Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / 2. edycja Polish Graphic Design Awards

2. edycja Polish Graphic Design Awards

Konkurs PGD Awards jest przeznaczony dla profesjonalistów i studentów działających na polu szeroko pojętej komunikacji wizualnej i stanowi coroczne podsumowanie rodzimej sceny projektowania graficznego. Celem konkursu jest gromadzenie, selekcjonowanie, ocenianie oraz prezentowanie najbardziej wartościowych projektów graficznych zrealizowanych na przestrzeni 2018 r.

Wyróżnienie wybitnych projektantów ma promować ich działalność nie tylko w środowisku, ale przede wszystkim wśród odbiorców i potencjalnych klientów. W długiej perspektywie pomysłodawcy konkursu chcą, by PGD Awards było rodzajem przewodnika po najciekawszych wydarzeniach polskiego designu wizualnego. Ostatnia dekada to dla projektowania graficznego w Polsce czas intensywnego rozwoju, jednocześnie w powszechnej świadomości wiedza o tym, czym jest projektowanie i jaką rolę odgrywa w społeczeństwie, jest znikoma. Pomysłodawcy konkursu chcą, by stał się on źródłem wiedzy, narzędziem edukacji oraz platformą promującą projektowanie graficzne i polskich projektantów.

Formuła konkursu jest otwarta i skierowana do profesjonalistów (samodzielnych twórców, freelancerów, nieformalnych grup i zespołów projektowych, studiów designerskich, agencji reklamowych, a także zleceniodawców) oraz do studentów i absolwentów szkół projektowych i artystycznych. Prace – wyłącznie takie, które zostały zrealizowane, wdrożone lub upublicznione pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2018 roku – można nadsyłać do 1 kwietnia br. Zgłoszenia są płatne. Rywalizację podzielono na kategorie: identyfikacja wizualna, plakat, projektowanie krojów pism, ilustracja, wydawnictwa, prasa, infografika, wayfinding, opakowania, motion graphics, digital media, projektowanie eksperymentalne, projekty studenckie.

Zgłoszone prace będą oceniane przez niezależne jury złożone z grona wybitnych projektantów, specjalistów danych dziedzin oraz laureatów poprzednich edycji konkursu. Głównymi kryteriami wyboru prac będą: wysoka jakość estetyczna projektu, oryginalna i innowacyjna forma, funkcjonalność i użyteczność realizacji, sposób rozwiązania problemu projektowego, zgodność z regułami wiedzy projektowej, odwaga w przełamywaniu konwencji i standardów, techniczna jakość wykonania. Jury wyłoni zwycięzców każdej z kategorii. Przyznane będą także nagrody specjalne dla najlepszej projektantki i najlepszego projektanta minionego roku, a także najważniejszego zespołu / studia / agencji designerskiej.

Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji PGD Awards nastąpi 9 czerwca 2019 r. podczas festiwalu European Design Awards w Warszawie. Głównym organizatorem i komisarzem konkursu jest Rene Wawrzkiewicz. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.polishgraphicdesign.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W odpowiedzi na potrzeby milionów osób pracujących z domu Epson poszerzył ofertę o dwie wielofunkcyjne drukarki, zaprojektowane z myślą o małych firmach i domowych biurach: WorkForce Pro WF-4745 i EcoTank L6580. Te energooszczędne, oparte na nie wykorzystującej ciepła w procesie druku technologii piezoelektrycznej urządzenia stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych drukarek z wymiennymi kartridżami.

Firma Zeller+Gmelin wraz z innymi członkami grupy Print City organizuje cykl webinarów, podczas których omówione zostaną zagadnienia dotyczące łączenia celów środowiskowych i wyjątkowych opakowań z drukiem wysokiej jakości i jego wykończeniem. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 16 grudnia (g. 14–16), kolejne w dniach 19, 21 i 26 stycznia. Niemiecki producent farb poligraficznych poinformował także o poszerzeniu swojej oferty o dwie serie farbowe do arkuszowego i rolowego druku offsetowego.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zwróciła się z apelem do Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, o ujęcie branży reklamowej we wsparciu przedsiębiorstw poszkodowanych skutkami pandemii. Sektor reklamowy, m.in. jako ogniwo zamrożonej branży eventowej, konferencyjnej i targowej wyraźnie odczuwa następstwa regresu gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.