów izraelskiej firmy.

Idąc za potrzebami globalnego rynku i za rosnącym popytem na mniejsze nakłady, krótszym czasem realizacji zamówień, przyjazną dla środowiska produkcją i zwiększeniem satysfakcji klientów, nowa oferta Highcon przyspiesza wprowadzanie strategii wejścia do głównego nurtu branży poprzez skoncentrowanie się na produktywności, efektywności i jakości. Nowe portfolio produktów obejmuje:

-- Do opakowań kartonowych, Highcon Beam 3 z opcjonalnym nowym modułem Beam Writer do offlinowego tworzenia obciągów bigujących, co pozwala użytkownikom zwiększyć wydajność produkcyjną o około 50% w porównaniu z Beam 2, a przy tym zapewnić wyższą i powtarzalną jakość.

-- Do opakowań z tektury falistej i ekspozytorów POS:

- Vulcan1 - Highcon pracuje nad rewolucyjnym systemem obsługującym arkusze o wymiarach 1.4 x 1.7 m, który umożliwi korzystanie z cyfrowego wykrawania w największych stosowanych w przemyśle formatach.

- Upgrade dla Highcon Beam 2C, który z opcjonalnym Beam Writer zwiększa o nawet 50% produktywność i umożliwia realizację niskich i średnich nakładów opakowań z tektury falistej – szczególnie dla zastosowań POS i web-to-pack.

Nowy Highcon Beam 3

Nowy Highcon Beam 3 został opracowany w odpowiedzi na wyzwania naszych klientów. Zawiera szereg innowacji i usprawnień, które umożliwiają użytkownikom zwiększenie produktywności i realizację szerszego spektrum aplikacji. Urządzenie będzie w stanie wykonać 10 prac o średnim nakładzie 1000 arkuszy w czasie jednej zmiany. To oznacza, że zwrot z inwestycji nastąpi przeciętnie w czasie dwóch lat, przy produkcji dwuzmianowej.

Jeszcze przed wysłaniem pierwszego urządzenia Beam 3 na targi drupa 2024, Highcon wykona upgrade urządzenia Beam 2 zainstalowanego w firmie Eurographic, w Polsce. „Jesteśmy podekscytowani na myśl, że jesteśmy pierwszym użytkownikiem systemu Beam 2, który otrzyma pakiet zwiększający wydajność i jakość produkcji, dając nam wydajność systemu Beam 3”, powiedział Bartosz Nowakowski, dyrektor generalny Eurographic Group w Polsce.

Nowy Highcon Beam Writer

Nowy Highcon Beam Writer, kompatybilny ze wszystkimi systemami Highcon Beam, jakie zostały już zainstalowane, pozwala klientom tworzyć bigi używając własnego systemu Highcon DART i materiałów eksploatacyjnych piątej generacji w układzie off-line. Dla każdych 100 prac w miesiącu, Beam Writer może uwolnić ponad 16 godzin z pracy urządzenia Beam, czyli pełne dwie zmiany, zwiększając tym samym jego produktywność.

Highcon Beam Writer

“Zawsze wierzyłem, że jest miejsce na off-linowy system nanoszący bigi DART”, powiedział Charles Linney, dyrektor firmy Linney. „Choć obecny system in-line działa bardzo dobrze, off-linowy Beam Writer może zaoszczędzić nam 10 minut na każdej pracy, co oznacza ponad 50 godzin w miesiącu.”

Nowy Highcon Vulcan

Nowy Highcon Vulcan wejdzie do kanonu produkcji opakowań z tektury falistej i zapełni istotny przełom w oferowanych obecnie rozwiązaniach. Vulcan obsługuje formaty do 1.4 x 1.7 m i o grubości podłoża do 5 mm, w tym wszelkie mikrofale, czy większe gramatury jak B, C i EB. Jak wszystkie systemy firmy Highcon, Vulcan połączy prawdziwe, fizyczne bigowanie z laserowym wycinaniem. Jego produktywność ma wynosić do 3 000 arkuszy na godzinę (do 7 000 m2/godz.). A czas przygotowania do nowej pracy potrwa zaledwie około 5-10 minut.

„Vulcan Highcon znajdzie zastosowanie u wielu przedstawicieli branży, uzupełniając analogowe sztance i rozwiązując trudne problemy związane z potrzebą szybkiego reagowania, niskich nakładów i ograniczenia, jakie nakładają minimalne wielkości zamówień” – powiedział Richard Brown, prezes firmy The BoxMaker.

Gdy rozpoczęły się prace projektowe, czterech klientów-fundatorów, firmy Thimm (Niemcy), The BoxMaker (USA), UDS (Polska) i Grupak (Meksyk), wpłaciło depozyt na systemy Vulcan już w 2022 roku. W 2023 roku do programu klientów-fundatorów dołączył Schumacher Packaging (Niemcy) i podpisał list intencyjny na zakup 5-10 urządzeń Vulcan do 2030 roku.

„Schumacher Packaging jest liderem innowacji i wizjonerem cyfrowej technologii produkcji opakowań. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego Highcon Beam 2C, ale to system Vulcan pozwoli nam niebawem rozpocząć nieuniknioną cyfryzację procesów wykańczania opakowań z tektury falistej. Mówi się, że widzieć znaczy uwierzyć, dlatego prezentacja prototypu, w jakiej uczestniczyłem rok temu w czerwcu w Izraelu, przekonała mnie, że Vulcan będzie prawdziwym game-changerem dla nas” – powiedział Bjoern Schumacher, dyrektor generalny.

Trudne warunki gospodarki światowej w 2023 roku spowodowały, że Highcon musiał tymczasowo spowolnić proces powstawania maszyny Vulcan, planując powrót do projektu przed końcem 2024 roku. W roku 2026 planowane jest dostarczenie urządzeń pierwszym klientom w ramach testów Alfa.

Ulepszony Highcon Beam 2C

Biorąc pod uwagę zwiększoną o 15% prędkość, ulepszony Highcon Beam 2C oferuje producentom z branży tektury falistej większą wydajność. W polączeniu z nowym opcjonalnym Beam Writer użytkownicy będą mogli się cieszyć o 50% większą produktywnością dla typowego koszyka prac. Upgrade ten zawiera również pakiet oprogramowania Digital die cutting Workflow Package (DWP), który zapewnia płynną, bardziej efektywną i zautomatyzowaną integrację z systemem obiegu prac.

drupa 2024

Na targach drupa, na stoisku Highcon będzie można spotkać klientów firmy i zobaczyć ich prace, a także zapoznać się z nowym portfolio produktów oraz przykładowymi pracami wykonanymi na prototypie przełomowego systemu Vulcan.

„W dzisiejszym wymagającym środowisku klienci Highcon odnoszą sukcesy używając właściwego narzędzia do właściwej pracy, optymalizując produktywność firmy, zwiększając elastyczność, efektywność kosztową i wydajność. A to wszystko pozwala lepiej odpowiadać na potrzeby swoich klientów i maksymalizuje zwrot z poniesionych inwestycji”, powiedział Shlomo Nimrodi, dyrektor generalny Highcon.

Na polskim rynku partnerem i przedstawicielem Highcon jest firma Digiprint.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.