Home / Archiwum / Rok 2012 / 10/2012

10/2012

Dziesiąte tegoroczne wydanie naszego miesięcznika ma kilka tematów przewodnich. Jednym z nich jest offsetowy i cyfrowy druk książek, gazet oraz czasopism – numer przygotowaliśmy bowiem w związku z 16. Targami Książki w Krakowie i World Publishing Expo & Conference. W tym zakresie publikujemy zarówno informacje o rozwiązaniach technologicznych, relacje, jak i ciekawostki z sektora księgarskiego. Naturalnym uzupełnieniem tematu są zagadnienia związane z uszlachetnianiem i obróbką po druku. Dostawcy tego typu rozwiązań reklamują się w jednym z zestawień. Drugie z nich prezentuje firmy z obszaru finansowania inwestycji: leasingowe i faktoringowe. Kolejny temat to komunikacja wizualna i druk dla rynku reklamy – tutaj sporo aktualności z sektora druku wielkoformatowego – kontekstem dla nich są targi Viscom Frankfurt.
Poza tym jak zwykle obecna jest na naszych łamach produkcja opakowań i technologia fleksograficzna, a także prawo pracy.
Warto wskazać na ważne wydarzenie branżowe relacjonowane przez nas w tym wydaniu – konferencję „Dziesięć lat później. Inowrocław 2002–2012”, będącą próbą podsumowania osiągnięć poligrafii w minionej dekadzie. Imprezie towarzyszyły obchody jubileuszy 60-lecia Sekcji Poligrafów Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich i 20-lecia Polskiej Izby Druku.
Przypominamy o naszym konkursie – można wybrać „Supergwiazdę targów drupa” spośród propozycji zaprezentowanych w Dodatku do wydania nr 7/8 „ŚD” pt. „Gwiazdy Targów drupa – Katalog”. Głosowanie trwa już tylko do 31 października.
Po zliczeniu wszystkich głosów wyłoniona zostanie Supergwiazda drupy. Firma, której „gwiazda” uzyska największą liczbę głosów pozwalającą na przyznanie tytułu Supergwiazdy, otrzyma pamiątkowy dyplom i nagrodę. Dodatek jest prezentowany bezpłatnie na www.swiatdruku.eu w dziale Archiwum/Rok 2012 oraz na specjalnej stronie http://www.swiatdruku.eu/Konkurs/Produkty-zgloszone-do-konkursu z prezentacjami gwiazd drupowych. Głosować można za pośrednictwem Kuponu konkursowego zamieszczonego na ostatniej stronie Dodatku i na stronie http://www.swiatdruku.eu/Konkurs
Życzę pożytków z lektury i dobrej zabawy w konkursie!
Joanna Więckowska

8,61 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.