Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / List otwarty PIAP do Ministra Finansów

List otwarty PIAP do Ministra Finansów

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zareagowała na zapowiedzi planowanych zmian w podatku dochodowym. W pisemnym apelu skierowanym do Ministra Rozwoju i Finansów, Mateusza Morawieckiego, PIAP wyraziła negatywną opinię o proponowanej reformie podatkowej.

Zapowiedziane zmiany w podatku dochodowym mają dotyczyć limitów odliczania kosztów uzyskania przychodów dla tzw. usług niematerialnych. Należą do nich między innymi doradztwo, księgowość, rekrutacje czy korzystanie ze znaków towarowych. Proponowane zmiany stanowią poważne zagrożenie dla branży reklamowej. W praktyce oznacza to bowiem wzrost cen usług reklamowych nawet o 19%. Tak drastyczna podwyżka cen może sprawić, że część przedsiębiorstw zrezygnuje z reklamy. PIAP podkreśla, że ewentualne zachwianie branży reklamowej przyczyniłoby się do zwiększenia bezrobocia w powiązanych z nią sektorach usług: druku, znakowania, projektowania, montowania, składania i pakowania.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zwraca uwagę, iż zmiany proponowane przez Ministerstwo Finansów nie były konsultowane z podmiotami, których dotyczą. PIAP proponuje Ministerstwu nawiązanie współpracy opartej na dialogu, w celu wypracowania optymalnego rozwiązania, uwzględniającego potrzeby branży reklamowej.

Pełna treść listu sformułowanego przez PIAP dostępna jest tutaj.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują w dn. 9 i 10 czerwca br. w nowym centrum demonstracyjnym w Opolu dni otwarte. Podczas spotkania specjaliści zaprezentują flagowe modele ploterów do druku LED/UV, eko/żywicznych, solwentowych, laserów, ploterów tnących, trymerów oraz laminatorów – czyli urządzeń umożliwiających wykonywanie wysokojakościowych, trwałych nadruków na dowolnym materiale.
Jakie urządzenia przygotowano dla Państwa?

W dn. 19 maja br. Drukarnia Read Me z Łodzi zorganizowała drugą już konferencję (o pierwszej, ubiegłorocznej, pisaliśmy TUTAJ) w formie online, podczas której zaprezentowano stan realizacji inwestycji podjętych w ramach projektu „Zastosowanie innowacyjnej technologii szybkiego wielobarwnego druku wysokonakładowego – przyjaznej środowisku – w celu poprawy konkurencyjności firmy”.

Siegwerk wprowadził na rynek nową serię farb offsetowych UV do zastosowań niespożywczych, przeznaczoną do zadruku na wszystkich rodzajach podłoży papierowych i kartonowych. Sicura Litho Pack Eco odznacza się wysoką zawartością (ponad 40%) bioodnawialnych komponentów pochodzenia roślinnego, stanowiąc tym samym przyjazną dla środowiska alternatywę dla standardowych farb UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.