Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Pakiet Adobe Edge Tools & Services do tworzenia grafiki internetowej

Pakiet Adobe Edge Tools & Services do tworzenia grafiki internetowej

Podczas wrześniowego spotkania Create the Web firma Adobe przedstawiła po raz pierwszy innowacyjny zestaw narzędzi i usług, które ułatwią programistom i projektantom tworzenie serwisów internetowych, cyfrowego kontentu i aplikacji na urządzenia przenośne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii sieci WWW, takich jak HTML5, CSS3 i JavaScript.

W czasie sesji otwierającej imprezę, prowadzonej przez dyrektora ds. technologii, Kevina Lyncha, zaprezentowany został pakiet Adobe Edge Tools & Services. Poinformowano również, że dostępne są już rozwiązania Adobe Edge Animate 1.0, Adobe Edge Inspect 1.0 (wcześniejsza nazw kodowa: „Shadow”), Adobe PhoneGap Build 1.0 i Adobe Edge Web Fonts, a także prapremierowa wersja Adobe Edge Code. Firma Adobe zaprezentowała również przedpremierowo Adobe Edge Reflow (jego premierę zaplanowano na koniec roku).
Poinformowano ponadto, że pierwsza wersja produktu Adobe Edge Animate będzie dostępna bezpłatnie. Ma to zachęcić projektantów serwisów WWW do korzystania z interaktywnych funkcji udostępnianych przez nowoczesne technologie internetowe. Program Edge Animate okazał się wielkim hitem – wersja przedpremierowa została pobrana przez pół miliona użytkowników. Edge Animate i inne produkty z pakietu Edge Tools & Services są już dostępne wraz z bezpłatnym abonamentem platformy Adobe Creative Cloud. Adobe Creative Cloud to scentralizowana platforma umożliwiająca tworzenie, udostępnianie i dostarczanie kreatywnych treści. Użytkownicy, którzy wykupią subskrypcję płatną, mogą pobierać i instalować wszystkie aplikacje Creative Suite 6 na komputery stacjonarne, a także inne programy, w tym Adobe Photoshop Lightroom oraz Adobe Muse. Subskrypcja obejmuje również usługi umożliwiające przechowywanie i udostępnianie plików, współpracę i publikację treści na strony WWW i urządzenia przenośne.
Podczas przemowy inaugurującej firma Adobe przedstawiła również postępy w dziedzinie technologii WWW, których dokonała we współpracy z organizacjami standaryzacyjnymi i społecznościami open source. Zmiany te przyczyniają się do rozwoju sieci WWW, zwiększając możliwości ekspresji w kluczowych obszarach. Obejmuje to:
- Układ: CSS Regions i CSS Exclusions umożliwią projektantom i programistom tworzenie interaktywnych layoutów przypominających tradycyjne magazyny.
- Podstawy grafiki: proponowana specyfikacja CSS Transforms ułatwi twórcom spójne stosowanie przekształceń geometrycznych do zawartości HTML i SVG. Proponowane specyfikacje dotyczące składu CSS Composting i Blending pozwolą projektantom stron WWW używać trybów mieszania znanych z programu Photoshop.
- Efekty graficzne jakości kinowej: niestandardowe filtry CSS, dostępne teraz w przeglądarce Chrome w wersji Canary, umożliwiają tworzenie zaawansowanych efektów graficznych i kreowanie ciekawych i rozbudowanych stron WWW. Firma Adobe przedstawiła także nowe, eksperymentalne narzędzie CSS FilterLab, przeznaczone dla projektantów i programistów stron WWW i umożliwiające tworzenie własnych filtrów.
- Typografia: firma Adobe przekazała do domeny open source dwie nowe czcionki używane w produktach Edge Code i Edge Reflow: Source Sans Pro oraz Source Code Pro.

Adobe Edge, produkt przeznaczony dla projektantów, którzy potrafią programować i programistów, którzy cenią sobie wartość projektu graficznego, stanowi obecnie sztandarową markę Adobe. Jest to zestaw narzędzi i usług, które umożliwiają tworzenie estetycznej zawartości i aplikacji do publikacji na urządzeniach przenośnych. Treści te tworzy się z wykorzystaniem standardów HTML, CSS i JavaScript w celu dostarczania do nowoczesnych przeglądarek WWW i urządzeń przenośnych. Marka Adobe Edge obejmuje intuicyjne narzędzia i usługi do wykonywania konkretnych zadań, które równie dobrze działają jako niezależne elementy, jak również współpracują ze sobą i z innymi narzędziami. Są to rozwiązania przeznaczone dla profesjonalistów, którzy pragną tworzyć zaawansowaną graficznie zawartość za pomocą narzędzi zwiększających produktywność, zapewniających bezpośredni dostęp do podstawowych technologii WWW i obsługujących szeroki wybór infrastruktur. Pakiet Edge Tools & Services stanowi uzupełnienie pakietu Adobe Dreamweaver CS6 kompleksowego zestawu narzędzi do tworzenia serwisów WWW. Subskrypcja pakietu Adobe Dreamweaver CS6 została obecnie poszerzona o dodatek, który wprowadza obsługę produktu Edge Animate, nowych znaczników HTML5 i innych nowych funkcji.
Pakiet Edge Tools & Services obejmuje następujące produkty:
- Edge Animate: narzędzie do projektowania ruchu i interakcji, które umożliwia wprowadzanie na stronach WWW animowanej zawartości za pomocą języka HTML, JavaScript i CSS.
- Edge Inspect: narzędzie do inspekcji i podglądu, które umożliwia programistom i projektantom tworzącym interfejsy WWW wydajne wyświetlanie podglądów i debugowanie zawartości HTML na urządzeniach przenośnych.
- Edge Code: edytor kodu oparty na projekcie open source o nazwie Bracket. Zoptymalizowany do potrzeb programistów i projektantów rozwiązań WWW posługujących się językami HTML, CSS i JavaScript.
- Edge Reflow: elastyczne narzędzie do projektowania zawartości WWW, które ułatwia tworzenie układów i projektów graficznych z użyciem stylów CSS, czyli standardowego narzędzia dla stron HTML. Przewiduje się, że pod koniec bieżącego roku zostanie udostępniona wersja przedpremierowa.
- Edge Web Fonts: bezpłatna usługa oferująca czcionki internetowe z coraz większej biblioteki. Są to czcionki open source, które można wykorzystywać w serwisach WWW i aplikacjach.
- Typekit: usługa, w ramach której programiści i projektanci zyskują dostęp do biblioteki udostępnianych czcionek wysokiej jakości do zastosowania w serwisach WWW.
- PhoneGap Build: usługa służąca do pakowania aplikacji napisanych w języku HTML, CSS i JavaScript do użycia na popularnych urządzeniach przenośnych.

Pakiet Adobe Edge Tools & Services jest już dostępny w ramach bezpłatnego i płatnego abonamentu Adobe Creative Cloud.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.