Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Kompletny zestaw do produkcji znaków drogowych

Kompletny zestaw do produkcji znaków drogowych

W Polsce z każdym rokiem przybywa nowych dróg, także miasta to teren, gdzie powstają nowe trakty, dokonywane są przebudowy i remonty. Związana z tym infrastruktura, a więc m.in. produkcja znaków drogowych, stanowi szerokie pole do działania dla firm poligraficznych. Potrzebny jest jednak odpowiedni sprzęt, który pomoże spełnić konkretne, bardzo surowe normy dotyczące oznakowania.

Jednym z rozwiązań jest cyfrowa drukarka EFI H1625-RS, wykorzystująca atramenty 3M. Urządzenie to pozwala na produkcję zarówno oznakowania tymczasowego, niecertyfikowanego, takich jak znaki bezpieczeństwa czy informacji turystycznych, jak i znaków drogowych, które muszą spełniać określone warunki dotyczące certyfikowanych kolorów, odpowiedniej odblaskowości, odporności na blaknięcie, itd. Technologia cyfrowa gwarantuje stały i niski koszt produkcji w każdym nakładzie, od jednego do setek egzemplarzy, zaś przeznaczone do tej maszyny atramenty 3M zostały zaprojektowane i przetestowane w kierunku zapewnienia stałej jakości i wydajności. Polski dystrybutor rozwiązań EFI, firma Atrium Centrum Ploterowe, podaje, że drukarka EFI H1625-RS spełnia wymagania ASTM dotyczące współczynnika odbicia i koloru, wydruki są suche od razu po wydrukowaniu, dzięki czemu można je poddać natychmiastowej obróbce lub montażowi, ponadto model ten zapewnia niski poziom odpadów. Jest to drukarka produkcyjna o wydajności do 18 m2/h na nośniku o szerokości 122 cm w trybie druku certyfikowanego. Umożliwia druk bezpośrednio na materiałach odblaskowych bez etapów poprzedzających i następujących po procesie, oszczędzając czas, obniżając koszty transportu i zwiększając zyski.

W zestawie do produkcji znaków drogowych nie może zabraknąć stołowego plotera tnącego Summa F. Ten wielonarzędziowy system tnąco-frezujący znajduje zastosowanie od poligrafii przez reklamę po produkcję przemysłową. W skład serii Summa serii F wchodzi kilka modeli o różnych rozmiarach stołów roboczych: Summa F1612, Summa F1432, Summa F1832, Summa F3230 oraz Summa F3232.

Niezbędny jest również laminator, dobrym rozwiązaniem jest wydajny model Neolt Shield. Urządzenie to ma wbudowaną sprężarkę, gwarantującą ciągły i stały docisk rolek laminujących. Zaawansowane systemy kontroli automatycznie dostosowują parametry pracy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.