Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Laboratorium badające możliwości recyklingu produktów z papieru

Laboratorium badające możliwości recyklingu produktów z papieru

Firma Mondi, dostawca rozwiązań z dziedziny opakowań i papieru, otworzyła w swojej fabryce w Frantschach w Austrii pierwsze w Grupie laboratorium recyklingowe, w którym testowane są możliwości recyklingu papieru i opakowań na bazie papieru z wykorzystaniem elementów niepapierowych, takich jak powłoki.

Przeprowadzanie testów recyklingowych we własnym zakresie przyspiesza proces opracowywania zrównoważonych opakowań. Chociaż opakowania papierowe oferują wiele korzyści związanych ze zrównoważonym rozwojem, mają również pewne ograniczenia w funkcjonalności bariery dla produktów takich jak łatwo psująca się żywność. Aby zwiększyć ich funkcjonalność, konieczne może być dodanie elementów niepapierowych, takich jak powłoki barierowe, co z kolei może wpłynąć na możliwość recyklingu.

Dane zebrane w laboratorium mogą być wykorzystane do ulepszenia istniejących produktów i dostarczenia wiarygodnych informacji na temat ich wpływu na środowisko. Mondi wykorzysta również wyniki do określenia, jak można ulepszyć projekt nowych opakowań, a także jak najlepiej poprawić cyrkularność przepływów materiałowych.

Testy są przeprowadzane na różnych produktach opakowaniowych z papieru i na bazie papieru opracowanych przez Mondi i mogą określić, czy opakowanie może być skutecznie poddane recyklingowi. Laboratorium działa w sposób podobny do przemysłowych zakładów recyklingu, ale na mniejszą skalę. Wygenerowane wyniki dostarczają konkretnych dowodów na to, że dany materiał może zostać poddany recyklingowi.

„Możliwość dostarczenia naszym klientom informacji na temat możliwości recyklingu naszych produktów będzie kluczowym czynnikiem wspomagającym nasze wysiłki na rzecz opracowania bardziej zrównoważonych rozwiązań i zwiększenia naszej propozycji wartości dla klientów. Obecnie 78% asortymentu grupy Mondi nadaje się do ponownego wykorzystania, recyklingu lub kompostowania. Laboratorium recyklingu pozwala nam zbliżyć się do realizacji naszych celów MAP2030, zgodnie z którymi do 2025 roku 100% naszych produktów będzie spełniać te wymagania” – mówi Elisabeth Schwaiger, dyrektor działu badań i rozwoju oraz IP opakowań giętkich, Mondi.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.