Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Przedłużono konkurs Global Flexo Innovation Awards 2021

Przedłużono konkurs Global Flexo Innovation Awards 2021

Organizator konkursu Global Flexo Innovation Awards, firma Miraclon, przedłużyła termin nadsyłania zgłoszeń o dwa miesiące – do 26 marca 2021 r. Jak podano, powodem decyzji były trudności zgłaszane przez firmy chcące wziąć udział w rywalizacji, wynikające z dodatkowych obowiązków, jakimi zostały przytłoczone w związku z pandemią. W styczniowym wydaniu „Świata DRUKU” publikujemy obszerny wywiad z Chrisem Hortonem, przewodniczącym jury, w którym wyjaśnia on, na jakie prace czekają sędziowie i dlaczego warto wziąć udział w konkursie.

Celem Global Flexo Innovation Awards jest wyróżnienie innowacji i uhonorowanie firm, które stoją na czele transformacji branży druku fleksograficznego, i które chciałyby zyskać uznanie za swoje kreatywne, przekraczające granice projekty opakowań komercyjnych. Konkurs skierowany jest do przygotowalni do druku, drukarń oraz właścicieli marek.

Ponieważ warunkiem wstępnym udziału w konkursie jest wysoka jakość, ten jedyny w swoim rodzaju program nie ogranicza się do wydruków próbnych, ale poszukuje innowacji, które zwiększają wartość całego łańcucha wartości w produkcji druku. W zgłoszeniach należy zaprezentować wyjątkowe rezultaty połączenia druku fleksograficznego, płyt Kodak Flexcel NX i autorskiego podejścia, wykorzystane w kreatywnym projekcie graficznym, poprawie procesów produkcyjnych, konwersji procesu druku do fleksografii oraz zaangażowania w zrównoważony rozwój.

Chris Horton tak komentuje decyzję o przedłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń: „Wiele firm nadal napędza transformację branży fleksodruku – nawet w tych trudnych czasach – i czuję się zainspirowany otrzymanymi dotychczas zgłoszeniami. Część firm wyraziła zainteresowanie udziałem w konkursie, ale najzwyczajniej w świecie była przytłoczona innymi zajęciami. Przesuwając termin, dajemy im dodatkowy czas potrzebny na przygotowanie i dopracowanie zgłoszeń w okresie pandemii”. Jak dodaje, ma nadzieję, że po zakończeniu procesu przyjmowania zgłoszeń międzynarodowe jury będzie mogło bezpiecznie spotkać się osobiście w celu ich oceny przed ogłoszeniem zwycięzców w dalszej części tego roku: „Jesteśmy w kontakcie z firmami, które już przesłały zgłoszenia, odpowiadamy na uwagi i w razie potrzeby gromadzimy dodatkowe informacje, aby mieć pewność, że ich oświadczenia w pełni opisują innowacje i są na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że to niezwykle doświadczone jury może wykorzystać swoją fachową wiedzę, ocenić prace i przedstawić swoje zdanie na temat kryteriów oceny twarzą w twarz – oczywiście w zależności od ograniczeń podróżowania i stanu pandemii”.

Więcej informacji na temat konkursu Global Flexo Innovation Awards i przesyłania zgłoszeń można znaleźć na stronie www.transformingflexo.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.