Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / 15 września Dniem Opakowań w Polsce

15 września Dniem Opakowań w Polsce

15 września obchodzony jest w Polsce Dzień Opakowań. Ustanowiła go dziesięć lat temu Polska Izba Opakowań w celu upowszechniania wiedzy o opakowaniach, ich roli, funkcjach i znaczeniu dla gospodarki oraz w życiu każdego z nas.

Dzień Opakowań jest świętem producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń do pakowania oraz wszystkich zainteresowanych problematyką szeroko rozumianego opakowalnictwa. Jest także dniem realizacji rozlicznych inicjatyw Polskiej Izby Opakowań związanych z upowszechnianiem wiedzy o opakowaniach oraz prezentowaniem osób i firm tworzących polski przemysł opakowań. Stanowi okazję do wyróżniania i nagradzania pracowników firm opakowaniowych, którzy wyróżniają się szczególnym zaangażowaniem w realizację powierzonych im zadań.

Jak podkreślają przedstawiciele Polskiej Izby Opakowań, to od ludzi z branży opakowaniowej zależy, jak będzie ona postrzegana. Jest to szczególnie ważne, bowiem w rozmaitych rankingach branż i zawodów, w tym także będących rekomendacją do przyznania różnych form wsparcia, branża opakowań nie cieszy się w Polsce wielką popularnością. A zasługuje przecież na uwagę z racji dostarczania produktów, z którymi spotykamy się na co dzień, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie każdego z nas, jak i całej gospodarki, decydujących nierzadko o życiu i zdrowiu człowieka oraz jakości środowiska naturalnego.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu