Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Onlineprinters zdobywa certyfikat Imprim’Vert

Onlineprinters zdobywa certyfikat Imprim’Vert

fot.pixabay.com

Internetowa drukarnia Onlineprinters uzyskała francuski certyfikat Imprim’Vert („zielony druk”). Jest on przyznawany przedsiębiorstwom działającym w sposób zrównoważony, nastawionych na ochronę zasobów i organizujących produkcję w sposób przyjazny dla środowiska.

Certyfikat przyznawany jest przez radę, w której skład wchodzą przedstawiciele izb gospodarczych, urzędów oraz zrzeszeń. W procesie certyfikacji rada uwzględnia pięć kluczowych kryteriów: utylizacja niebezpiecznych odpadów zgodnie z normami, bezpieczne składowanie płynów zawierających niebezpieczne substancje, rezygnacja ze stosowania trujących środków, monitoring zużycia energii oraz uwrażliwienie pracowników i klientów na oszczędne gospodarowanie zasobami. Dotychczas certyfikat Imprim’Vert otrzymało ponad 2200 drukarń na terenie całej Unii Europejskiej.

Drukarnia Onlineprinters stosuje technologie ograniczające powstawanie makulatury (spowodowane wadliwymi wydrukami i marnowaniem papieru), używa papieru pochodzącego ze zrównoważonej gospodarki leśnej oraz preferuję wysyłkę neutralną dla klimatu.

Doradca ds. ekologii Benoît Moreau, który w imieniu Imprim’Vert oceniał zakłady produkcyjne Onlineprinters, wyjaśnia: „Onlineprinters w wielu obszarach wdrożyło już wcześniej rozwiązania bardzo przyjazne dla środowiska”. Już samo tylko łączenie różnych zleceń druku na tak zwanych formach zbiorczych pozwala unikać tworzenia makulatury. Dzięki centralnemu systemowi zasilania w farby w dużym stopniu redukowane są odpady, formy drukowe poddawane są recyclingowi, a centrum obliczeniowe sklepu internetowego prowadzane jest w sposób neutralny dla klimatu”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zapraszamy wszystkich Państwa na konferencję „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” w dniach 19-20 października br. do ośrodka Primavera w Jastrzębiej Górze. Będzie to już dwunaste spotkanie przedstawicieli branży wąskiej wstęgi organizowane przez nasze wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. w ramach Akademii Wiedzy. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Zapraszamy do udziału w Dniach Otwartych organizowanych przez firmę Konica Minolta w dniach 10-11 października z okazji otwarcia nowego Centrum Prezentacyjnego przy ul. Krakowiaków 50 w Warszawie. Aby wziąć udział Dniach Otwartych należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej http://info.konicaminolta.pl/dniotwarte.

reklama

Francuska drukarnia Cartoffset, specjalizująca się w przetwarzaniu składanych opakowań kartonowych, zainstalowała 50 na świecie egzemplarz maszyny HP Indigo 30000. Francuzi będą wykorzystywać nowe urządzenie do produkcji opakowań żywności, napojów, lekarstw, kosmetyków i produktów przemysłowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu