Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / 15 września Dniem Opakowań w Polsce

15 września Dniem Opakowań w Polsce

15 września obchodzony jest w Polsce Dzień Opakowań. Ustanowiła go dziesięć lat temu Polska Izba Opakowań w celu upowszechniania wiedzy o opakowaniach, ich roli, funkcjach i znaczeniu dla gospodarki oraz w życiu każdego z nas.

Dzień Opakowań jest świętem producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń do pakowania oraz wszystkich zainteresowanych problematyką szeroko rozumianego opakowalnictwa. Jest także dniem realizacji rozlicznych inicjatyw Polskiej Izby Opakowań związanych z upowszechnianiem wiedzy o opakowaniach oraz prezentowaniem osób i firm tworzących polski przemysł opakowań. Stanowi okazję do wyróżniania i nagradzania pracowników firm opakowaniowych, którzy wyróżniają się szczególnym zaangażowaniem w realizację powierzonych im zadań.

Jak podkreślają przedstawiciele Polskiej Izby Opakowań, to od ludzi z branży opakowaniowej zależy, jak będzie ona postrzegana. Jest to szczególnie ważne, bowiem w rozmaitych rankingach branż i zawodów, w tym także będących rekomendacją do przyznania różnych form wsparcia, branża opakowań nie cieszy się w Polsce wielką popularnością. A zasługuje przecież na uwagę z racji dostarczania produktów, z którymi spotykamy się na co dzień, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie każdego z nas, jak i całej gospodarki, decydujących nierzadko o życiu i zdrowiu człowieka oraz jakości środowiska naturalnego.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu