Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / 15 września Dniem Opakowań w Polsce

15 września Dniem Opakowań w Polsce

15 września obchodzony jest w Polsce Dzień Opakowań. Ustanowiła go dziesięć lat temu Polska Izba Opakowań w celu upowszechniania wiedzy o opakowaniach, ich roli, funkcjach i znaczeniu dla gospodarki oraz w życiu każdego z nas.

Dzień Opakowań jest świętem producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń do pakowania oraz wszystkich zainteresowanych problematyką szeroko rozumianego opakowalnictwa. Jest także dniem realizacji rozlicznych inicjatyw Polskiej Izby Opakowań związanych z upowszechnianiem wiedzy o opakowaniach oraz prezentowaniem osób i firm tworzących polski przemysł opakowań. Stanowi okazję do wyróżniania i nagradzania pracowników firm opakowaniowych, którzy wyróżniają się szczególnym zaangażowaniem w realizację powierzonych im zadań.

Jak podkreślają przedstawiciele Polskiej Izby Opakowań, to od ludzi z branży opakowaniowej zależy, jak będzie ona postrzegana. Jest to szczególnie ważne, bowiem w rozmaitych rankingach branż i zawodów, w tym także będących rekomendacją do przyznania różnych form wsparcia, branża opakowań nie cieszy się w Polsce wielką popularnością. A zasługuje przecież na uwagę z racji dostarczania produktów, z którymi spotykamy się na co dzień, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie każdego z nas, jak i całej gospodarki, decydujących nierzadko o życiu i zdrowiu człowieka oraz jakości środowiska naturalnego.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu