Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Wybrano najlepsze drukarnie i najpiękniejsze książki

Wybrano najlepsze drukarnie i najpiękniejsze książki

Podczas Warszawskich Targów Książki, 23 maja br., ogłoszono wyniki pierwszej części 18. edycji Rankingu Drukarń Dziełowych 2018/2019, organizowanego przez Sekcję Poligrafów SIMP, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i magazyn „Wydawca”. Podczas jesiennych Targów Książki w Krakowie poznamy zwycięzców drugiej części tej rywalizacji.

Jednocześnie rozstrzygnięto 59. Konkurs PTWK na Najpiękniejsze Książki Roku 2018.

W Rankingu Drukarń Dziełowych pierwsze miejsce raz kolejny przyznano drukarni Abedik z Poznania, którą nagrodzono za jakość produkcji, terminowość oraz komunikatywność. Drugie miejsce zajęła Drukarnia Wydawnicza im. W. L. Anczyca z Krakowa, trzecie – Łódzkie Zakłady Graficzne. Wśród drukarń świadczących usługi druku cyfrowego po raz kolejny zwyciężył inowrocławski Totem.com.pl. Drugie miejsce zajęła Drukarnia Wydawnicza im. W. L. Anczyca, a trzecie Drukarnia Pozkal. W drugiej części rankingu ocenie poddawane są parametry rozwoju drukarni – m.in. ocena produkcji w stosunku do poprzedniego roku, wydajność pracy, wielkość inwestycji, zatrudnienie.

W 59. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsze Książki Roku 2018” wzięło udział 108 firm wydawniczych, które nadesłały 204 tytuły opracowane przez polskich twórców (ilustratorów, grafików, typografów). Konkurs podzielono na osiem kategorii: Literatura piękna, Książki naukowe i popularnonaukowe (humanistyka), Książki matematyczne, przyrodnicze i medyczne, Książki dla dzieci i młodzieży, Podręczniki, materiały edukacyjne i szkoleniowe, Słowniki, encyklopedie, leksykony i poradniki, Albumy, Katalogi, wydawnictwa bibliofilskie i inne. Wydawcy nagrodzonych i wyróżnionych pozycji otrzymali dyplomy honorowe, zaś drukarnie listy gratulacyjne. Twórcom opracowań edytorsko-artystycznych przyznano dyplomy i nagrody finansowe. Pełna lista nominowanych i zwycięzców dostępna jest na stronie organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nadszedł czas na kolejną edycję katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, którego publikację z wielką przyjemnością anonsujemy na sierpień br. Podczas ostatnich dwóch lat wiele w branży się działo, część z Państwa firm zmieniła swe adresy, może nawet nazwy, lub portfolio swych produktów i usług. Dlatego, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, postawiliśmy przed sobą zadanie aktualizacji i wydania nowej edycji katalogu, co – mamy nadzieję – uczynimy wspólnie.
Mamy nadzieję, że przedstawiona poniżej oferta pozwoli wszystkim z Państwa wybrać najlepszą formę prezentacji na łamach tego wydawnictwa. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i prosimy o przesyłanie materiałów do katalogu najpóźniej do 12 lipca 2019 r.

Przed nami tygodnie pełne słońca i wakacyjnych atrakcji, zaczynamy więc prace nad lipcowo-sierpniowym numerem „Świata DRUKU”. Większą część tego wydania poświęcimy cyfrowemu drukowi mało- i wielkoformatowemu, drukowi na tekstyliach oraz rynkowi upominków reklamowych. Tematyka ta jest spójna z zakresem FestiwaluDruku i FestiwaluMarketingu.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI, i na których jak zawsze będziemy obecni z naszym magazynem.

Antalis, dystrybutor opakowań przemysłowych, 6 czerwca br. otworzył nowe biuro i magazyn Packaging Design Center w Sosnowcu. Jest to już szóste centrum projektowania opakowań tej firmy (trzy takie ośrodki znajdują się w Niemczech, jedno w Danii, jedno w Wielkiej Brytanii). Powstanie kolejnego w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby rynku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu