Home / Archiwum / Rok 2012 / 12/2012

12/2012

W grudniowym, świątecznym wydaniu „Świata DRUKU” wiele miejsca poświęcamy materiałom poligraficznym: chemii drukarskiej, farbom, klejom, lakierom, obciągom, płytom, tulejom, wałkom, podłożom do druku (jak folia, karton, papier) i imprezom tematycznie z nimi związanym. W numerze znalazły się też informacje dotyczące nauki, szkolnict wa branżowego i działalności szkoleniowej firm (organizowanie warsztatów czy konferencji). Oczywiście jak zwykle przygotowaliśmy materiały związane z popularnymi technologiami drukowania – druk cyfrowy, offset, fleksografia. Z tą ostatnią łączy się tematyka opakowań – także bardzo widoczna w tym wydaniu. Publikujemy również pierwszą część relacji potargowej dotyczącej najnowszych tendencji w sektorze wydawniczym, i także część pierwszą artykułu o zabezpieczeniach banknotów, która powinna pomóc Państwu ustrzec się przed fałszerzami. Ponieważ kończy się rok, chcieliśmy dokonać próby jego podsumowania. Niezależnie od ocen ogólnej sytuacji na rynku – które są dość zróżnicowane, zwłaszcza wśród ekonomistów, chcieliśmy uzyskać opinie branży druku na temat sytuacji w tym sektorze. Poprosiliśmy przedstawicieli kilkunastu firm działających na naszym rynku poligraficznym – producentów i dystrybutorów rozwiązań – o ocenę mijającego roku, stopnia realizacji zamierzonych przez ich firmy celów, zagrożeń dla branży, perspektyw rozwoju biznesu na rok następny. Ich wypowiedzi rozpoczynają część główną wydania. Tuż za nimi podsumowanie badań koniunktury na rynku i inne materiały dotyczące kondycji indywidualnych biznesów i stojących przed nimi wyzwań. O ocenę roku 2012 i perspektyw na rok przyszły poprosiliśmy także właścicieli drukarń – ważnych, a może najważniejszych graczy na rynku poligrafii, odbiorców rozwiązań – ich wypowiedzi zamieścimy w wydaniu styczniowym. Życzę Państwu odpoczynku w miłej, świątecznej atmosferze i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. I także – ciekawych lektur w wolnym czasie, w tym – naszego miesięcznika, do którego prenumeraty serdecznie zachęcam.

8,61 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.