Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / 2. edycja Polish Graphic Design Awards

2. edycja Polish Graphic Design Awards

Konkurs PGD Awards jest przeznaczony dla profesjonalistów i studentów działających na polu szeroko pojętej komunikacji wizualnej i stanowi coroczne podsumowanie rodzimej sceny projektowania graficznego. Celem konkursu jest gromadzenie, selekcjonowanie, ocenianie oraz prezentowanie najbardziej wartościowych projektów graficznych zrealizowanych na przestrzeni 2018 r.

Wyróżnienie wybitnych projektantów ma promować ich działalność nie tylko w środowisku, ale przede wszystkim wśród odbiorców i potencjalnych klientów. W długiej perspektywie pomysłodawcy konkursu chcą, by PGD Awards było rodzajem przewodnika po najciekawszych wydarzeniach polskiego designu wizualnego. Ostatnia dekada to dla projektowania graficznego w Polsce czas intensywnego rozwoju, jednocześnie w powszechnej świadomości wiedza o tym, czym jest projektowanie i jaką rolę odgrywa w społeczeństwie, jest znikoma. Pomysłodawcy konkursu chcą, by stał się on źródłem wiedzy, narzędziem edukacji oraz platformą promującą projektowanie graficzne i polskich projektantów.

Formuła konkursu jest otwarta i skierowana do profesjonalistów (samodzielnych twórców, freelancerów, nieformalnych grup i zespołów projektowych, studiów designerskich, agencji reklamowych, a także zleceniodawców) oraz do studentów i absolwentów szkół projektowych i artystycznych. Prace – wyłącznie takie, które zostały zrealizowane, wdrożone lub upublicznione pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2018 roku – można nadsyłać do 1 kwietnia br. Zgłoszenia są płatne. Rywalizację podzielono na kategorie: identyfikacja wizualna, plakat, projektowanie krojów pism, ilustracja, wydawnictwa, prasa, infografika, wayfinding, opakowania, motion graphics, digital media, projektowanie eksperymentalne, projekty studenckie.

Zgłoszone prace będą oceniane przez niezależne jury złożone z grona wybitnych projektantów, specjalistów danych dziedzin oraz laureatów poprzednich edycji konkursu. Głównymi kryteriami wyboru prac będą: wysoka jakość estetyczna projektu, oryginalna i innowacyjna forma, funkcjonalność i użyteczność realizacji, sposób rozwiązania problemu projektowego, zgodność z regułami wiedzy projektowej, odwaga w przełamywaniu konwencji i standardów, techniczna jakość wykonania. Jury wyłoni zwycięzców każdej z kategorii. Przyznane będą także nagrody specjalne dla najlepszej projektantki i najlepszego projektanta minionego roku, a także najważniejszego zespołu / studia / agencji designerskiej.

Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji PGD Awards nastąpi 9 czerwca 2019 r. podczas festiwalu European Design Awards w Warszawie. Głównym organizatorem i komisarzem konkursu jest Rene Wawrzkiewicz. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.polishgraphicdesign.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.