Home / Archiwum / Rok 2023 / 05/2023

05/2023

Drodzy Czytelnicy,
w majowym wydaniu „Świata DRUKU” przede wszystkim przyglądamy się sytuacji na rynku etykiet w IV kw. ub.r. i I kw. br., przytaczając dane zawarte w raportach FINAT Radar #18 i #19 – mowa tu m.in. o spowolnieniu w europejskim sektorze etykiet samoprzylepnych, ale też w sektorze etykiet klejonych oraz IML (wzrost za to zanotowano w segmencie owijek i etykiet termokurczliwych); okazuje się dodatkowo, że być może w najbliższym czasie czeka nas boom na etykiety bez podkładu (linerless), co wynika z wysokich kosztów produkcji i regulacji unijnych. Będzie o tym mowa na Kongresie Etykiety Samoprzylepne, dyskutowano o tym także podczas wydarzeń, z których relację zdajemy Państwu w tym wydaniu „Świata DRUKU”. Ponadto w numerze piszemy m.in. o trendach na rynku opakowań farmaceutycznych i kosmetycznych, wizjach przyszłości opakowań, koncepcjach zarządzania drukarnią zorientowanych na jakość i automatyzacyjnych klockach Lego. Nie zabraknie pokaźnej porcji newsów, zapraszamy też na krótką lekcję historii polskiej fleksografii i kolejny odcinek poligraficznego thrillera.
Przyjemnej lektury!

18,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.