Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Ricoh MP CW2201SP dostępne w Europie

Ricoh MP CW2201SP dostępne w Europie

Zaprezentowane przez Ricoh na początku maja urządzenie szerokoformatowe MP CW2201SP jest już dostępne w całej Europie. Nowy model został zaprojektowany specjalnie z myślą o branży CAD i GIS oraz reklamowej. Jak zapewnia producent, wysoka wydajność i szeroki wachlarz funkcji sprawiają, że to szerokoformatowe urządzenie wielofunkcyjne wyróżnia się jakością wydruków kolorowych i monochromatycznych, spełniającą dzisiejsze potrzeby rynku.

„Z uwagą obserwujemy rozwój rynku i jego ewolucję. Dzięki temu nasze rozwiązania wpisują się w najnowsze trendy” – powiedział Benoit Chatelard, Vice President, Production Printing, Ricoh Europe. „Ricoh MP CW2201SP zapewnia naszym klientom możliwość rozbudowania oferty oraz rozszerzenie działalności na niedostępne do tej pory rynki. Niewielkie rozmiary, nieskomplikowana instalacja i intuicyjna obsługa urządzenia, w połączeniu z jego wydajnością oraz jakością wydruków, czyni je idealnym do zastosowań graficznych zarówno indoroowych jak i outdoorowych” - dodał.
Nowy model zapewnia zachowanie kartometryczności oraz precyzję wydruku nawet przy drukowaniu bardzo cienkich linii. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Ricoh Liquid Gel oraz użyciu głowic PIEZO urządzenie jest oszczędne, wydruki nie rozmazują się, są odporne na wodę, promienie UV oraz trudne warunki atmosferyczne. Dodatkowo, możliwość wykorzystania mediów typu "blueback" używanych do drukowania billboardów reklamowych otwiera użytkownikom spektrum nowych możliwości.
Jak podaje producent, cechą charakterystyczną urządzenia jest przede wszystkim prędkość – w porównaniu do poprzedniej wersji urządzenia prędkość druku monochromatycznego jest zdecydowanie większa i dochodzi do 3,8 str./min (papier A1 w orientacji poziomej). W wydruku kolorowym wydajność zwiększa się prawie dwukrotnie, do ponad 2 str./min.
Łatwe ustawianie roli papieru, obsługa wyłącznie z przodu urządzenia i większa niezawodność odbiornika papieru przekładają się na wygodę użytkowania MP CW2201SP. Dzięki zastosowaniu 10,1-calowego dotykowego panelu sterującego, korzystającego z systemu Android, obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Ricoh MP CW2201SP to także urządzenie przyjazne dla środowiska, spełniające standardy Energy Star oraz RoHS (Restriction of Hazardous Substances).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.