Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Rozbudowana ekspozycja firm Atrium i Ikonos na targach RemaDays

Rozbudowana ekspozycja firm Atrium i Ikonos na targach RemaDays

Stoisko Atrium Centrum Ploterowego podczas targów RemaDays 2022

Podczas zbliżającej się najnowszej odsłony Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw (Nadarzyn, 1–3 lutego br.) nie zabraknie stoiska firmy Atrium Centrum Ploterowe. W ramach obszernej ekspozycji goście wystawy będą mogli poznać zalety i możliwości licznych rozwiązań pracujących w oparciu o różne technologie i mające różnorodne zastosowania. Zaprezentowane zostaną nie tylko najnowsze maszyny poligraficzne, ale również pełna gama materiałów do druku wielkoformatowego marki Ikonos.

Plotery eko/żywiczne

Plotery eko/żywiczne Mutoh XpertJet 1641SR Pro i Mutoh XpertJet 1341SR Pro pozwalają drukować plakaty, banery, podświetlane panele wystawowe, oznakowania drogowe, panele podświetlane POP, grafiki podłogowe, grafiki samochodowe, fototapety, naklejki, etykiety i wiele innych.

Nowe urządzenia wyposażono w ultraszerokie głowice drukujące piezo Mutoh AccuFine o zmiennej wielkości kropli, które zapewniają najwyższą w swojej klasie – jak podaje producent – dokładność druku (pozycjonowanie kropli). Zawierają także profesjonalne i zarazem bardzo łatwe w obsłudze oprogramowanie RIP Mutoh VerteLith. W połączeniu z nową, opatentowaną technologią I-screen weaving (druk bez paskowania), głowice te zapewniają wyjątkową jakość druku także przy wyższych prędkościach produkcyjnych. Automatyczna kalibracja przesuwu mediów (Feed Master) oraz funkcja Media Tracker umożliwiają kontrolę ilości materiału pozostałego na nawoju. Plotery Mutoh XpertJet z serii PRO są ponad dwa razy szybsze od swoich poprzedników. Dzięki nowej technologii VerteLith Clear Tone Screening plotery w serii PRO dają możliwość wydruku płynnych przejść tonalnych i idealne odwzorowanie cieni i tonów.

Prezentacje i pokazy najnowszych ploterów LED-UV do gadżetów

Plotery gadżetowe LED UV Mutoh XPJ-461UF i XPJ-661UF umożliwiają wydruki spersonalizowanych prezentów, produktów fotograficznych, artykułów promocyjnych (długopisy, zapalniczki i pamięci USB, itp.), trofeów sportowych, nagród, małego oznakowania informacyjnego itp.

Urządzenia z serii XpertJet występują w konfiguracji CMYK lub CMYK + biały + lakier i nadają się do bezpośredniego drukowania na szerokiej gamie materiałów, w tym trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm; dzięki zastosowaniu białych atramentów możliwy jest również druk na podłożach ciemnych lub przezroczystych. Wartościowe wykończenie, takie jak lakier punktowy, a nawet przyciągające wzrok efekty specjalne, takie jak struktury lub tłoczenia, są możliwe dzięki specjalnie opracowanym atramentom LED UV, wyróżniającym się bardzo wysokim współczynnikiem adhezji i odpornością na ścieranie i blaknięcie.

Prezentacje i pokazy najnowszych wielkoformatowych ploterów LED UV

Technologia LED UV pozwala drukować na materiałach nietypowych, wrażliwych na wysoką temperaturę, jak np. szkło, ceramika, metal, tektura, skóra, tapety, folie, PVC, PP, PE.

Mutoh PerformanceJet 2508UF to pierwszy wielkoformatowy flatbed LED UV o wymiarach 1250 × 2540 mm z ruchomą bramą karetki. Drukarka łączy w sobie zestaw zaawansowanych funkcji, które maksymalizują wydajność: 4 wysokowydajne głowice drukujące w technologii „grayscale” (zmienna kropla atramentu), nośniki o grubości do 10 cm i maksymalnej gramaturze 50 kg/m², wielostrefowy stół z podsysem (o różnych rozmiarach stref), system pinów pozycjonujących, a także możliwość rozbudowy do 6 głowic drukujących, dzięki czemu wydajność drukarki rośnie wraz z potrzebami użytkownika.

Prezentowana będzie także hybrydowa drukarka EFI Pro 16h, która została zaprojektowana, aby zagwarantować konkurencyjny koszt inwestycji i niskie koszty eksploatacji, bez utraty wysokiej jakości druku i szerokich możliwości zadruku różnego rodzaju materiałów.

Plotery sublimacyjne

Plotery Mutoh szybko i precyzyjnie zadrukowują papier, z którego grafika w procesie termosublimacji przenoszona jest na dowolne podłoże: tkaniny, drewno, czy ceramikę, uzyskując w efekcie żywe, trwałe i nasycone kolory. W Nadarzynie Atrium zaprezentuje druk sublimacyjny na tekstyliach z wykorzystaniem plotera Mutoh XpertJet 1642 WR.

Druk DTF od a do z

DTF Mutoh 628 to kompaktowy zestaw drukujący, składający się z plotera, shakera oraz wygrzewarki. Jest to produkcyjny zestaw przeznaczony do dużych nakładów. Urządzenie drukuje na folii, którą po pokryciu klejem w proszku, wgrzewa się w materiały różnego rodzaju. W zestawie tym mają zastosowanie atramenty z certyfikatem Oeko-Tex, a niska emisja do środowiska naturalnego pozytywnie wyróżnia tę drukarkę jako przyjazną dla otoczenia i operatora. Kolejnymi zaletami DTF Mutoh 628 są niskie koszty eksploatacji – zużycie atramentu, oszczędność używanych mediów, odzysk proszku, a także szybkość pracy urządzenia przy zachowaniu wysokiej jakości wydruków, możliwość użycia białego atramentu i atramentów fluorescencyjnych oraz wygrzewanie infrared, które zabezpiecza kolory.

Prezentacje i pokazy najnowszych rolowych ploterów tnących Summa S One z serii D oraz stołowych ploterów tnących Summa serii F

Rolowy ploter tnący Summa S-One D120 oraz stołowy F1612 charakteryzują się ulepszoną ergonomią, są łatwe w użyciu. Oferują niezawodny system śledzenia, umożliwiający obróbkę kolejnych zadań bez konieczności przeładowywania, oraz wbudowaną dodatkową „wewnętrzną inteligencję”, zwiększająca kontrolę i stabilność podczas obróbki dłuższych zadań. Wysokie prędkości robocze urządzenia uzyskano dzięki szybkiemu serwomechanizmowi i wydajnemu systemowi OPOS Y-line, zaś opcje zautomatyzowanego przepływu pracy, takie jak przepływ kodów kreskowych i własne oprogramowanie GoSign, przyczyniają się do zmniejszenia czasu pracy operatora i zwiększenia wydajności plotera.

Prezentacja druku termotransferem z białym tonerem na folii forever – drukarka OKI PRO8432WT (warsztaty z aplikacji)

System Atrium-Forever umożliwia zdobienie koszulek i innych przedmiotów. Drukarka OKI Pro8432WT A3 drukuje trwałym, ostrym i jasnym kolorem białym na różnorodnych nośnikach, co doskonale nadaje się do zastosowań termotransferowych, w tym wydruków na materiałach o ciemnym kolorze lub przezroczystych.

Połączenie drukarki OKI z folią Forever pozwala na wykonywanie aplikacji reklamowych na koszulkach, bluzach czy też odzieży roboczej, choć nie są wykluczone także inne zastosowania. Folia ta może być wgrzewana przy pomocy termoprasy na: bawełnę, jedwab, mieszanki bawełny z poliestrem, drelich, nylon, skórę, drewno, metal i papier.

Prezentacje i pokazy ploterów laserowych

Artemis SF 1390 to lasery CO2 idealnie nadające się do cięcia i grawerowania w materiałach takich jak: akryl, tworzywa sztuczne, papier, drewno, MDF, sklejka, tkaniny, skóry, szkło, guma itp. Jest to więc kolejny ploter z portfolio produktów Atrium, rekomendowany do produkcji gadżetów reklamowych.

Prezentacja i pokazy najnowszych ploterów solwentowych

Ploter Artemis KM 3204 może drukować na szerokiej gamie mediów powlekanych i niepowlekanych. Przykładowe zastosowania to plakaty, banery, backlity, grafiki POS, grafika na środki transportu, siatki i wszelkie inne oznakowanie zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz.

Plotery serii Artemis KM 3200 łączą w sobie kilka zalet, takich jak: niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku oraz stabilność pracy. Powyższe cechy uzyskano dzięki zastosowaniu w nich niezwykle stabilnych, długowiecznych głowic Konica Minolta. W ponad 150 polskich instalacjach tego plotera żadna z głowic nie uległa awarii. Urządzenie bazuje na japońskich i amerykańskich podzespołach.

  • Obecnie 4 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 4/5 (4 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.