Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Onlineprinters zdobywa certyfikat Imprim’Vert

Onlineprinters zdobywa certyfikat Imprim’Vert

fot.pixabay.com

Internetowa drukarnia Onlineprinters uzyskała francuski certyfikat Imprim’Vert („zielony druk”). Jest on przyznawany przedsiębiorstwom działającym w sposób zrównoważony, nastawionych na ochronę zasobów i organizujących produkcję w sposób przyjazny dla środowiska.

Certyfikat przyznawany jest przez radę, w której skład wchodzą przedstawiciele izb gospodarczych, urzędów oraz zrzeszeń. W procesie certyfikacji rada uwzględnia pięć kluczowych kryteriów: utylizacja niebezpiecznych odpadów zgodnie z normami, bezpieczne składowanie płynów zawierających niebezpieczne substancje, rezygnacja ze stosowania trujących środków, monitoring zużycia energii oraz uwrażliwienie pracowników i klientów na oszczędne gospodarowanie zasobami. Dotychczas certyfikat Imprim’Vert otrzymało ponad 2200 drukarń na terenie całej Unii Europejskiej.

Drukarnia Onlineprinters stosuje technologie ograniczające powstawanie makulatury (spowodowane wadliwymi wydrukami i marnowaniem papieru), używa papieru pochodzącego ze zrównoważonej gospodarki leśnej oraz preferuję wysyłkę neutralną dla klimatu.

Doradca ds. ekologii Benoît Moreau, który w imieniu Imprim’Vert oceniał zakłady produkcyjne Onlineprinters, wyjaśnia: „Onlineprinters w wielu obszarach wdrożyło już wcześniej rozwiązania bardzo przyjazne dla środowiska”. Już samo tylko łączenie różnych zleceń druku na tak zwanych formach zbiorczych pozwala unikać tworzenia makulatury. Dzięki centralnemu systemowi zasilania w farby w dużym stopniu redukowane są odpady, formy drukowe poddawane są recyclingowi, a centrum obliczeniowe sklepu internetowego prowadzane jest w sposób neutralny dla klimatu”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają w dniach 24-26 listopada do Hali Expo na kolejną edycję Salonu Ciekawej Książki, łódzkiego święta literatury, które tradycyjnie odbywa się w II połowie listopada. Salon Ciekawej Książki organizowany jest z myślą o miłośnikach dobrej literatury, którzy w gorącym przedświątecznym okresie poszukują nowości i bestsellerów wydawniczych.

logo szkolenie poligrafia w marketingu

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, organizuje w ramach Akademii Wiedzy jednodniowe szkolenie „Poligrafia w marketingu”, przeznaczone dla pracowników działów marketingu różnych branż i agencji reklamowych, a także wszystkich zainteresowanych. Szkolenie odbędzie się 12 grudnia br. w warszawskim Centrum Hotelowo-Konferencyjnym Wald przy ul. Połczyńskiej 52. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

W czwartek 23 listopada w warszawskim hotelu Czerniewski odbędzie się kolejna, już jedenasta konferencja z cyklu Akademia Zarządzania Barwą – organizowana przez Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o., wydawcę miesięcznika „Świat Druku”, wraz z partnerami – firmami: Alstor (EIZO), Digiprint PL, Esko, Epson, Fujifilm Europe, Heidelberg Polska, NEC Display Solutions Europe, PM Software, Reprograf oraz X-Rite Europe. W tej edycji spodziewamy się aż 130 słuchaczy. Będziemy relacjonować to wydarzenie w „Świecie Druku”. Do zobaczenia w Warszawie!

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu