Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Wybrano najlepsze drukarnie i najpiękniejsze książki

Wybrano najlepsze drukarnie i najpiękniejsze książki

Podczas Warszawskich Targów Książki, 23 maja br., ogłoszono wyniki pierwszej części 18. edycji Rankingu Drukarń Dziełowych 2018/2019, organizowanego przez Sekcję Poligrafów SIMP, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i magazyn „Wydawca”. Podczas jesiennych Targów Książki w Krakowie poznamy zwycięzców drugiej części tej rywalizacji.

Jednocześnie rozstrzygnięto 59. Konkurs PTWK na Najpiękniejsze Książki Roku 2018.

W Rankingu Drukarń Dziełowych pierwsze miejsce raz kolejny przyznano drukarni Abedik z Poznania, którą nagrodzono za jakość produkcji, terminowość oraz komunikatywność. Drugie miejsce zajęła Drukarnia Wydawnicza im. W. L. Anczyca z Krakowa, trzecie – Łódzkie Zakłady Graficzne. Wśród drukarń świadczących usługi druku cyfrowego po raz kolejny zwyciężył inowrocławski Totem.com.pl. Drugie miejsce zajęła Drukarnia Wydawnicza im. W. L. Anczyca, a trzecie Drukarnia Pozkal. W drugiej części rankingu ocenie poddawane są parametry rozwoju drukarni – m.in. ocena produkcji w stosunku do poprzedniego roku, wydajność pracy, wielkość inwestycji, zatrudnienie.

W 59. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsze Książki Roku 2018” wzięło udział 108 firm wydawniczych, które nadesłały 204 tytuły opracowane przez polskich twórców (ilustratorów, grafików, typografów). Konkurs podzielono na osiem kategorii: Literatura piękna, Książki naukowe i popularnonaukowe (humanistyka), Książki matematyczne, przyrodnicze i medyczne, Książki dla dzieci i młodzieży, Podręczniki, materiały edukacyjne i szkoleniowe, Słowniki, encyklopedie, leksykony i poradniki, Albumy, Katalogi, wydawnictwa bibliofilskie i inne. Wydawcy nagrodzonych i wyróżnionych pozycji otrzymali dyplomy honorowe, zaś drukarnie listy gratulacyjne. Twórcom opracowań edytorsko-artystycznych przyznano dyplomy i nagrody finansowe. Pełna lista nominowanych i zwycięzców dostępna jest na stronie organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

…wiele wydarzeń, na które z niecierpliwością czekamy. Wrześniowe, polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o 40. edycji targów Labelexpo Europe w Brukseli (24–27 września), gdzie będzie można je znaleźć na stoisku z prasą branżową. Numer ten będzie nam również towarzyszyć podczas targów Taropak i 4 Print w Poznaniu (30.09–3.10) oraz na organizowanej przez nas już po raz czternasty konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, na którą zapraszamy Państwa do Czarnego Potoku w Krynicy-Zdroju (24–25.10).
Z tych powodów tematyka wiodąca czasopisma dotyczyć będzie etykiet i opakowań, a ściślej – produkcji i technik zadrukowywania opakowań i etykiet, opakowań z tektury falistej i litej, opakowań na żywność. Sporo miejsca w numerze poświęcimy także jednej z najpowszechniejszych technik zadruku opakowań – fleksografii. Warto zatem przy tej okazji zaprezentować swoją ofertę.

W czerwcu br. Digiprint został dystrybutorem na polskim rynku producenta maszyn do finishingu i przetwórstwa kartonu i tektury – firmy Highcon. Cyfrowe maszyny tnące i bigujące Highcon Euclid i Beam zostały stworzone z myślą o potrzebach technologii cyfrowej dla procesów post-print w przemyśle poligraficznym, a także o producentach opakowań, przetwórcach tektury falistej, kartonu czy drukowaniu komercyjnym.

Do zespołu Sharp Electronics dołączył Krzysztof Ukleja – doświadczony manager, specjalista od rozwiązań druku, visual i smart office. Wesprze dział marketingu produktowego i sprzedaży w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej w zakresie zintegrowanych rozwiązań dla biur oraz rynków wertykalnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu