Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Przedłużono konkurs Global Flexo Innovation Awards 2021

Przedłużono konkurs Global Flexo Innovation Awards 2021

Organizator konkursu Global Flexo Innovation Awards, firma Miraclon, przedłużyła termin nadsyłania zgłoszeń o dwa miesiące – do 26 marca 2021 r. Jak podano, powodem decyzji były trudności zgłaszane przez firmy chcące wziąć udział w rywalizacji, wynikające z dodatkowych obowiązków, jakimi zostały przytłoczone w związku z pandemią. W styczniowym wydaniu „Świata DRUKU” publikujemy obszerny wywiad z Chrisem Hortonem, przewodniczącym jury, w którym wyjaśnia on, na jakie prace czekają sędziowie i dlaczego warto wziąć udział w konkursie.

Celem Global Flexo Innovation Awards jest wyróżnienie innowacji i uhonorowanie firm, które stoją na czele transformacji branży druku fleksograficznego, i które chciałyby zyskać uznanie za swoje kreatywne, przekraczające granice projekty opakowań komercyjnych. Konkurs skierowany jest do przygotowalni do druku, drukarń oraz właścicieli marek.

Ponieważ warunkiem wstępnym udziału w konkursie jest wysoka jakość, ten jedyny w swoim rodzaju program nie ogranicza się do wydruków próbnych, ale poszukuje innowacji, które zwiększają wartość całego łańcucha wartości w produkcji druku. W zgłoszeniach należy zaprezentować wyjątkowe rezultaty połączenia druku fleksograficznego, płyt Kodak Flexcel NX i autorskiego podejścia, wykorzystane w kreatywnym projekcie graficznym, poprawie procesów produkcyjnych, konwersji procesu druku do fleksografii oraz zaangażowania w zrównoważony rozwój.

Chris Horton tak komentuje decyzję o przedłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń: „Wiele firm nadal napędza transformację branży fleksodruku – nawet w tych trudnych czasach – i czuję się zainspirowany otrzymanymi dotychczas zgłoszeniami. Część firm wyraziła zainteresowanie udziałem w konkursie, ale najzwyczajniej w świecie była przytłoczona innymi zajęciami. Przesuwając termin, dajemy im dodatkowy czas potrzebny na przygotowanie i dopracowanie zgłoszeń w okresie pandemii”. Jak dodaje, ma nadzieję, że po zakończeniu procesu przyjmowania zgłoszeń międzynarodowe jury będzie mogło bezpiecznie spotkać się osobiście w celu ich oceny przed ogłoszeniem zwycięzców w dalszej części tego roku: „Jesteśmy w kontakcie z firmami, które już przesłały zgłoszenia, odpowiadamy na uwagi i w razie potrzeby gromadzimy dodatkowe informacje, aby mieć pewność, że ich oświadczenia w pełni opisują innowacje i są na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że to niezwykle doświadczone jury może wykorzystać swoją fachową wiedzę, ocenić prace i przedstawić swoje zdanie na temat kryteriów oceny twarzą w twarz – oczywiście w zależności od ograniczeń podróżowania i stanu pandemii”.

Więcej informacji na temat konkursu Global Flexo Innovation Awards i przesyłania zgłoszeń można znaleźć na stronie www.transformingflexo.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.