Nowy rok kalendarzowy rozpoczniemy zróżnicowaną tematyką. Wątki przewodnie wydania nr 1/2012 to: poligrafia reklamowa, sitodruk i tampondruk, druk cyfrowy na tkaninach, drukowanie w małym i wielkim formacie, urządzenia do obróbki po druku, papier i inne podłoża drukowe. Pierwszy tegoroczny numer ŚD przygotowaliśmy przede wszystkim z myślą o targach Paperworld, RemaDays i Fespa Digital, które odbędą się w styczniu i lutym.
Drugie tegoroczne wydanie naszego miesięcznika przygotowywaliśmy przede wszystkim z myślą o zbliżających się targach Packaging Innovations (14–15 marca, Warszawa). Dominują tematy związane z opakowaniami: innowacje w opakowaniach, maszyny i urządzenia do ich produkcji, uszlachetnianie opakowań, technologia fleksograficzna, etykiety i taśmy samoprzylepne, tektura falista (tu polecam sondaż „Aktualne tendencje na rynku tektury falistej i produkowanych z niej opakowań”).
To wydanie „Świata DRUKU” układaliśmy przede wszystkim z myślą o targach Euro-Reklama w Poznaniu (27–29 marca), zatem są w nim obecne tym razem takie tematy przewodnie jak wielki format (w reklamie drukowanej) i systemy komunikacji wizualnej, zarówno w zastosowaniach wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, oraz sposoby innego typu produkcji na potrzeby rynku reklamowego. Oczywiście prezentujemy szeroki wachlarz rozwiązań do cyfrowej produkcji wielkoformatowej, proponujemy też interesujący przegląd współczesnych osiągnięć druku tamponowego.
Tegoroczne dwujęzyczne (polsko-angielskie) wydanie „Świata DRUKU” przygotowaliśmy na targi drupa (Düsseldorf, 3–16 maja), na których będzie dystrybuowane na stoisku prasy branżowej (International Trade Press stand). Dla branży poligraficznej rok 2012 jest bez wątpienia rokiem drupy – już od minionej jesieni w prasie międzynarodowej niemal każdego dnia mogliśmy na bieżąco śledzić płynące zewsząd doniesienia dotyczące m.in. organizatora targów, sektorów specjalnych, imprez towarzyszących, ale przede wszystkim wystawców i ich pomysłów na skuteczne uporanie się z konsekwencjami spowolnienia gospodarczego, które
wywarło negatywny wpływ na cały przemysł poligraficzny.
Majowe wydanie naszego miesięcznika przygotowywaliśmy jeszcze podczas trwania targów drupa, toteż za wcześnie było na podsumowania. Mieliśmy czas jedynie na opisanie dwóch innowacyjnych technologii, związanych z inkjetem (wszak była to, zdaniem niektórych, kolejna „drupa inkjetowa”) – nanodruku Landy i wdrożeń głowic Memjet, na opracowanie wywiadu z Bernhardem Schreierem, prezesem drupy, a także na zasygnalizowanie kilku propozycji dotyczących ochrony marki przy użyciu znakowania i rozwiązań do zabezpieczeń (te ostatnie tematy są przewodnimi w tym numerze).
W czerwcowym wydaniu naszego miesięcznika pojawia się kilka tematów przewodnich, które omawiamy, co tłumaczy się samo przez się, w kontekście zakończonych niedawno targów drupa. Jeden z nich to dynamicznie rozwijająca się technologia drukowania: druk cyfrowy, ze szczególnym uwzględnieniem druku na żądanie (Print-on-Demand) oraz druku zmiennych danych (Variable Data Printing – VDP). Proponujemy tu m.in. rzut oka na rozwój maszyn cyfrowych w formacie B2 – całkiem sporo pokazano ich w Düsseldorfie, i były to zarówno urządzenia produkcyjne, jak i prototypy, wymagające dalszej pracy nad nimi.
Lipcowo-sierpniowe wydanie naszego miesięcznika w przeważającej mierze poświęcone jest drukowi cyfrowemu, w małym i wielkim formacie, oraz rozwiązaniom dla nowoczesnego działu DTP. Tematy te pojawiają się zarówno w artykułach, jak i w Newsach oraz dziale Main Topic News.
Wakacyjnemu zeszytowi tradycyjnie towarzyszy dodatek specjalny, w tym roku pod tytułem: „Gwiazdy Targów drupa – Katalog”. Znalazły się w nim konkursowe propozycje najciekawszych rozwiązań prezentowanych w Düsseldorfie. Gorąco zachęcamy do głosowania (na naszej stronie internetowej lub poprzez wysłanie kuponu; szczegóły w dodatku) i do wytypowania niekwestionowanej Supergwiazdy tej imprezy.
W roku drupy nikogo chyba nie dziwi, że dodatek specjalny do wydania lipcowo-sierpniowego „Świata DRUKU” nosi tytuł „Gwiazdy Targów drupa – Katalog”. Na jego łamach przedstawiamy prezentowane na tegorocznej drupie innowacyjne rozwiązania, zgłoszone nam przez ich producentów i dystrybutorów. Prezentacja tych „gwiazd” stanowi zaproszenie do organizowanego przez nas w roku drupy konkursu. Czytelnicy naszego czasopisma oraz Internauci będą mogli wybrać spośród zaprezentowanych w katalogu propozycji „Supergwiazdę targów drupa”.
Tematykę przewodnią wydania wrześniowego „Świata DRUKU”, przygotowanego z myślą o Taropaku, stanowią technologie i rozwiązania wykorzystywane w produkcji opakowań, w tym fleksografia, a także etykiet, związanych ściśle z przemysłem opakowań. Przypomnijmy, że tym razem Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Logistyki odbędą się w Poznaniu w dniach 8–11 października, a nasze wydawnictwo, wspólnie z MTP, organizuje podczas nich kolejną z cyklu konferencję „Innowacyjne opakowania” (10 października, szczegóły jak zwykle na stronie naszej Akademii Wiedzy: www.akademia-wiedzy.eu).
Dziesiąte tegoroczne wydanie naszego miesięcznika ma kilka tematów przewodnich. Jednym z nich jest offsetowy i cyfrowy druk książek, gazet oraz czasopism. W tym zakresie publikujemy zarówno informacje o rozwiązaniach technologicznych, relacje, jak i ciekawostki z sektora księgarskiego. Naturalnym uzupełnieniem tematu są zagadnienia związane z uszlachetnianiem i obróbką po druku. Dostawcy tego typu rozwiązań reklamują się w jednym z zestawień. Drugie z nich prezentuje firmy z obszaru finansowania inwestycji: leasingowe i faktoringowe. Kolejny temat to komunikacja wizualna i druk dla rynku reklamy.
Tematyka przewodnia listopadowego wydania „Świata DRUKU” jest różnorodna; obejmuje przygotowanie pracy do druku (offset i fleksografia), w tym zarówno sprzęt DTP, jak i systemy naświetlania, płyty czy kontrolę form już w maszynie; zarządzanie barwą; workflow Web-to-Print, MIS i inne odmiany oprogramowania wykorzystywanego w poligrafii; nowości dotyczące produkcji gazet i czasopism; oraz rozwiązania proekologiczne.
W grudniowym, świątecznym wydaniu „Świata DRUKU” wiele miejsca poświęcamy materiałom poligraficznym: chemii drukarskiej, farbom, klejom, lakierom, obciągom, płytom, tulejom, wałkom, podłożom do druku (jak folia, karton, papier) i imprezom tematycznie z nimi związanym. W numerze znalazły się też informacje dotyczące nauki, szkolnictwa branżowego i działalności szkoleniowej firm (organizowanie warsztatów czy konferencji). Oczywiście jak zwykle przygotowaliśmy materiały związane z popularnymi technologiami drukowania – druk cyfrowy, offset, fleksografia. Z tą ostatnią łączy się tematyka opakowań – także bardzo widoczna w tym wydaniu.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.
W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł
W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.
Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.